Pereiti į pagrindinį turinį

„Facebook“ išleido kreditines korteles „baltiesiems“ programišiams

2012-01-04 11:50
„Facebook“ išleido kreditines korteles „baltiesiems“ programišiams
„Facebook“ išleido kreditines korteles „baltiesiems“ programišiams / Shutterstock nuotr.

Kai kurios kompanijos moka pinigus, jog stimuliuotų pažeidiamumų medžiotojus ieškoti saugumo „skylių“ savo programiniuose produktuose. Kompanija Facebook žengė dar toliau: pasižymėję saugumo skylių ieškotojai gavo asmeninę Visa kreditinę kortelę, pavadintą „White Hat Bug Bounty Program“.

Specialistai, kurie uždirba tūkstančius dolerių, suradę saugumo spragų socialiniame tinkle Facebook, nuo šiol galės pasinaudoti šia kreditine kortele pirkiniams apmokėti arba tiesiog išsigryninti joje esančius pinigus.

Kuo daugiau spragų bus surasta Facebook.com saugumo sistemoje, tuo daugiau pinigų jie gaus į savo sąskaitą. Panašiu žingsniu Facebook administracija nori padaryti kažką ypatingo tiems žmonėms, kurie padeda kompanijai tobulinti jos programinę įrangą ir apsaugoti socialinį tinklą nuo „juodųjų“ hakerių bei kenkėjiškų programų, tokių kaip virusai ir panašiai.

Kompanija Facebook premijavimo už surastas saugumo skyles programą pradėjo 2011 m. liepos mėnesį, taip sekdama Mozilla ir Google pėdomis. Minimalus atlygis už surastą pažeidžiamumą sudaro $500, tuo tarpu maksimali premija nereguliuojama. Pagal taisykles, apie spragą turi pranešta tik Facebook, ir neturi būti paviešinta tol, kol ji nebus ištaisyta.

Facebook saugumo tarnybos vadovas Ryan McGeehan teigia, jog didžiausia išmokėta premija sudarė $5000, ji buvo sumokėta kelis kartus, o per visą programos galiojimo laiką iš viso premijas gavo 81 specialistas.

Charlie Miller, garsus saugumo spragų iOS 5 ir Safari medžiotojas, gavęs Facebook kreditinę kortelę, jau spėjo pasidalinti įspūdžiais savo Twitter paskyroje: „Facebook White Hat kortelė ne tokia prestižinė, kaip SVC kortelė, tačiau ir tai labai „faina“!“

„Ateityje mes planuojame White Hat kortelių savininkams pateikti mūsų kuriamus programinės įrangos produktus, jog šie būtų ištestuoti. Šio žingsnio dėka Facebook gaus galimybę dar prieš programinės įrangos oficialių įdiegimą gauti informacijos apie galimus pažeidžiamumus saugumo sistemoje“, – pasidalino ateities planais Ryan McGeehan.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų