Buvęs Trumpo patarėjas: Lietuva turi stiprų balsą Pereiti į pagrindinį turinį

Buvęs Trumpo patarėjas: Lietuva turi stiprų balsą

2025-02-21 11:36

Į Vilnių atvykę buvę JAV prezidento Donaldo Trumpo pavaldiniai ir buvę amerikiečių kariuomenės vadai siūlo nesureikšminti skandalingų D. Trumpo pareiškimų. Jie sako, kad D. Trumpas tyčia šokiruoja, jog priverstų Europą galų gale stiprinti gynybą. D. Trumpą kaltinantiems europiečiams siūloma suprasti, kad pati Europa seniai suskilusi – į trypčiojančią senąją Europą ir naująją su Baltijos šalimis. Lietuva giriama ir vadinama pavyzdžiu, galinčiu perlaužti visos Europos mąstymą. Lietuvos vadovams siūloma išnaudoti šią progą.

Buvęs Trumpo patarėjas: Lietuva turi stiprų balsą
Buvęs Trumpo patarėjas: Lietuva turi stiprų balsą / R. Riabovo / BNS ir Scanpix nuotr.

D. Trumpo komentarai vis labiau šokiruoja Europą, bet patys amerikiečiai dramų nemato.

Vilniuje susirinko buvę D. Trumpo komandos nariai per pirmąją kadenciją, buvę amerikiečių kariuomenės vadai – siūlo nesureikšminti skandalingų, melagingų ir Putino propagandą kartojančių Amerikos prezidento kalbų.

„Jis tikisi, kad sąjungininkai neš savo naštos dalį. Viskas, tai niekam nėra naujiena. Šįkart skirtumas – kaip jis tą pasakė, kad sukėlė jums nerimą. Manau, jūsų prezidentas teisingai komentavo, kad kalbos Miunchene buvo elektros šokas Europai. Manau, Trumpo administracija to ir siekė“, – šnekėjo buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas Ben Hodges.

Anot B. Hodgeso, ar amerikiečiai liks Europos saugumo garantas, priklausys nuo pačios Europos.

„Nors yra daug prieštaringų žinių, faktas tas, kad esame Europoje ir būsime tol, kol esame čia laukiami“, – teigė buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas.

LNK stop kadras.

Amerikiečiai seniai Europoje jaučiasi nelaukiami, bet išnaudojami.

„Tarnavau visą pirmą Trumpo kadenciją. Jau tada pasakyta aiškiai: kantrybė senka. Dienos, kai Amerikos pagalba buvo už dyką, baigėsi“, – nurodė buvęs D. Trumpo specialusis pasiuntinys Marshall Billingslea.

Europoje dabar kyla klausimai – D. Trumpas vis dar Europos ar jau V. Putino sąjungininkas? Buvę aukšti Amerikos pareigūnai ir kariškiai Vilniuje konstatuoja – pati Europa dėl Rusijos suskilusi: į Rusijos grėsmę suprantančią naująją Europą ir ignoruojančią senąją.

Lietuva yra sąjungininko Europoje pavyzdys. Ne vien dėl išlaidų gynybai, bet ir dėl drąsos stoti prieš Rusijos grėsmę, taip pat prieš Kinijos grėsmę.

„Lietuvos ir kitų Baltijos bei Šiaurės šalių lyderiai turi labai aiškiai pasakyti senajai Europai – Ispanijai, Nyderlandams, Italijai – jie turi gerbti savo pačių įsipareigojimus. Lietuva tikrai išsiskiria kaip lyderė. Laukiu, kada išgirsiu, kaip naujoji Europa paspaus senąją Europą daryti daugiau“, – pabrėžė M. Billingslea.

Su pašaipa vertinama Prancūzijos prezidento iniciatyva, kai derybas dėl Europos saugumo Emmanuelis Macronas pradėjo sukvietęs šalis, kurios nevykdo NATO sutarimų.

„Pažiūrėkite, kas ten dalyvavo? Dauguma šalių ten neperlipa net 2 procentų įsipareigojimo“, – sakė buvęs D. Trumpo specialusis pasiuntinys.

Lietuva ne tik giriama už pastangas, bet ir vadinama pavyzdžiu, galinčiu perlaužti visos Europos mąstymą.

„Lietuva yra sąjungininko Europoje pavyzdys. Ne vien dėl išlaidų gynybai, bet ir dėl drąsos stoti prieš Rusijos grėsmę, taip pat prieš Kinijos grėsmę. Manau, Lietuva turi stiprų balsą“, – aiškino buvęs D. Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas Herbert Raymond McMaster.

Lietuva raginama išnaudoti savo balsą. Trečiadienį, kai E. Macronas sukvietė jau ir prie Rusijos esančias šalis, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda jungėsi nuotoliu. Vykstant susitikimui, surengė konferenciją ir, kaip pats sakė, labiau klausė, ką kalba kiti.

„Grįšiu į susitikimą ir klausysiuosi toliau“, – tvirtino G. Nausėda.

Kad Amerikai reikia nepriklausomos ir saugios Ukrainos, sako ir D. Trumpo respublikonams palankaus centro „The Heritage Foundation“ vienas vadų.

„Svarbiausia suprasti, kad nepriklausoma, laisva ir saugi Ukraina yra Jungtinių Valstijų interesas. Tai buvo svarbu ankstesnėms administracijoms, svarbu ir dabartinei“, – kalbėjo „The Heritage Foundation“ atstovas James Jay Carafano.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Buvęs lenkų kariuomenės vadas sako, kad V. Putino tikslas ne Ukraina, bet atkurti visą rusų imperiją ir eiti į Vakarus. Todėl stebina, kad Vakarai dar turi iliuzijų, jog su rusais galima susitarti.

„2008-aisiais, kai rusai užpuolė Sakartvelą, kaip bausmę mes jiems davėme „Nord Stream 1“. 2014-aisiais kaip bausmę mes jiems davėme „Nord Stream 2“. Ar dabar mes jiems kaip bausmę duosime kažką kaip „Nord Stream 3“? Pirmiausia, nėra jokio plano, nėra ir taikos. Vis dar kuriamas stalas deryboms“, – nurodė buvęs Lenkijos kariuomenės Generalinio štabo vadas Rajmund Andrzejczak.

Siūloma nesileisti bauginamiems ir pačių rusų aktyviai brukamo mito apie rusų armijos galybę.

„Rusų armija atrodo gerai parade, bet dėl agresijos prieš mus jie patys pažeidė savo ekonomikas, turime tuo pasinaudoti“, – pabrėžė buvęs D. Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas.

„Rusų Juodosios jūros laivynas turi šaunų pavadinimą, bet niekas nežino, kur jis? Didžioji rusų aviacija neįvykdė pagrindinės užduoties – kontroliuoti dangų. Jie nesustabdė karinės paramos iš Lenkijos. Nesuprantu žinučių iš Jungtinių Valstijų prezidento, Vokietijos ar kitur, kad Ukraina negali laimėti. Nematau, kaip Rusija gali laimėti“, – aiškino B. Hodges.

Europos lyderiams kalbant apie rimčiausią krizę Vakarams, ypač šalims prie Rusijos, Lietuvos kariuomenės vadas nekomentuoja. Jis sako, kad nieko neįvyko.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
:)))

stiprus balsas is subines
0
0
> Gedui Salyga - nemalk Šūdo !

`
2
0
siaule

kad tureti balsa reikia tevyne parduoti vienas jau sedi ant sudo kruvos kitas i naciu adehauerio sekta istojes minedo draugelis
3
0
Visi komentarai (7)

Daugiau naujienų