„Aura“ Vokietijoje kuria naują šokio spektaklį Pereiti į pagrindinį turinį

„Aura“ Vokietijoje kuria naują šokio spektaklį

2008-11-21 14:18
„Aura“ Vokietijoje kuria naują šokio spektaklį
„Aura“ Vokietijoje kuria naują šokio spektaklį / „Auros“ nuotr.

Lapkričio pradžioje Kauno šokio teatro „Aura" šokėjai išvyko į Boną (Vokietija), kur beveik visą mėnesį kartu su choreografu Karelu Vaneku (Karel Vanek) kurs naują šokio spektaklį.

Bendrą šokio projektą dar 2007 metų pavasarį „Aurai" pasiūlė Karelas Vanekas, kuris kartu su  savo žmona Eva Černa - kaip šokėjų duetas „Černa & Vanek Dance" kelis kartus yra dalyvavęs „Auros" organizuojamame tarptautiniame modernaus šokio festivalyje. Sunkiai susirgus Evai naujojo spektaklio statymas buvo atidėtas. Šių metų gegužę Karelo žmona mirė nuo vėžio, tad šį rudenį jis ryžosi realizuoti savo ankstesnį kūrybinį sumanymą. Tai pirmas Karelo Vaneko šokio projektas po artimo žmogaus netekties.

Šokio spektaklio premjera bus pristatyta lapkričio 27 ir 28 d. Bonos kultūros centro „Brotfabrik Bonn" teatro salėje. Lietuvoje naujasis „Auros" spektaklis debiutuos gruodžio 4 d. Šiauliuose vyksiančiame šiuolaikinio meno festivalyje „Virus 13".

Koncertiniai „Auros" pasirodymai Bonoje įsilies į Lietuvos kultūros savaitės renginius Bonoje.

Spektaklis kuriamas pagal talentingojo vokiečių kompozitoriaus Carsten Nicolai, dar žinomo Alva Noto slapyvardžiu, muziką. Alva Noto yra pagarsėjęs kaip minimalizmo idėjos platintojas, eksperimentės muzikos bei video ar kitokių instaliacijų kūrėjas. Jo kūryba, daug kam primenanti paprasčiausią cypimą, kliksėjimą ar triukšmą, iš tikrųjų yra naujas požiūris į elektroninę muziką bei minimalizmą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų