Laiškas Lietuvai, įstumtai į baimę ir valdomai „eurų-čiulpių“ armijos (II dalis)

Pirmame savo laiške Lietuvai jau rašiau, kur dingsta galimybė mūsų pensininkams mokėti 1000 eurų pensiją. Ją susiurbia naujieji „eurų-čiulpiai“ – dabartinės valdžios suformuota partinė biurokratų armija iš partinių draugų, savų VšĮ ir visokiausio plauko ekspertų bei konsultantų, kasmet „įsisavinančių“ šimtus milijonų eurų.

Jiems valstybės biudžetas – neišsemiamas klondaikas. Ir jie ne tik atima orią senatvę iš mūsų senjorų. Jie atima ateitį ir iš mūsų vaikų.

Visi stebimės, kodėl švietimo kokybė Lietuvoje, nepaisant didėjančio finansavimo, prastėja. Bet, ar verta stebėtis, kai konservatorių partijos, kuri daug metų „kuruoja“ švietimo sistemą, lyderių pagrindinis ir ypač pelningas šeimos biznis yra privačių mokyklų ir darželių plėtra... Jiems nereikia gerų kokybiškų valstybinių ir savivaldybių mokyklų, kitaip jų privačios mokymo ir ugdymo įstaigos, už kurias moka ir valstybė, ir patys tėvai, niekada neblizgės. Todėl apkraukime valdiškas mokyklas pertekliniais reikalavimais, nurodymais ir metodikomis, laiku neduokime vadovėlių ir pastoviai viską „reformuokime“. Ir šiame niekad nesibaigiančiame procese būtinai dalyvaus savos VšĮ, centriukai ar „ekspertai“ – „eurų – čiulpių“ armijos grandiniai, kurie padaro viską, kad tik nebūtų laiko mokymui. O štai privačiose mokyklose viskas kur kas paprasčiau – mokymas vyksta pagal tarptautines programas, pvz. Kembridžo (Cambridge International Examinations, CIE), kuri buvo sukurta dar1988 metais.

Tad Rugsėjo 1-ąją tėvai pasitinka ne su džiaugsmu, o su baime – kur ir kaip mokysis vaikas, ar po eilinės reformos pasirinkta mokykla nebus uždaryta?

Regionuose dar blogiau. Konservatorių švietimo ministrai priėmė sprendimą atimti iš ugdymo įstaigos gimnazijos statusą, jei III-ioje klasėje nebus 21 mokinio. Tiesa, prieš rinkimus vėl numetė kaulą regionams – „laikinai“, t.y., šiais metais ši tvarka negalios. Ir vėl tas nepastovumas ir laikinumas, nuo kurio pavargo mokytojai, tėvai ir vaikai. Tuo tarpu privačiose mokyklose viskas priešingai – ten mažesnės klasės yra kokybės parametras ir siekis, kad mokinių skaičius neviršytų 20 mokinių.

Tad tėvams belieka sukti galvas, kur gauti pinigų stabiliam mokslui privačioje mokykloje. Pasirinkimas vaikus auginančioms šeimoms dažnai būna labai skausmingas – kur gauti lėšų „nevaldiškam“ mokslui, korepetitoriams, būreliams, kai nebeužtenka pinigų susimokėti už būsto paskolas.

Turime pripažinti, kad tai, kas pastaruoju metu vyksta su būsto paskolomis, yra tiesiog skandalinga – valdžia skelbia, kad reikia išsaugoti nykstančią Lietuvą, o ką padarė (išskyrus grasinimus įvesti naujus nekilnojamo turto mokesčius), kad jauna šeima galėtų sau leisti įsigyti būstą? Nieko.

Užtat perteklinio reguliavimo ir biurokratijos – nors vežimu vežk! Vien už biurokratiją (A klasės būsto reikalavimas) kiekvienas būsto pirkėjas permoka apie 300 eurų už kvadratinį metrą. Jei butas 50 kv.m. – tai permoka siekia 15 tūkst. eurų! Bankams – tai papildomas pelnas ir prie sertifikavimo paslaugų prisišliejusių „eurų-čiulpių“ nuopelnas.

Apskritai, pirmo perkamo būsto PVM reikia mažinti iki 10 proc., taip kaip yra daugelyje ES šalių, o Lenkijoje net palūkanos kompensuojamos. Kita labai efektyvi priemonė – municipalinio ilgalaikio būsto nuomos fondas su parengta ilgalaikės būsto nuomos programa. Tai būtų puiki galimybė jaunimui ir jaunoms šeimoms apsirūpinti būstu, nesiskolinant iš bankų, verčiančių jaunus žmones gyventi nuolatinėje baimėje.

Vis kalbame apie desovietizaciją – keičiam gatvių pavadinimus, linčiuojam Justiną Marcinkevičių. Bet desovietizaciją turime pradėti ne nuo paminklų griovimo, o nuo tikrų jų simbolių – sovietinių bendrabučių. Būsto čekių programa buvusiųjų bendrabučių butų savininkams leistų čekį išsikeisti į kitą būstą. Tokių bendrabučių nuosavybė pereitų savivaldybėms, kurios juos galėtų griauti ir statyti naujus modernius gyvenamuosius namus ir taip į regionus pritraukti jaunus specialistus.

Kitas sovietmečio reliktas – sodininkų bendrijos statusas. Reikia ne tik jo atsisakyti, bet įtraukti sodininkų bendrijas į savivaldybių ir miestų planavimą bei administravimą – ten gyvenantys žmonės nusipelno oraus gyvenimo, o ne nuolatinės baimės, kad su visomis problemomis bus palikti likimo valiai.

Bijoma sakyti, ką galvoji, bijoma prarasti darbą dėl staiga padidintų mokesčių ar naujos „savų įdarbinimui“ valstybinėse įstaigose parengtos valdymo reformos.

Ar pastebėjote, kaip dažnai savo gyvenime pradėjome vartoti žodį baimė? Ši valdžia sugebėjo sukurti tokią atmosferą, kad pradėjome jaustis nepatogiai savo pačių Tėvynėje: bijoma sakyti, ką galvoji, bijoma prarasti darbą dėl staiga padidintų mokesčių ar naujos „savų įdarbinimui“ valstybinėse įstaigose parengtos valdymo reformos.

Mes, realiai dirbanti ir kurianti Lietuva, šiai partinių biurokratų ir jų „eurų- čiulpių“ armijai privalome garsiai pasakyti: „Tai mes jus išlaikome!“. Ir mums nusibodo propagandinis ir politizuotas spaudimas visais gyvenimo klausimas – pradedant teise sakyti, ką galvoji, baigiant nurodymais, kaip auklėti ir auginti savo vaikus.

Pagarba Tėvynei ir šeimai – neabejoju, kad tai svarbu kiekvienam konservatyvaus liberalizmo šalininkui, kuris mąsto savo protu, savarankiškai dirba, išlaiko savo šeimą ir kuria Lietuvai. Ir kuris visiškai nusivylė valdžioje užsibuvusiais įvairių atspalvių liberalais ir savo rinkėjus apgavusiais bei visas tradicines konservatyvias nuostatas išdavusiais konservatorių partijos lyderiais. Ir kalbu ne tik apie pamintas ideologines vertybes – šios valdančiosios daugumos korupciniai santykiai ir neišmanymas skurdina Lietuvą, atimdamas didesnes pensijas, galimybę laiku patekti pas gydytoją, gerus kelius ir kokybišką švietimą mūsų vaikams.

Laukite tęsinio



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pensininkė

Pensininkė portretas
Juokiasi puodas kad katilas juodas , viskas taip bet pats toks pats čiulpis

kviečiu

kviečiu portretas
Kgbberetnykams darom galą pagaliau! Nes jie savo šmeižtais, melais ir intrigomis aplapošino kai kuriuos žmones, kad be jų Lietuva prapuls ir dėl to mes daugelį šauniausių, padoriausių ir energingiausių politikų buvome užkonservavę ilgiems dešimtmečiams. Todėl nupurtome užmaršties dulkes nuo apšmeižtųjų ir rudenį renkame juos į seimą!

N

N portretas
Kas cia per įstatymai?kad valstybė dotuoja privacias mokyklas,darzelius,jos pacios turi išsilaikyti gaudamos tokius pelnus.Bet valdzioje sedintys susieti,su mortos mokyklomis.Žydai labai protingi.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

  • Ginkluoti šaukštais
    Ginkluoti šaukštais

    Kai svarstoma apie nesutarimų prigimtį, dažnai cituojama Alberto Einšteino įžvalga: „Kur yra žmogus, ten bus karas“. Stebint pastarojo meto kovas dėl kulinarinio identiteto, kirba perfrazuoti: kur yra barščiai, ten bus karas. ...

