Latvijos verslo laikraštyje ,,Biznis &Baltija“ perskaičiau straipsnį apie tai, kaip Latvijos energijos įmonė ,,LATVENERGO“ atkovojo dalį elektros tiekimo rinkos iš bendrovės ,,Estijos Energija“.
Kol mes Lietuvoje atomines elektrines ,,statome“ popieriuje, gimdome ir naikiname energetikos „liūtus“, mūsų kaimynai latviai dar 2007 m. liberalizavo elektros ūkį: atskyrė gamintojus nuo elektros energijos perdavimo ir leido galutiniam elektros vartotojui laisvai pasirinkti, iš ko pirkti elektrą pagal tarpusavyje suderėtą kainą. Jei pigiau parduoda estų bendrovė, tai perka iš estų, pigiau parduoda Latvijos elektrinės, perka iš savų.
Kai tik įsigaliojo įstatymai, Estijos įmonės perėmė nemažai elektros energijos klientų, pirmiausia, Estijos ambasadą, po to ,,Severstalla“, po to garsiąją ,,Laimą“, ,,Latfood“ - viso daugiau nei 10 proc. rinkos.
Estijos bendrovės pasiūlė geresnes elektros kainas bei atsiskaitymo sąlygas. Tik dabar ,,Latvenergo“ sugebėjo atsiimti dalį savo klientų, ir kaip teigia įmonė, tai lėmė palankesnė elektros kaina dideliems vartotojams. Tačiau estų kompanija atkirto, kad ,,klientų migracija“ - natūralus procesas, tačiau jie dirbsime dar geriau ir pradės tiekti elektros energiją dar patrauklesnėmis kainomis gyventojams.
Kaip malonu skaityti, kad elektros tiekėjai konkuruoja dėl klientų ir stengiasi pasiūlyti geresnę kainą, atsiskaitymo terminus ar kitas paslaugas. Ir nei klientams, nei paslaugos tiekėjams nereikia laukti, kol Valstybinė energetikos kainų komisija paskaičiuos, kiek elektra turi kainuoti.
Kada gi Lietuvoje įmonė ar gyventojas galės rinktis elektros gamintoją, siūlantį geriausią kainą, ir nebus svarbu ar ją jums parduos Lietuvos, Latvijos, Estijos ar Rusijos gamintojai.
Naujausi komentarai