Kimų dinastijos aušra

Niekas nežino, ką pasauliui ir žmonijai atneš 2021-ieji, tačiau galima neabejoti, kad naujaisiais metais kiekvieno doro progresyviojo jaunuolio ir kairiojo intelektualo širdis pasrus krauju. 2021 m. ne tik būsime priversti minėti skaudų oficialaus SSRS likvidavimo trisdešimtmetį. Šiemet sukaks lygiai dešimt metų, kai žmoniją paliko vienas iškiliausių jos lyderių ir protų.

Antrasis Šiaurės Korėjos monarchas Kim Jong-ilas (gimė 1941 ar 1942 metais) buvo ne tik vienas didingiausių kovotojų su vadinamuoju kapitalizmu (laisvąja rinkos ekonomika), bet ir Jungtinių Amerikos Valstijų imperializmu.

Jis buvo ir iškilus prancūziškų vynų, gero maisto mėgėjas bei išskirtinis Holivudo filmų žinovas. Teigiama, kad Kim Jong-ilas sąmoningai versdavo savo apsaugininkus žiūrėti "Asmens sargybinį" ("The Bodyguard", 1992) arba "Ugnies linijoje" ("In the Line of Fire", 1993).

"Saugokite mane taip, kaip savuosius klientus saugo Kevinas Michaelas Costneris (1955) arba Clintonas Eastwoodas Jaunesnysis (1930)", – sakydavo savo kariams didysis Šiaurės Korėjos vadas.

Vis dėlto reikia konstatuoti faktą, kad Kim Jong-ilas didybe ir nuopelnais neaplenkia pirmojo Šiaurės Korėjos faraono, savo tėvo Kim Il-sungo (1912–1994), prieš kurio taurumą nublanksta net saulės šviesa.

Gimė Kim Il-sungas netoli Pchenjano senoje patriotų, revoliucionierių ir kovotojų su imperialistinėmis bei kapitalistinėmis jėgomis šeimoje. Tėvai, seneliai, dėdės ir tetos – visi jie nenuilsdami kovėsi su užsienio agresoriais.

Kiekvieną vakarą giminės atstovai, narsiai rėkdami proletariato laisvės šūkius, puldavo į ataką, nuo kurios keliamo triukšmo imdavo drebėti visi giminės namo pamatai.

"Taip! Taip!", "Stumk smarkiau!", "Pirmyn! Į priekį!", "Dar kartą!" "Tuoj bus užbaigta industrializacija!" – garsiai šaukdavo rajone nuaidinčius šūkius vidurnakčio kovotojai.

Nors visų giminės atšakų egzistencija laviravo prie skurdo ir bado ribos, Kimo protėviai niekada neišsižadėjo visuomeninės veiklos bei sunkaus sąžiningo darbo. Svarbiausia jų vertybe buvo humanizmas ir jie niekada neatsisakydavo ištiesti pagalbos rankos kaimynams ar atsitiktiniams pašaliečiams.

"Galima gyventi be pinigų ir be maisto, tačiau be humanizmo neišgyvensi", – garsiai samprotaudavo giminės atstovai karta iš kartos.

Teigiama, kad ne kas kitas, būtent Kim Il-sungo prosenelis Kim Ung U (gimimo ir mirties datos nežinomos) anksčiau nei vakariečiai perprato grandininės reakcijos paslaptis. Būtent jis anksčiau nei Avramas Noamas Chomsky‘s (1928) suvokė, kad amerikiečiai yra imperialistinė jėga, siekianti savuoju kapitalizmu pavergti visą pasaulį.

Ką gi padarė Kim Ung U, pamatęs, kad į Korėjos vidaus vandenis įplaukia amerikiečių laivas "USS General Sherman" (1864)?

Jis iš pušies kankorėžių sukonstravo granatą ir sviedė ją į imperialistų laivą. Negirdėtą garsą ir nematytas bangas sukėlęs sprogimas itin išgąsdino laivo įgulą, tad ilgą laiką amerikiečiai Korėjos pusiasalio žemėse nesirodė.

Nors amerikiečių agresijos buvo išvengta, į Korėjos kraštus skverbėsi ir kitos jėgos. Kinai ir rusai korėjiečiams, žinoma, nenorėjo nieko blogo. Jie tik troško pasisemti iš pusiasalio gyventojų dvasinio taurumo, tačiau japonais vadinami žmonės buvo kas kita. Pikti ir klastingi japonai savo godumu ir kapitalistiniais polinkiais niekuo nenusileido amerikiečiams.

Iš pradžių japonai užpuolė Kiniją (1894–1895), vėliau Rusiją (1904–1905), ir vieniši Korėjos pusiasalio žmonės liko vienintelė jėga, galinti stoti į kovą su japonais. 1909 m. spalio 26 d. korėjiečių narsuolis, įkvėptas pasakojimų apie Kimo šeimos didybę, ryžosi drąsiai avantiūrai – Japonijos ministro pirmininko Hayashi Risuke (1841–1909) nužudymui.

1910 m. japonai oficialiai aneksavo Korėjos pusiasalį. Korėjiečiams imta diegti japonų kalbą ir kultūrą. Tūkstančiai vyrų buvo pašaukti į armiją arba uždaryti į priverstinio darbo stovyklas, o moterys paverstos sekso vergėmis.

"Reikia kažką daryti", – vieną vakarą savo žmonai tarė Kim Il-sungo tėvas ir prieš japonus nukreipto pogrindinio judėjimo įkūrėjas bei lyderis, krikščionis protestantas Kim Hyong-jikas (1894–1926).

"Ką reikėtų daryti, tavo manymu?" – savo vyro paklausė Korėjos moterų emancipacijos judėjimo įkūrėja ir lyderė Kang Pan-sok (1892–1932).

Kimas išsitraukė maišelį ir išėmė iš jo keistą daiktą, panašų į džiovintą mėsą.

"Žiūrėk, moterie, ką gavau iš "Sputnik" kompanijos prekeivių. Tai – paties Karlo Heinricho Markso (1818–1883) varpos galvutė. Sakoma, kad ją kadaise nukando žymus Airijos nepriklausomybės kovotojas Oscaras Wilde‘as (1854–1900), kai viešpats Marksas slėpėsi Soho kvartale Londone. O.Wilde‘as tai padarė tam, kad patobulėjus žmonijos technologijoms, būtų galima atgaivinti Karlą. Aš ją užsidėsiu, kai šį vakarą vykdysime penkmečio planą ir, įvykus apvaisinimui, tavo įsčiose kartu su mano sėkla pasklis viešpaties Markso dvasia, kuri atgims su mūsų vaiku."

Korėjos moterų emancipacijos judėjimo įkūrėja pakraipė galvą: "Nejaugi manai, kad tai geras sumanymas? Sakoma, jog tam Oscarui patiko vyrai. Garantuoju, kad ant viešpaties Markso varpos liko jo seilių, kuriose vis dar gyvena Oscaro polinkius platinančios bakterijos. Juk jos gali persiduoti naujagimiui ir gal net tau."

"Galvok, ką kalbi, moterie. Tas Oscaras buvo didis žmogus. Jis padėjo galvą, kovodamas už Airijos nepriklausomybę. Jis padarė viską, kad jo šalis liktų nepriklausoma nuo amerikiečių ir jų pakalikų britų žabangų", – klaikiai supykęs ant savo žmonos užriko pogrindinio judėjimo įkūrėjas bei lyderis.

Į pasaulį Kim Il-sungas atėjo 1912 m. balandžio 15 d. Vos pramerkęs akis, mažylis nusišypsojo savo bedante šypsena, kuri vėliau bus įamžinta visuose Šiaurės Korėjos plakatuose.

"Tu būsi didis Korėjos ir gal net viso pasaulio žmonių vadas. Tu išvalysi pasaulį nuo kapitalizmo ir amerikiečių bei priversi juos vertinti paprastą žmogų. Pavadinsiu tave Kim Song-ju, tam, kad tu taptum Korėjos ir žmonijos atrama", – taip pasakė pogrindinio judėjimo lyderis savo naujagimiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunas

kaunas portretas
..mano megiamas zurnalistas apie Kimu dinastijos "derliu "..deka Oscaro apgailetinas personazas;;;lauksime L.D. malonesniu istoriniu izvalgu [be jumoro ir ironijos,net jai tas "kimshtinukas" to vertas

Ížvalga

Ížvalga portretas
Kimas tas naujausias, kriuksintis kubiliukas, jau vel grasina Amerikai, ar tik iseidamas tas pamiselis is kapitoliaus nesugalvos koki mygtuka spusteleti, na zlo vragam, juk rase, kad demokratai svarsto atgimti is jo cemonada su branduoliniu turiniu. Situacija labiau itempta, nei koronos pandemija. Tik visí koncentruojasi ne I ta subjekta.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Sunki taikdario misija
  Sunki taikdario misija

  Aušta rytas Sakartvelo. Ateina laikas statyti tiltus, griauti sienas, kurti bendrą ateitį. Lietuviai niekada nepaliko kartvelų vienų, net sunkiausią valandą. ...

  2
 • Kaip toli gali nukeliauti oro tarša?
  Kaip toli gali nukeliauti oro tarša?

  Šiomis dienomis buvome perspėti riboti buvimą lauke – didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra padidėjusi aerozolio (kietųjų) dalelių ir azoto oksidų koncentracija, pasitaikė atvejų, kuomet viršijamos šių teršalų ribin...

 • Praėjo vieneri metai, kas toliau?
  Praėjo vieneri metai, kas toliau?

  Praėjo vieneri metai nuo tada, kai Europą pradėjo siaubti Sars-Cov-2 virusas ir jo sukeliama COVID-19 liga, privertusi užsidaryti valstybes, apriboti gyventojų mobilumą bei ekonominę veiklą. Per šiuos metus Lietuva tapo lydere dviejuose reitingu...

  1
 • Psichologinės pagalbos reikia šveicarams, bet ne mums?
  Psichologinės pagalbos reikia šveicarams, bet ne mums?

  Prieš keletą dienų Šveicarijoje įsikūrusio Berno universiteto psichiatrijos klinikos vadovai paskelbė bauginančią statistiką. Įstaigos teikiamų paslaugų paklausa auga drastiškai. Skaičiuojama, kad vien skubių atvejų skaičius...

  1
 • Atsirūgusi inkvizicija
  Atsirūgusi inkvizicija

  Seniai bešėlo tokios aistrų audros, kokios kilo dėl taip ilgai lauktos vakcinos nuo koronaviruso. Argumentų fronto linija perskyrė sutuoktinius, supriešino vaikystės draugus, brolius, tėvus ir vaikus. Sąjungininkais ūmai tapo kitame kont...

  1
 • A. Žukauskas nusipelnė apkaltos
  A. Žukauskas nusipelnė apkaltos

  Duodamas priesaiką Lietuvos Respublikos Seimo narys prisiekia gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai tarnauti Lietuvos žmonių gerovei. Ar sulaužęs savo priesaiką asmuo gali toliau būti Seimo nariu? Manau, kad La...

  3
 • Biurokratynas dar plėsis
  Biurokratynas dar plėsis

  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė nusprendė, kad darbo neturinčių gyventojų gretos šalyje gausėja dėl to, kad šie, užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, automatiškai valstybės apdraudžiami privalomuoju sveikatos draudimu (PSD...

  1
 • Čia priėjo Maldeikis...
  Čia priėjo Maldeikis...

  Prisipažinsiu, kai skaitau tokios Maldeikių šeimynėlės pareiškimus, visada pasižiūriu į dangų. Jei ten pamatau mėnulio pilnatį, tai numoju ranka. Galvoju baigsis pilnatis, baigsis ir pareiškimai. ...

  13
 • JAV išlieka atsakingos už saugumą Europoje
  JAV išlieka atsakingos už saugumą Europoje

  Amerika sugrįžo. Tokia buvo prezidento Joe Bideno žinutė praėjusią savaitę nuskambėjo Miuncheno saugumo konferencijoje. ...

  2
 • Kiekvienas pabėgimas iš SSRS buvo rizikingas
  Kiekvienas pabėgimas iš SSRS buvo rizikingas

  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) išleido dr. Dariaus Juodžio knygą "Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)". Tai pirmas išsamesnis leidinys, dokumenta...

  5
Daugiau straipsnių