Kaip žaidžiama mūsų kantrybe

Vos ne kiekvieną dieną valdžia senjorus "džiugina" dėl atimtų pensijų kompensavimo: tai komisija vis dirba ir nieko nenusprendžia, tai sako, kad nėra pinigų, ir liepia laukti, nes vis kažką svarsto.

Vos ne kiekvieną dieną valdžia senjorus "džiugina" dėl atimtų pensijų kompensavimo: tai komisija vis dirba ir nieko nenusprendžia, tai sako, kad nėra pinigų, ir liepia laukti, nes vis kažką svarsto.

Valdžia vaizduoja, kad labai rūpinasi ne tik savimi, bet ir kantriausiais pensininkais.

Pagaliau premjeras Algirdas Butkevičius džiugiai praneša, kad nusavintų pensijų dalį grąžins iš padidinto alkoholio akcizo nuo šių metų ketvirtojo ketvirčio. Ir tai tik 20 proc. nuo visos "paskolintos" sumos.

Ir čia mums, lyg išganymo laukiantiems savo pinigų, kyla daug klausimų.

Pirma, kodėl svarstant biudžetą mums vieninteliams (po Konstitucinio Teismo sprendimo) nebuvo skirta ta išganingoji pinigų grąžinimo pensininkams eilutė?

Kodėl visi milijonai buvo panaudoti turtingųjų skolų atidavimui, o senjorams nebeliko? Kai šaukštai po pietų, prasidėjo valdžios moterų ir vyrų lenktynės pavadinimu "Kuris geresnis"?

Susirūpinusiais veidais vos ne kiekvieną dieną svarstė, varžėsi, kaip kompensuoti nusavintą pagyvenusių žmonių pensijos dalį. Juokinga, jei nebūtų graudu.

Antra, dabar, lyg sakydami – dar kentėkite, tą saldainio dalį gausite, atrodo, nusprendė – kompensuosime 20 proc. paskutinįjį šių metų ketvirtį.

Vėl kyla klausimas, kodėl tik du saldainius, 200 litų, užuot grąžinę visą tūkstantį litų? Sau pasiėmėte visą maišą jau metų pradžioje nelaukdami nieko. Pensininkai per metus atgaus tik 200, o valdininkas susirinks 20–30 tūkst. litų.

Gražus pasidalijimas ir rūpinimasis savo senjorais.

Trečia, žadamas užmokesčio didinimas visų sričių darbuotojams. Tai – sveikintinas pažadas. Pensininkai kantriai tyli ir laukia, kada ateis jų eilė. Jau šešerius ar septynerius metus nebuvo jokio pensijų didinimo, o kainos kito šuoliais: maistas, vaistai, mokesčiai didėjo 20–40 proc. ir daugiau.

Dabar tik premjeras guodžia – didinsime mažiausias pensijas. Klausimas, kodėl ne visas, juk jos – mažiausios visoje Europoje.

Vėl nukentės senjorai, kurie dirbo 40 ar 50 metų, mokėjo didesnius mokesčius ir užsidirbo vos 100 ar 200 litų didesnes pensijas. Jie, kaip ir iki šiol, turės durstyti galą su galu ir jausis nuskriausti. Ar įmanoma šiomis dienomis išgyventi gaunant kad ir tūkstantį litų?

Ko gero, į visus klausimus valdininkai turėtų vieną atsakymą – pinigų nėra. O iš tikrųjų?

 


Šiame straipsnyje: valdžiakantrybėsenjorai

NAUJAUSI KOMENTARAI

rj

rj portretas
tam RK --o tu juk irgi nenoretum dirbti daugiau ,bet alga didesne gauti tai noretum .o kai iseisi i pensija tai irgi noresi kad pensija vis padidintu . --- taip kad nepliurpk cia nesamoniu

brangute

brangute portretas
Ar ne patys senjorai ir kalti? Siusdami pasauliui ir musu valdziai zinia, kad jie yra labai KANTRUS (o gal durni?)

brangute

brangute portretas
Ar ne patys senjorai ir kalti? Siusdami pasauliui ir musu valdziai zinia, kad jie yra labai KANTRUS (o gal durni?)
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Katės pelių neišgaudys
  Katės pelių neišgaudys

  Neseniai teko stebėti kilusią diskusiją dėl kiemuose šeriamų benamių kačių. ...

  19
 • Beprotybei padarykime galą
  Beprotybei padarykime galą

  Perskaičiau straipsnį "Centre – katinų desantas" ("Klaipėda", 2020 02 05) ir toks pyktis suėmė. ...

  17
 • Atlikta gyventojų apklausa: klaipėdiečiai išsakė pastebėjimus ir pageidavimus
  Atlikta gyventojų apklausa: klaipėdiečiai išsakė pastebėjimus ir pageidavimus

  Tęsiame rubriką "Klausk miesto valdžios drąsiai". Į klaipėdiečių klausimus atsako savivaldybės administracijos atstovai. ...

  5
 • Griovėjų – pilni patvoriai
  Griovėjų – pilni patvoriai

  Kas gali taikliau įvertinti rašytojo kūrybą už pačius rašytojus, kurių draugystė su plunksna arba kompiuteriu – neišskiriama? ...

  4
 • Automobiliu – į pastato vidų
  Automobiliu – į pastato vidų

  Prie didžiulio prekybos centro „Grandus“ centrinio įėjimo yra nubrėžta geltona linija. ...

  20
 • Politikai trypia žmoniškumą
  Politikai trypia žmoniškumą

  Šalies spaudoje nustebino žinutė, kurioje pranešama, jog dar kartą politikai tvojo iš peties garbaus amžiaus žmonėms. ...

  8
 • Kodėl mus vis laiko vaikais?
  Kodėl mus vis laiko vaikais?

  Visą gyvenimą nuo mažumės gyvenu Klaipėdoje esančiame Vitės kvartale. Niekada nesu girdėjusi, kad uosto įmonės pripažintų, kad teršia aplinkinę, tai yra Vitės teritoriją. Visą laiką mums aiškinama, kad dulka nuo gatvių, sugalvo...

 • Apie sriubą, ir ne tik
  Apie sriubą, ir ne tik

  Mūsų žiniasklaida (ne visa) minta sensacijomis, o į pagrindinę sensacijų košę sraunia čiurkšle sutekėjo sriuba, o tai ir rodo pagrindinio žinių portalo lygį. Kaipgi čia apeisi tokią kulinarijos naujieną – iškart nebai...

  3
 • Gana stabdyti projektus!
  Gana stabdyti projektus!

  Esu labai sena klaipėdietė, čia gyvenu nuo 1948-ųjų, todėl širdį skauda matant tokį valdininkų kenkimą Klaipėdai. ...

  4
 • Geriau grįžkite į klases
  Geriau grįžkite į klases

  "Streikuosime!" – kone choru šaukia šalies pedagogai. O kaip dirbsime, niekas neklausia nei savęs, nei kitų. Vis dėlto net ir po tokio aliarmo teks sugrįžti į kabinetus ir klases. ...

  4
Daugiau straipsnių