Antradienį ryte savo namuose Vytėnuose nusišovė buvęs statybų bendrovės vadovas Antanas Gureckis.
10 val. Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotoja patvirtino, kad dėl galimos savižudybės į Vytėnus išlėkė vienas automobilis. Daugiau žinių apie įvykį stotis neturėjo, tačiau portalo žiniomis, tuo metu A.Gureckis jau buvo miręs nuo šautinės žaizdos.
Daug metų A.Gureckis vadovavo vienai didžiausių statybų bendrovių – „Mitnijai“. Bendrovė pastaraisiais metais buvo įsivėlusi į ne vieną teisminį procesą. Balandį A.Gureckis buvo pašalintas iš „Mitnijos“ valdybos.
Advokato Artūro Baužos teigimu, A.Gureckis neatlaikė "MG Baltic" antrinės bendrovės "MG Baltic Investment" spaudimo. Ši bendrovė esą bandė apkaltinti A.Gureckį neefektyviu valdymu, nors visi esminiai "Mitnijos" sprendimai buvo priimami tik su "Mitnijos" valdybos žinia ir patvirtinimu.
Koncerno "MG Baltic" valdoma mažmeninės prekybos drabužiais, žiniasklaidos ir statybos įmonių grupė "MG Baltic Investment" valdo 90 proc. "Mitnijos" akcijų, likusias - A.Gureckis.
"MG Baltic" advokatas ir valdybos narys Romanas Raulynaitis BNS teigė apie A.Gureckio žūtį nežinojęs.
"Nesutarimus su buvusiu "Mitnijos" vadovu A.Gureckiu sprendėme teisiniu keliu - teismuose. Apie jokį spaudimą negali būti ir kalbos. Taip, yra ieškiniai Vilniaus ir Kauno teismuose, sumos iš tikrųjų nemažos, tačiau sprendimų dėl jų laukėme tik iš teismų ir niekaip kitaip", - teigė R.Raulynaitis.
Papildyta: Antanas Gureckis nusišovė per kratą. Žmona pasakojo, kad pareigūnai iš Vilniaus atvyko apie 7 val. ryte. Gureckų advokatas Artūras Bauža susiekė su prokuroru, davusiu nurodymą atlikti kratai.
„Tik šiandien ir sužinojom, kad iškelta dar viena byla Vilniuje. Prokuroras Mindaugas Ražanskis man pasakė „jį turi atvežti, aš jį sulaikysiu“, - pasakojo advokatas A.Bauža. Šią žinia advokatas perdavė A.Gureckui.
„Jis nutaisė linksmą veido išraišką. Nenorėjo parodyti savo susijaudinimo. Nuėjau skambinti ir pasigirdo šūvis“, - verkdama pasakojo Violeta Gureckienė. Ji neabejoja, kad vyras nusižudė neatlaikęs pusę metų besitęsiančio įtampos.
A.Gureckis nusišovė erdvioje svetainėje, atsisėdęs į fotelį, savigynai išduotu ginklu. Vyras taikė tiesiai sau į širdį.
Toje pačioje patalpoje, tik kitoje pusėje prie stalo, tuo metu darbavosi pareigūnai.
„Nesuprantu kam dar vieną bylą reikėjo kelti Vilniuje, kai tyrimas vyksta Kaune. Manau, kad tai teisėsaugos klaida, dėl ko žmogus neatlaikė įtampos“, - sakė advokatas A.Bauža.
Papildyta:
Antradienio rytą krata Gureckių namuose buvo atliekama pagal birželio 3 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą. Bendrovė "Mitnija" buvusį savininką A.Gureckį kaltino sukčiavimu.
Įtariama, kad Antanas Gureckis 2007-2008 m. su vilniečiu Rimvydu Silicku sudarė fiktyvias sutartis dėl statybos darbų atlikimo. Nors jokie darbai nebuvo padaryti, iš bendrovės kasos šiam „darbininkui“ buvo pervestas solidus atlyginimas – 435 tūkst. litų.
