Valdyba tokią šių poziciją įvardijo kaip netinkamą politinį sprendimą ir nurodė LVŽS nariams kitose minėto dokumento svarstymo stadijose jam pritarti. Taip, Seimo narys laisvas balsuoti, kaip nori. Tačiau partijos pozicija labai aiški: jei esi jos narys, nuomonės gali skirtis, bet reikia paisyti partijos vertybinio stuburo ir pozicijos esminiais klausimais. O LVŽS neremia agresorės.
Kokia pagrindinė LVŽS kryptis, ji parodė šių metų pradžioje prisijungdama prie Europos konservatorių ir reformuotojų partijos, kuri, pasak A. Verygos, yra labiau dešinės jėga, nei tradiciškai anksčiau būdavo „valstiečiai“. Tad naujasis jų lyderis ryžtingai siekia tai, kur link pastaruoju metu ėjo partija, užpildyti konkrečiu turiniu. Jis neatmeta galimybės suartėti ir su konservatoriais, „jei Laurynas Kasčiūnas tikrai juos pasuks į dešinę ne žodžiais, o darbais“.
Šis savaitgalį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavime labai aiškiai nubrėžė kryptį: partija turi būti tuo, kas pasakyta jos pavadinime: konservatoriais ir krikščionimis demokratais, ir, užuot rūšiavusi žmones į savus ir svetimus, grįš prie šaknų – lietuvių kalbos, kultūros, šeimos vertybių puoselėjimo.
Taigi ne tik partijos keičia lyderius, bet ir lyderiai gali jas keisti. Ne perrašyti partijų identitetą, o prie jo sugrąžinti, priminti, kas jos yra. LVŽS ir TS-LKD pasiuntė visuomenei žinią, kad yra rimtai nusiteikę iš tikrųjų būti tuo, kuo sakosi esančios. Taip ir rinkėjams bus aiškiau, už ką jie balsuoja, ir paskui nesulaukti nemalonių viražų, kai gauna ne tai, kas žadėta.
Kitas raundas šiemečiame partijų lyderių virsme – Socialdemokratų partijoje. Kokią žinią apie savo vertybes ji pasiųs visuomenei?
(be temos)
(be temos)
(be temos)