Ką dar gali pavogti rusai?

Per tuos beveik devynis mėnesius, kai rusai niokoja Ukrainą, prisiskaitėme, prisižiūrėjome įvairiausių istorijų apie marodieriavimą. Šlovingoji rusų armija pasižymėjo buitinės technikos vogimu iš ukrainiečių namų ir butų. Per užgrobtas Ukrainos teritorijas riedėjo tankai, apkaišyti mikrobangėmis, skalbyklėmis, televizoriais.

Tačiau buvo ir įdomesnių vagysčių. Ukrainos Lymano mieste rusai savinosi ir vaizdo stebėjimo kameras. Dabar tos kameros transliuoja "šou" iš Buriatijos. Tačiau kamerą pavogęs buriatas nė nenutuokia, kad galima visiems pasižiūrėti, kaip jis namuose birbina pačią ar atlieka kitus gamtinius reikalus.

Rusų marodieriams niekas nėra šlykštu, pavyzdžiui, jie mielai lupa lauk ukrainiečių naudotus unitazus ir siunčia per Baltarusijos paštą namo, į kokį nors Muchozasranską arba Železnobetonską.

Jie susirenka net neskalbtus apatinius, kad pamalonintų siuntiniais savo šeimas. O kas čia tokio? Uošvė Malvina Buratinova išskalbs, išvelės Baikalo vandenyse, ir bus kaip nauji.

Chersone, iš kurio lapkričio 11 d. nešė kudašių, rusai išvogė net zoologijos sodo gyvūnus. Turbūt nesuėdė pakeliui į Krymą? Gal parduos egzotikos mėgėjams?

Rusų marodieriams fantazijos nestinga. Jie gerai išsitreniravę gyvendami Vladimiro Putino gniuždomoje Rusijoje. Pavyzdžiui, 2019 m. birželį buvo pastebėta, kad maždaug už 170 kilometrų nuo Murmansko buvo pavogta 23 m geležinkelio tilto ruožas, kuris svėrė apie 56 tonas.

Ką ten tiltą, jiems ir visą pramonės įmonę pavogti buvo paprasta. Reikėjo tik paskrudinti lituokliu šiknaskyles savininkams ir akcijos kaipmat atitekdavo banditams.

Pavyzdžiui, reketu Rusijoje užsiima ne šiaip kalianai, sierai, vytalikai, o FSB karininkai. Dabar verslininkai moka duoklę buvusiems V.Putino bendradarbiams ir nesiskundžia. Kam gali pasiskųsti? Jungtinėms Tautoms? Rusijos nuolatiniam atstovui Vasilijui Nebenziai?

Rusai vogti mokėsi ilgai ir nuobodžiai – visą šimtmetį po 1917-ųjų spalio perversmo. Ir kitas tautas, kurias aneksavo, to meno išmokė.

Leninas kėlė mases "Eksproprijuoti ekspropriatorius". Kitaip tariant, atimti turtą iš turtingų žmonių. Stalino laikais per masinę kolektyvizaciją buvo madingas dvieilis "I vsio vakrug kalchoznoje, i vsio vokrug majo" (Kolūkio turtas juk visų, kiek noriu, tiek iš jo imu.).

Apie Leonido Brežnevo laikų vagystes sklinda legendos. Vien ko verta jo duktė Galina – briliantų maniakė.

O pats Leonidas Iljičius neslėpė savo pomėgių vogti. Kartą jam pasiskundė studentai, kad per mažos stipendijos, sunku gyventi. L.Brežnevas tuoj jiems davė pamoką: "Nemokate suktis. Kai aš buvau studentas, vakarais iškraudavome traukinius. Du maišai valstybei – vieną sau."

Šimtamečius įpročius, perduodamus genais ir auklėjimu, išguiti iš žmonių sąmonės beveik neįmanoma. Todėl belieka laukti, kad rusai, nebegalėdami išlaikyti užgrobtų teritorijų, ims vogti derlingą Ukrainos žemę ir gabenti į Rusiją kaip karo grobį.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojerusaivagystės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Reforma dėl reformos ir vėl?
  Reforma dėl reformos ir vėl?

  Perskaičiau laikraštyje "Klaipėda" apie reformą – planus Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą prijungti prie vieno iš dviejų universitetų – Klaipėdos universiteto arba Vilniaus Gedimino technikos universit...

 • Filme pasigedo V. Landsbergio
  Filme pasigedo V. Landsbergio

  Pasigirsiu, kad praėjusią savaitę man teko laimė vienam pirmųjų pamatyti naują dokumentinį jaunosios kartos klaipėdiečių darbą „Sakmė apie karo laivą“. ...

  7
 • Ant palinkusio karklo visos ožkos lipa
  Ant palinkusio karklo visos ožkos lipa

  Sunku numanyti, kokia patirtimi vadovavosi anglų poetas, intelektualas Johnas Miltonas, teigdamas, jog „protas gali iš pragaro sukurti rojų, o iš rojaus – pragarą“. Mes tai stebime savo valstybės kasdieniame gyvenime. I&scar...

  4
 • Tikrai nebalsuosime už katę maiše
  Tikrai nebalsuosime už katę maiše

  Kai paskaitai laikraščius, netrunki pastebėti, kad savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose yra kandidatų, kurie tikrai aktyvūs, skelbia savo nuostatas, informaciją apie savo planus, jei būtų išrinkti, viešina žinią apie savo par...

  3
 • Tik skatiname nepaisyti normų?
  Tik skatiname nepaisyti normų?

  Pritariu dienraščio skaitytojo Nojaus nuomonei apie atlikėją E. Dragūną-Selą ("Kas jam leido?", "Klaipėda", 2023 01 13). ...

 • Žinios – lyg užstalės pasikalbėjimai
  Žinios – lyg užstalės pasikalbėjimai

  Derinant darbo ir poilsio laiką, tenka pasižiūrėti vienos komercinės televizijos vakaro žinias. Laida paruošta profesionaliai, platus pranešimų spektras, supažindina su įvykiais Lietuvoje, užsienyje, parodo įdomios filmuotos medžiagos...

  1
 • Valdžiai: patys tikrinkitės sveikatą
  Valdžiai: patys tikrinkitės sveikatą

  Noriu pasisakyti dėl senjorų diskriminacijos. Sveikatos pažyma visiems iki šiol galiojo 10 metų. Tiek laiko galiojo ir tos pažymos pagrindu gautas naujas vairuotojo pažymėjimas. ...

  6
 • Naujametinis diktatoriaus „briedas“
  Naujametinis diktatoriaus „briedas“

  Kažin ką pasakytų teisėsaugos pareigūnai, jei įsiveržtumėte į svetimą namą, užimtumėte jo dalį, paskelbtumėte ją savo nuosavybe ir prievartautumėte, kankintumėte bei žudytumėte namo šeimininkus. ...

 • Valdžia vėl pasityčiojo iš senjorų
  Valdžia vėl pasityčiojo iš senjorų

  Perskaičiau A. Aleksėjūnaitės straipsnį "Senjorams draus vairuoti" ("Klaipėda", 2022 12 21) ir nutariau sureaguoti. ...

  5
 • Dainininko dar neskubėkime teisti
  Dainininko dar neskubėkime teisti

  Norėčiau ir aš pasisakyti dėl to operos dainininko, kuris dainavo Baltarusijoje. ...

  6
Daugiau straipsnių