Paaiškėjus šiems faktams, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje birželio 3 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovavo prokuroras Mindaugas Ražanskas.
Šio prokuroro sprendimu, antradienį vienu metu Vilniuje ir Kaune buvo nuspręsta atlikti kratas. „Jos buvo atliekamos ir R.Silicko namuose, ir Kaune pas A.Gureckį“, - 1diena.lt pasakojo Vilniaus apygardos prokuratūros atstovas spaudai Gintautas Stalnionis.
Pasak jo, A.Gureckio nebuvo planuojama suimti, jį ketinta tik atvežti į Vilnių ir apklausti. „Tačiau kelios minutės po 9 val. prokurorui paskambino vienas iš kratą atlikusių Vilniaus policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų ir pasakė, kad vyras nusišovė“, - kalbėjo Vilniaus prokuratūros atstovas.
Iškart po nelaimės pareigūnai, paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą, kurie iškvietė greitosios pagalbos medikus ir policiją, tačiau jiems atvykus A.Gureckis jau buvo miręs.
Kaip prokurorą M.Ražanksą informavo Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, atliekant kratą A.Gureckis pasijuto blogai ir paprašė jų leidimo nueiti pasiimti vaistų. Netrukus nuaidėjo šūvis.
Jei prokurorams būtų pavykę įrodyti, kad A.Gureckis tikrai sudarė su R.Silicku fiktyvią sutartį ir neteisėtai jam išmokėjo pinigus, vyrui galėjo grėsti laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.
Psichologinės pagalbos telefonai (skambučiai 8-800 linija yra nemokami): „Jaunimo linija“ www.jaunimolinija.lt. Pagalbą teikia savanoriai 8-800 28888 I-V 16.00-7.00 Savaitgaliais - visą parą. „Vaikų linija“ www.vaikulinija.lt. Pagalbą teikia savanoriai 8-800 11111 Kasdien 11.00-21.00. „Vilties linija“, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8-800 60700 visą parą. „Pagalbos moterims linija“ - pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8-800 66366 I-V 10.00-21.00. „Linija Doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba) 8-800 77277 I-V 16.00-20.00. Psichologinė pagalba internetu - „Draugo laiškai“ http://jppc.lt/draugas. Pagalba jaunimui - į laiškus atsako „Jaunimo linijos“ savanoriai. Atsako per 3 dienas. „Klausučio šalis“ http://www.vaikulinija.lt Pagalba vaikams. Į laiškus atsako savanoriai. Atsako per 2 dienas. „Vilties linija“ http://paklausk.kpsc.lt. Pagalba suaugusiems. Į laiškus atsako Klaipėdos psichikos sveikatos centro specialistai. Atsako per 3 dienas. Psichologinis kūrybinis jaunimo centras [email protected]. Pagalba jaunimui - į laiškus atsako savanoriai konsultantai. Atsako per 3-5 dienas. Krizių įveikimo centre (Rasų g. 20, Vilnius; www.krizesiveikimas.lt) teikiama nemokama pagalba kiekvieną darbo dieną nuo 16 iki 20 val. Tuo metu galima ateiti pas budintį psichologą arba skambinti jam telefonu – 8-640 51555. Vilniaus universiteto vaikų ligoninės filialo Vaiko raidos centro Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius (Vytauto g.15, Vilnius). Pagalba teikiama visą parą, čia gali teikiama trumpalaikė kompleksinė pagalba vaikams, patyrusiems psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, išgyvenantiems bendraamžių patyčias, galvojantiems apie savižudybę. Telefonas – 8 (5) 2757564. Taip pat nemokamos psichologinės pagalbos galima kreiptis į savo polikliniką arba psichikos sveikatos centrą. Daugiau informacijos apie socialines ir psichologines paslaugas teikiančias organizacijas galima rasti „Socialinės informacijos banke“ Jaunimo psichologinės paramos centro internetiniame puslapyje www.jppc.lt. |
---|
Naujausi komentarai