Seimas linkęs pritarti, kad vaikus iki 12 metų auginantys tėvai rugsėjo 1-ąją gautų laisvą pusdienį darbuotojui mokant vidutinį darbo užmokestį.
Už tokią Darbo kodekso pataisą ketvirtadienį po svarstymo balsavo 52 Seimo nariai, vienas buvo prieš, 2 susilaikė. Dar liko balsavimas dėl pataisos priėmimo.
„Sulaukiau bendrojo lavinimo mokyklose besimokančius vaikus auginančių tėvų laiškų, kuriuose guodžiamasi, jog Mokslo ir žinių šventė dirbantiems mokinukų tėvams gerokai apkarsta, nes kasmet tenka spręsti tą pačią problemą - ar bus kam saugiai palydėti pradinuką į mokslo metų atidarymo šventę, ar darbdavys bus toks malonus ir sutiks išleisti pusdieniui iš darbo?“ - išplatintame pranešime cituojama idėjos iniciatorė Agnė Zuokienė.
Anot jos, mokslo metų pirmąją dieną, nors ji ir neįtraukta į švenčių dienų sąrašą, faktiškai bent pusdienį nedirba labai daug mokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų, ir dažniausiai šią dieną jie nedirba darbdavių gera valia.
„Tačiau ne visi vadovai yra geranoriški“, - cituojama Seimo narė Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime.
Parlamentarė pastebi, kad tėvai, auginantys du ir daugiau vaikų iki 12 metų ir šiuo metu gali pasinaudoti galimybe turėti laisvą dieną, vadinamą „mamadienį“. Tačiau tėvai, auginantys tik vieną vaiką iki 12 metų, tokios galimybės iki šiol neturi.
Darbo kodeksas darbuotojams, auginantiems du vaikus iki 12 metų, suteikia vieną papildomą poilsio dieną per mėnesį, o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki 12 metų - dvi dienas per mėnesį, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
Naujausi komentarai