Norvegiją pašiurpinęs Andersas Breivikas sąmoningai ar nesąmoningai tarnavo tamsiosioms jėgoms, teigia Bernardas Gailius.
Įtakojamas paslaptingų masonų tinklų jis siekė išprovokuoti civilizacijų konfliktą, kuris būtų naudingas Vakarų valstybių vyriausybėms. O gal net sukelti Trečiąjį pasaulinį karą. Tokius gandus viešojoje erdvėje paskleidė Rusija, sau būdingu stiliumi pademonstravusi, kad svetimo skausmo nebūna.
Dar vasarą angliškai transliuojanti televizija „Russia Today“ paklausė JAV žurnalisto Alexo Joneso nuomonės apie teroro aktus Norvegijoje. Šis mielai pasidalino savo teorija. Pagal ją, pasaulio masonų vadovas Albertas Pike`as dar 1877 m. paskelbė, kad organizacija sukels tris pasaulinius karus. Po trečiojo – paties baisiausio – visos valstybės žlugs, masonai taps tikraisiais pasaulio valdovais ir garbins Liuciferį. Breiviko veiksmai gali būti bandymas tai išprovokuoti.
Jonesas išvardijo keletą aplinkybių, liudijančių, kad Breivikas veikė ne vienas: Utojos saloje pastebėta daugiau šaulių, policija laiku neatvyko į nusikaltimo vietą, kažkas pakoregavo jau suimto Breiviko „Facebook“ profilį. Akivaizdu – už viso to slypi paslaptingieji jie. Jiems apibūdinti Jonesas dar vartoja žodį „elitas“. Galutinis jų tikslas – per Breiviką ir jo pasekėjus pradėti terorą prieš musulmonus ir sukelti civilizacijų konfliktą. Tai esąs tęsinys plano, kurio pradžia – „Al- Qaedos“ įkūrimas.
Jones išvada: „Tai psichologinio karo programa. Elitas inicijuoja stichiškus kryžiaus žygius prieš musulmonus Europoje. O paskui Vakarų vyriausybės ir žvalgybos bei saugumo tarnybos patogiai įsitaisys ir vaidins teisėjus vienas kitą žudančių krikščionių ir musulmonų kovoje“. Tokiam scenarijui esą nesvarbu, ar Breivikas yra „mulkis, kurio sąmonė kontroliuojama“, ar jis veikia skatinamas „masoniškai-tamplieriškai-iliuminatiškos riterystės“.
Įtikinėdamas Jonesas itin sėkmingai naudoja psichologines asociacijas. Žinomą JAV Pilietinio karo generolą Albertą Pike`ą jis pavertė velnio garbintoju, paminėjo britų žvalgybą, kuri „neabejotinai susijusi“ su masonais ir Breiviku, paskelbė, kad „Al-Qaedą“ 1979 m. įkūrė CŽV. Žodžius pastiprina vaizdai. Alexą Jonesą matome įsitaisiusį keistoje studijoje su didžiuliu užrašu „Informaciniai karai“. Už jo nugaros – ekranas su besikeičiančiomis nuotraukomis. Jos neryškios, sunkiai įžiūrimos, tačiau jose periodiškai pasirodo lengvai atpažįstamas personažas – JAV prezidentas Barackas Obama. Argi neaišku, kad blogis kyla iš Amerikos, nuo seno valdomos masonų?
Tai stebint, savaime kyla klausimas: kas toks Alexas Jonesas? „Russia Today“ jį dažnai pasitelkia kaip slaptosios politikos ekspertą. O iš tikrųjų šis 37 metų savamokslis žurnalistas kuria savo vardu pavadintą laidą. Ją transliuoja vadinamojo alternatyvaus radijo tinklas „Genesis Communications Network“.
Jei niekada apie tokį negirdėjote, tai nesate pakankamai apsišvietę. Nuo pat jaunystės Jonesas turėjo sunkumų dėl savo, švelniai tariant, keistų pažiūrų. Jis buvo susijęs su liūdnai pagarsėjusia Davido Koresho sekta, o dėl aštrios konspirologinės retorikos tapo netinkamas nealternatyviam radijui. Šiuo metu svarbiausias Joneso darbas – kova su žmones engiančia slaptąja pasaulio vyriausybe. Kitaip tariant, jis yra klasikinis sąmokslo teoretikas. Marginali figūra, kokių pilna Amerika.
Tuo metu „Russia Today“ marginalia televizija tikrai nepavadinsi. Ją valdo Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“. „RIA Novosti“ valdo Federalinė spaudos ir masinės komunikacijos agentūra, sutrumpintai vadinama „Rospečat“. „Rospečat“ yra pavaldi Rusijos vyriausybei. Visa tai, žinoma, finansuojama iš Rusijos biudžeto. Tad galima neabejoti: „Russia Today“ yra Kremliaus balsas.
Ir balsas pasakoja... Apie masonų užvaldytą Vakarų pasaulį. Apie karus kurstantį elitą. Apie mulkinamas ir skurdinamas mases. Ir, žinoma, apie nepaprastą Rusijos vadovų politinę išmintį ir pranašumą. Vaizdelis, kurio negali pavadinti visai nepažįstamu. Buržuazinių imperialistų klastos ir komunistinė taika visam pasauliui. Tik nuspalvinti kitomis spalvomis.
Bet atsiranda ir naujų motyvų šioje senoje giesmėje. „Russia Today“ perspėja: „Ultradešiniosios partijos įsitvirtina tokiose valstybėse kaip Austrija, Suomija ir Prancūzija“. Be to: „Nacizmas pasmerktas visame pasaulyje, tačiau Europos pakraščiuose dar vis esama jo šalininkų“. Spėkite, kuriuose pakraščiuose? Šiuo konkrečiu atveju – Estijoje.
Bet šios natos skambesys turėtų būti itin gerai pažįstamas ir Lietuvos politikų ausiai. Juos Rusijos žiniasklaida taip pat nuolat kaltina parama atgimstančiam nacizmui. Norvegijos įvykiai leidžia tokiems kaltinimams skambėti dar grėsmingiau: „Ultradešiniojo ekstremisto Anderso Breiviko surengtos barbariškos žudynės Norvegijoje parodė, kokios pavojingos vis dar yra šios pažiūros“.
Taigi. Iš vieno žudiko, vieno sąmokslo teoretiko ir žiupsnelio šiurpių priminimų apie nacius galima išvirti visai egzotišką informacinę košę. Ją paskui valgo pats apšmeižtas Vakarų pasaulis. Kad suvalgo, liudija „Russia Today“ įsitvirtinimas JAV ir Europos viešojoje erdvėje. Skirtingų šaltinių vertinimu, kanalas sėkmingai konkuruoja su kitais didžiųjų valstybių transliuotojais užsieniui. Visa tai matant, kyla nauji klausimai: kas iš tikrųjų kariauja psichologinį karą? Prieš ką? Ir kokiais metodais?
Komentaras skambėjo laidoje „Pasaulio panorama“, kuri transliuojama per LTV šeštadieniais, 15.30 val.
Naujausi komentarai