    3
  • Konservatoriai mokesčių fetišu rodo nepagarbą visiems
    Konservatoriai mokesčių fetišu rodo nepagarbą visiems

    Lietuvos konservatoriai negali nečiulbėti apie mokesčius. Prisidengdama RRF lėšomis Finansų ministerija pernai sukūrė reformą, kuri daugeliui atėmė žadą. Liberalai buvo pirmieji, kurie Seime atsistojo prieš konservatorių traukinį pe...

    5
  • Muilinė 1
    Muilinė 1

    Kaune ant Parodos kalno surengtos „muilinių“ lenktynės priminė, kad Lietuvoje prasidėjo muilo sezonas – rinkimai. Iš karto nušniokštė muilo liūtis ir išsiliejo muilo upė, o jos srovėje atplaukė trispalvė ...

    5
  • Ježovo pasakėčios. 69 tomas
    Ježovo pasakėčios. 69 tomas

    Joks autoritarinis režimas niekada negalės sėkmingai egzistuoti, jeigu jį valdančio despoto šešėlyje nebus įsitaisiusi stipri slaptosios politinės policijos institucija. ...

    2
  • Rinkimų kampanija
    Rinkimų kampanija

    Šie metai Lietuvoje – išskirtinai rinkiminiai. Štai rinkome šalies prezidentą (jau turbūt seniai užmirštas faktas), paskui – 11 Europarlamento narių, dabar gi – pats Seimo rinkimų kampanijos įkar&scaro...

    1
  • Stručiai su raudonais pieštukais
    Stručiai su raudonais pieštukais

    Rusijos raketų nuolaužos, dronai jau ne kartą pažeidė Ukrainos kaimynių Lenkijos, Rumunijos oro erdvę. Nesvarbu, ar šie skrydžiai tyčiniai, ar savivaliauja vogtos mikroschemos, faktai akivaizdūs: priešiška valstybė pažeidžia N...

    4
  • Galime apsidrausti nuo audros, ligos ar mirties, bet kaip apsisaugoti nuo naujų valdžios mokesčių?
    Galime apsidrausti nuo audros, ligos ar mirties, bet kaip apsisaugoti nuo naujų valdžios mokesčių?

    Valdžia nori įvesti draudimo mokestį. Lietuvos žmonėms gresia dar vienas mokestis. Prieš pat rinkimus Vyriausybė pasiūlė Seimui apmokestinti draudimo sutartis. Seimas planuoja, prasidėjus rudeniui, svarstyti šį klausimą. Išskyru...

    13
  • Palangos ligoninė – be gydytojų ir kokybiškos skubios pagalbos? Jūs rimtai?
    Palangos ligoninė – be gydytojų ir kokybiškos skubios pagalbos? Jūs rimtai?

    Interneto platybėse plintant nuotraukoms iš pastarųjų dienų Palangos, kai žmonių pas mus tiršta lyg tai būtų ne ruduo, o vidurvasaris, esame priversti kreiptis į Klaipėdos universiteto ligoninės steigėjus – Sveikatos apsaugos mi...

    4
  • Rusijos propaganda toliau skverbiasi į Vakarų kultūrą ir su tuo reikia kovoti
    Rusijos propaganda toliau skverbiasi į Vakarų kultūrą ir su tuo reikia kovoti

    Rusų ir kanadiečių kino kūrėja Anastasija Trofimova sako nepastebėjusi jokių karo nusikaltimų per septynis mėnesius, praleistus drauge su rusų kariuomenės batalionu Rytų Ukrainoje. Ukrainiečiams pasisekė mažiau. Žudynes, žaginimus, kastracijas...

    8
  • Zoologinių papročių triumfas
    Zoologinių papročių triumfas

    Ar praėjusią savaitę niekas nematėte laidotuvių procesijos – plastiko gėlių krepšelių, nuleistų vėliavų ir iškilmingai besižegnojančių raudotojų? Taip turėjo laidoti galą patyrusią Džozefiną. ...

    7
Daugiau straipsnių