Pabaisa sugrįžo į Palangą

Į Palangą vėl atkeliavo atrakcionas „Pabaisa", kuriuo prieš dvejus metus domėjosi vaikų teisių gynėjai. Į kurortą jis sugrįžo atsinaujinęs ir pakeitęs pavadinimą.

Išspjauna pro „užpakalį"

Prieš trejus metus į kurortą „Pabaisą" atvežė belgų grupės „Cisco Cid" lyderis Fransis van Mechelenas.

45 metrų ilgio, 14 pločio ir 12 aukščio pripučiamas atrakcionas susilaukė didelio susidomėjimo. Prie jo nasrų būriavosi minios žmonių. Smalsuoliai nesibaimino ir 10 litų kainavusio bilieto.

Atrakciono esmė - kelionė po šios Juros periodo pabaisos vidų. Painiais koridoriais lankytojai patenka į tikroviškus guminius plaučius, širdį, pilvą ir žarnas. Pro nasrus į pabaisos vidų patekusį žmogų stipri oro srovė išspjauna lauk pro „užpakalį".

Tačiau tada šiame atrakcione apsilankę Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai nustatė, kad jis nėra edukacinio pobūdžio, kaip buvo skelbta, o žaloja vaikų psichiką. Jų išvadose nurodyta, jog į vidų nerekomenduojama eiti jaunesniems nei 12 metų vaikams. Be suaugusiųjų priežiūros drakono viduje apsilankę vaikai gali patirti emocinį sukrėtimą ir kurį laiką jausti jo pasekmes.

Sulaukė patikrinimo

Atrakcionas į J.Basanavičiaus gatvę vėl sugrįžo. Vos įsikūrę jo savininkai vėl sulaukė Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistų patikrinimo.

Pasak įstaigos vedėjos Emilijos Lapėnienės, buvo žiūrima, ar savininkai padidino skelbiamą vaikų, kuriems nerekomenduojama eiti į atrakcioną, amžių, ištaisė kitus trūkumus.

„Pažeidimų neužfiksavome, tačiau tikrinsime dar kartą", - tvirtino E.Lapėnienė. Atrakciono savininkė Erika Ališkevičiūtė tikino, jog visi Vaiko teisių apsaugos kontrolierės nustatyti trūkumai yra pašalinti.

„Atsižvelgėme į kontrolierės pastabas. Pakeitėme net atrakciono pavadinimą - iš „Pabaisos" ji tapo „Drakonu". Patys nenorime matyti verkiančių vaikų", - pasakojo E.Ališkevičiūtė.

Rekomenduoja, bet nedraudžia

Dabar prie atrakciono kasos yra plakatas, kuriame nurodyta, kad jaunesniems nei 12 metų vaikams nerekomenduojama eiti į atrakcioną be suaugusiųjų palydos.

„Mes tik rekomenduojame, o ne draudžiame. Tėvai patys turi nuspręsti, kaip pasielgti. Viskas priklauso nuo vaiko. Vienas gali išsigąsti baliono sprogimo, o kitas nesureaguos", - teigė E.Ališkevičiūtė.

Ji pasakojo, kad tėvai elgiasi skirtingai. Vieni lydi savo vaiką, nes mano, jog šis gali išgąsti, kiti pagaili 10 litų ir neina. Tokiais atvejais, E.Ališkevičiūtės teigimu, mažylį lydi atrakciono darbuotojas - tėvams ši paslauga nekainuoja. Nemokamai į atrakcioną įleidžiami ir 6-7 metų vaikai, tačiau prašoma, kad juos palydėtų vienas tėvų, kuris susimoka ir už savo bilietą.

Įdiegė naują sistemą

Plakate, pakabintame prie kasos, taip pat nurodoma, kad iki 20 valandos atrakciono programa yra pritaikyta vaikams, po 20 valandos - suaugusiems.

„Dieną atrakciono viduje yra šviesiau, išjungti ir gąsdinantys efektai. Tikrai nėra baisu. Žmonėms prie įėjimo nurodoma, kur yra atsarginiai išėjimai. Pagąsdiname tik norinčius adrenalino suaugusius, ateinančius po 20 valandos", - dėstė E.Ališkevičiūtė.

Moteris pasakojo, jog atrakcione įdiegta nauja automatizuota sistema. Kai vaikai nori išbandyti atrakcioną po 20 valandos, programa, iš skirtos suaugusiems, perjungiama į skirtą vaikams.

„Tai paprasta. Paspaudi du mygtukus ir įsijungia apšvietimas, o gąsdinantys efektai išsijungia. Po to vėl perjungiame", - aiškino E.Ališkevičiūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių