Vasara atlikėjams - dosni

Poilsiautojų linksmintojams - pats karštymetis. Koncertams vasarą aukojantys dainininkai atsigriebia šluodami parduotuvių lentynas ir svajodami apie atokvėpį renginių maratonui pasibaigus.

Brodvėjaus „nešlifuoja"

„Artėjant vasarai sąmoningai apsisprendžiau - bandysiu dirbti kiek telpa", - prisipažino Romas Dambrauskas. Kartais per dieną dainininkas užlipa ant kelių skirtingų scenų. R.Dambrauskas du kartus per savaitę pasirodo vilos „Gražina" publikai J.Basanavičiaus gatvėje, tačiau pasidžiaugti kurortiniu šurmuliu nepavyksta.

Dėl intensyvaus koncertų grafiko antroje vietoje atsidūrė naujo albumo kūrimas. „Dar nė karto savo malonumui neteko „pašlifuoti" Palangos brodvėjaus, pasivartyti paplūdimyje. Grįžus namo jau tiesiog nebesinori į rankas imti gitaros", - tikino dainininkas.

Vis dėlto skųstis R.Dambrauskas nė nemano. Atlikėją džiugina J.Basanavičiaus gatvės publikos dėmesys: „Per vakarą sudainuoju net 36 dainas. Beveik visi apsilankiusieji programą išklauso iki pabaigos. Žmonės žino, kur atėjo ir ką išgirs".

Vasarą niekada neatostogaujantis dainininkas atsipalaiduoti stengiasi rudenį, bet ir tada poilsį derina su darbu. Pernai R.Dambrauskui tai puikiausiai pavyko koncertuojant Amerikoje.

Nenorėjęs atvirauti apie vasaros honorarus pajūryje R.Dambrauskas patikino, kad lengvabūdiškai jų nešvaisto: „Pinigai visada atranda savo vietą - kyla naujų muzikinių sumanymų, reikia ir pataupyti. Savęs lepinti nemoku".

Daugiau litų - kai nepliaupia

J.Basanavičiaus gatvės primadona Vitalija Katunskytė irgi praktiška. Nemažą dalį šią vasarą uždirbtų pinigų ji planuoja skirti savo būsto Šiauliuose remontui, taip pat investuos į naujos programos ruošimą.

Po koncertų maratono V.Katunskytė renkasi ramias atostogas: „Mano namai yra mano tvirtovė. Ten geriausiai pailsiu. Turkija ar Graikija visai nevilioja".

Kavinėje „Jūros užeiga" mokamo honoraro dainininkė neįvardijo, tik paminėjo, kad blogu oru, kai susirenka mažiau klientų, ir atlikėjų uždarbis yra kuklesnis.

Jau šešioliktą sezoną pajūryje koncertuojanti V.Katunskytė įpratusi savo dienotvarkę susiorganizuoti taip, kad spėtų ir pušynų oru pakvėpuoti, ir į paplūdimį nubėgti. „Plaukus susuku į kuodelį, nosį pabalnoju dideliais akiniais - jei nori atsipalaiduoti tarp žmonių, maskuotė praverčia", - juokėsi atlikėja.

Vasarai įsisiūbavus jėgas jau tenka pataupyti. „Ne robotai esame. Į darbą einu kaip į šventę, bet išjudinti nuo saulės apsnūdusius žmones ne visuomet lengva", - prisipažino V.Katunskytė.

Sukasi kaip bitės

Renginių organizatorių graibstomos grupės „Yva" lyderė Natalija Zvonkė tvirtino, kad įtemptas koncertų grafikas turi ir maloniąją pusę - galima nesukant galvos šluoti parduotuvių lentynas.

Anksčiau atviravusi, kad per žiemos šventes grupės honorarai siekė per 10 tūkst. litų, apie karštymečio uždarbį atlikėja kalbėjo abstrakčiau: „Vasara mums labai dosni. „Yvos" koncertus papildęs mūsų su vyru duetas pasiteisino - salės visuomet pilnos, nesvarbu, kuri savaitės diena bebūtų. Renginių organizatoriai labai patenkinti. Išgirstame komplimentų, kad esame šio sezono rekordininkai".

Dėl koncertų N.Zvonkei teko atsisakyti paplūdimio malonumų. Atlikėja saulės spindulius gaudė savo namų terasoje. Garsenybės svajonės apie poilsį šią vasarą kuklios. „Porai dienų norėčiau išlėkti į kaimo sodybą - atšvęsčiau draugų gimtadienį ir pasinaudočiau proga truputį padrybsoti", - juokėsi N.Zvonkė.

Minčių, kad būtų šaunu apsikeisti vietomis su nerūpestingais poilsiautojais, „Yvos" merginoms nekyla. „Galime puikiausiai pasilinksminti po koncertų. Netrūksta bičiulių, neretai jie ir į mūsų pasirodymus pajūryje atvyksta", - dėstė N.Zvonkė.

Atlikėja lėtinti tempų neketina ir vasarai pasibaigus: „Apsiglėbiau labai daug projektų. Galbūt pavyks ištrūkti trumpų atostogų žiemą".

Po vasaros - į Turkiją

Klaipėdiečių grupės „Pikaso" narys Dovydas Šamraj - tikras devyndarbis. Vyrukas virtuoziškai laviruoja tarp dainavimo ir renginių organizavimo pramogų centre „Titanikas".

Norėdamas viską suderinti atlikėjas vasarą ryžosi apsigyventi Šventojoje. Kaip ir daugelis jo kolegų, Dovydas neturi laiko nubėgti iki jūros.

Atostogomis save klaipėdietis pamalonins tik šurmuliui pajūryje nutilus: „Turbūt lėksime su Dainiumi iš „Pikaso" ir savo antrosiomis pusėmis į kurį nors Turkijos kurortą. Mėgausimės visais viešbučio teikiamais patogumais bei malonumais".

Dovydas prisipažino, jog pasitaiko silpnumo akimirkų, kuomet atostogų norisi „čia ir dabar", tačiau vyrukui pakanka ryžto šias mintis nuvyti šalin. „Patys pasirinkome tokį gyvenimo būdą. Dalinti save gerbėjams - laimė", - filosofavo „Pikaso" narys.

Anot jo, koncertavimą publikai, kuri vakaro metu ne tik gurkšnoja kokteilius, bet ir barškina šakutėmis, galima vertinti dvejopai: „Man galbūt ne visai normalu būtų kimšti šašlykus užgeriant juos alumi, kai, pavyzdžiui, Violeta Riaubiškytė neriasi iš kailio dainuodama. Vis dėlto kaip renginių organizatorius suprantu, kad publikai reikia suteikti visas pageidaujamas sąlygas".

Teatras - širdžiai ir benzinui

Magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje šiemet baigęs Deividas Norvilas-Deivis džiugina savo gerbėjus soliniuose koncertuose, tenka dalyvauti svečio teisėmis ir klubuose, į kuriuos žmonės ateina iš širdies paūžti. „Pastarieji pasirodymai kitokie, tačiau viskas yra tvarkoje", - tvirtino dainininkas.

Dainininkas prisipažino nemąstantis atsiduoti tik teatro scenai: „Manau, kad ateityje viską sėkmingai suderinsiu. Teatras yra mano širdžiai ir benzinui".

Vasaros pradžioje dėl nuovargio ir perkaitimo saulėje Deivis buvo atsidūręs uostamiesčio ligoninėje, bet atsigavęs savo apsukų nesulėtino. Šią savaitę dainininko darbotvarkėje buvo 11 renginių Palangoje ir Šventojoje.

„Vakar po koncerto buvau visai be jėgų. Turiu didelę bėdą - nemoku „chaltūrinti", scenoje išsikraunu visiškai", - tvirtino klaipėdietis.

Energijos Deivis pasisemia jodinėdamas arba traukia pasilepinti saulės voniomis į mėgstamiausius visame pajūryje Neringos paplūdimius.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių