Keliose aukštosiose mokyklose nustatyta viešųjų pirkimų pažeidimų

Valstybės kontrolė (VK), keliose aukštosiose mokyklose atlikusi finansinius (teisėtumo) auditus, nustatė pažeidimų, tarp kurių dažniausiai pasitaikė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų nesilaikymas.

„Buvo pažeisti lygiateisiškumo, nediskriminavimo ir skaidrumo principai, todėl negalėjome įsitikinti, kad buvo pasiektas įstatyme nustatytas pirkimų tikslas – sudaryti pirkimo sutartį, leidžiančią perkančiajai organizacijai paslaugas įsigyti racionaliai naudojant tam skirtas lėšas“, - teigiama VK pranešime.

Ji finansinius (teisėtumo) auditus atliko Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos ir Lietuvos edukologijos universitetuose bei Vilniaus dailės akademijoje.

Auditoriai nustatė, kad Vilniaus universitetas prekes, paslaugas ir darbus pirko pasirinkęs netinkamus pirkimo būdus, o prekių ir paslaugų už 721,6 tūkst. litų įsigijo netaikydamas viešųjų pirkimų procedūrų.

Be to, nesilaikė kompiuterinės įrangos pirkimo sutarties sąlygų ir šią įrangą įsigijo 13,4 tūkst. litų brangesnę.Vilniaus universitetas, nurašydamas medžiagas remonto darbams už 708,1 tūkst. litų, neįvertino, ar jos faktiškai panaudotos ir ar jas galima nurašyti. Universitetas, sudaręs komisiją, patikrino remonto darbus ir nustatė žalą, kurią iš kaltų asmenų išieškojo ir jiems skyrė drausmines nuobaudas.

Be to, universitetas įsipareigojo iki metų pabaigos patikrinti visų remontui sunaudotų medžiagų teisėtumą, teigiama pranešime.Audito metu nustatyta, kad Lietuvos edukologijos universitetas sudarė autorines sutartis dėl paslaugų pirkimo už 262,6 tūkst. litų, netaikydamas Viešųjų pirkimų įstatyme numatytų procedūrų, o teisines paslaugas pirko pasirinkęs netinkamą pirkimo būdą.

Taip pat nustatyta, kad Lietuvos edukologijos universitetas dviem darbuotojoms - Socialinės komunikacijos instituto direktorei ir Finansų direkcijos specialistei - jubiliejinių sukakčių progomis vienkartinių piniginių išmokų išmokėjo 4,6 tūkst. litų daugiau negu numatyta teisės aktuose. Iš šių asmenų darbo užmokesčio minėta suma išskaičiuota ir pervesta į valstybės biudžetą.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas, vykdydamas remonto darbų pirkimą, neteisingai nustatė pirkimo vertę ir įvertino tiekėjų pasiūlymus, nepareikalavo pagrįsti neįprastai mažos kainos, nenurodė visos perkamų darbų apimties ir jiems reikalingų medžiagų, gaminių ir įrenginių techninių specifikacijų, nenustatė užsakovo rezervo kainodaros taisyklių ir be viešųjų pirkimų įsigijo papildomų darbų už 26,7 tūkst. litų.

Vilniaus dailės akademija netinkamai vykdė statinių techninę priežiūrą, nepateikė tinkamų dokumentų, kokius ir kokios apimties reikėjo atlikti remonto darbus, nepagrindė jiems reikalingų medžiagų ir gaminių kiekio (58,1 tūkst. litų) bei jų nurašymo (63,9 tūkst. litų).

Ši aukštoji mokykla yra viena iš viešosios įstaigos „Senoji Panemunės pilis“ steigėjų ir dalininkių, todėl pagal steigimo sutartį perdavė 25 tūkst. litųt įnašą ir nepareikalavo, kad viešoji įstaiga pateiktų tai patvirtinantį dokumentą, tačiau „Senoji Panemunės pilis“ veiklos nevykdo nuo 2010 metų, todėl akademija yra įpareigota spręsti klausimą dėl jos veiklos tęstinumo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Oho

Oho portretas
VDA Dailioškė verkšlena, kad mažai studentų, o va net pilį per VŠĮ valdo

jonas

jonas portretas
na reikia pradėti aukšt mokyklų ,,reformą'' tai prasideda tikrinimai , vėliau sujungs kokias 3 į vieną .......
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių