Biotechnologijos: „išmanieji“ kontaktiniai lęšiai padės nustatyti ligas Pereiti į pagrindinį turinį

Biotechnologijos: „išmanieji“ kontaktiniai lęšiai padės nustatyti ligas

Biotechnologijos: „išmanieji“ kontaktiniai lęšiai padės nustatyti ligas
Biotechnologijos: „išmanieji“ kontaktiniai lęšiai padės nustatyti ligas / economist.com

„Išmanieji“ kontaktiniai lęšiai bus „įkinkyti“ ligoms atrasti ir vaistams perduoti.

Žmogaus akys – sielos veidrodis, teigia senovės išmintis. Žiūrint į žmogaus akis galima pasakyti, ar jis liūdnas, ar linksmas, ar blaivas, ar ne. Žiūrėdami giliau į akies tinklainė medikai gali nustatyti paciento sveikatos būklę, kuri nesusijusi tik su rega.Iki šiol kontaktiniai lęšiai buvo naudojami pagerinti žmogaus regėjimą, tačiau mokslininkai iškėlė teoriją, kad „išmanieji“ kontaktiniai lęšiai, integravus sensorius ir elektroniką, galėtų nustatyti žmogaus ligas bei per juos būtų galima dozuoti vaistus, rašo economist.com. Ištobulinus tokius kontaktinius lęšius būtų galima matuoti cholesterolio, alkoholio, gliukozės kiekį kraujyje bei sulaukti perspėjimo dėl galimo sveikatos pavojaus.

„Technologijos turi didžiulį potencialą“, - teigia Babakas Parvizas, Vašingtono universiteto mokslininkas. Tokie kontaktiniai lęšiai gali funkcionuoti ir kaip jutiklis, ir kaip ekranas, suteikiantys galimybę duomenys imti iš kūno ir į jį perduoti.

Pridedant prie kontaktinių lęšių šviesą priimančius elementus įmanoma sudaryti skaitmeninius vaizdus tiesiai į kontaktinių lęšių nešiotojo vaizdo lauką, nenaudojant akinių ar ekrano.

Pirmieji „išmintingieji“ kontaktiniai lęšiai jau yra prekyboje. Bevieliu ryšiu palaikomi lęšiai padeda žmonėms su glaukomos gydymu.Prie kitos rūšies „išmaniųjų“ kontaktinių lęšių dirba Bostono vaikų ligoninėje Danielas Kohanas. Jo planuose - idealiai veikiantys lęšiai, kurie padėtų nuolat tiekti pacientui vaistus. „Akių lašai nėra efektyvi priemonė, nes tik maža dalis jų patenka į akį, bet didesnė problema – žmonės nesilaiko gydytojų nurodymų ir nesusilašina vaistų, kaip reikėtų“, - apie „išmaniųjų“ kontaktinių lęšių būtinybę aiškina mokslininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų