- Greta Zulonaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Mokykloms bus leista sudaryti vieną mažesnę nei 21 mokinys vienuoliktą klasę, bet tik atitikus sąlygas, trečiadienį nutarė Vyriausybė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymu, nuo 12 iki 20 mokinių turinčias klases, bus leidžiama sudaryti, jei praėjusių mokslo metų rugsėjo 1 dieną šios gimnazijos 8 klasėje ir I gimnazijos klasėje buvo ne mažiau kaip po 21 mokinį.
Taip pat tokiu atveju, jei praeitais mokslo metais rugsėjo 1 dieną šios gimnazijos 8, I gimnazijos ir II gimnazijos klasėse besimokančių mokinių skaičiaus vidurkis buvo ne mažesnis kaip 21 mokinys.
Klasę, kurioje mokytųsi mažiau mokinių, mokyklos galės sudaryti ir tokiu atveju, jei savivaldybės taryba gimnazijai papildomai skiria mokymo lėšų, neįtraukiant iš valstybės biudžeto skiriamų mokymo lėšų.
„Taip pat jei valstybinių gimnazijų savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija (dalyvių susirinkimas) gimnazijai papildomai skiria mokymo lėšų iš valstybės biudžete jai numatytų asignavimų ir (arba) kitų dalininkų lėšų tiek, kiek jų skiriama iš valstybės biudžeto atitinkamai klasei, turinčiai nustatytą mažiausią sąlyginės klasės mokinių skaičių“, – rašoma prie nutarimo prisegtoje pažymoje.
Anot nutarimo, tokiu siūlymu bus sudaryta galimybė gimnazijoms tęsti veiklą, o mokiniams mokytis arčiau gyvenamosios vietos.
Švietimo ministerijos duomenimis, ši išlyga gali būti aktuali maždaug dviem dešimtims šalies gimnazijų.
ŠMSM nurodo kasmet ketinanti rinkti ir analizuoti informaciją apie gimnazijas, kurioms savivaldybių tarybos leis sudaryti po vieną mažesnę nei 21 mokinys klasę, ir savivaldybių tarybų sprendimus dėl mokymo lėšų skyrimo šioms klasėms iš savivaldybių biudžetų.
Anot ministerijos, nustačius teisės aktų nevykdymo atvejus, bus kreipiamasi į Vyriausybės atstovus.
Kiekybiniai kriterijai III klasės formavimui, kai mažiausias mokinių skaičius klasėje galės būti 21-as, įsigalioja nuo šių metų rudens.
Išimtys iki šiol taikytos tik tautinių mažumų mokykloms, mokyklų skyriams, jungtinėms gimnazijoms ir tais atvejais, jeigu konkreti mokykla savivaldybėje yra vienintelė.
Vyriausybė taip pat pritarė, kad būtų atsisakyta reikalavimo, jog bendradarbiavimo ar jungtinės veiklos sutartis tam tikram tikslui siekti ar veiklai plėtoti gali sudaryti tik skirtingų tipų mokyklos.
Iki šiol tokias sutartis galėjo sudaryti tik, pavyzdžiui, progimnazija ir gimnazija, pradinė ir pagrindinė mokyklos.
Ministrų kabinetas posėdyje taip pat pritarė švietimo, mokslo ir sporto ministrės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės nusišalinimui nuo sprendimų, susijusių su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru bei Vytauto Didžiojo universitetu.
Šiose įstaigose dirba jai artimi asmenys: sesuo ir svainis yra Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslo darbuotojai, o kita sesuo – Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nelinksmas antirekordas – pernai Lietuvoje gimė mažiausiai vaikų per nepriklausomybės laikotarpį2
Nelinksmas antirekordas – praėjusiais metais gimė mažiausiai naujagimių nuo nepriklausomybės atkūrimo, mirusiųjų skaičius gimimus viršijo dvigubai. Lietuvoje pernai pasaulį išvydo 18 979 kūdikiai. Apie tai LNK žurnalistai kalb...
-
Ministerija siūlo Lietuvai trauktis iš priešpėstines minas draudžiančios konvencijos3
Sulaukusi karinio patarimo, Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo inicijuoti pasitraukimą iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos. ...
-
Kasmet – po sprogimą daugiabutyje: kas turi atlyginti žalą?1
Pastaraisiais metais padaugėjo nelaimių, kai sprogimai apgriauna daugiabučius ir žmonės kurį laiką net neturi kur gyventi, o butų remontai kainuoja didelius pinigus. ...
-
Buvusiems Policijos akademijos studentams ketinama suteikti laisvės gynėjų statusą7
Buvusiems Policijos akademijos dėstytojams ir studentams planuojama suteikti laisvės gynėjų statusą. ...
-
Užfiksavo: keturkojis „migrantas“ iš Baltarusijos į Lietuvą atsivedė visą gaują savų1
Čepkelių raiste pasieniečiai fiksavo iš Baltarusijos į Lietuvą atbėgusius devynis vilkus. ...
-
Nausėda: Lietuva NATO misijai Baltijos jūroje skirs laivų, sraigtasparnių1
Siekiant apsaugoti kritinę infrastruktūrą Baltijos jūroje, Lietuva sustiprintam NATO patruliavimui skirs laivų, sraigtasparnių, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. ...
-
Dešimtmetis Sausio 13-osios liudininkas tapo herojumi: ten supratau, kad jau viskas kitaip4
Prisiminimai apie Sausio 13-osios įvykius gyvi daugelio širdyse. Net ir tų, kuriems tuo metu buvo vos dešimt metų, tačiau ir jie, kartu su kiemo draugais, dienas leido prie Seimo. Vienas iš tokių – vilnietis Vainius Vaitiekūnas...
-
Valstybės kontrolė: didelis prokurorų darbo krūvis neigiamai veikia tyrimų trukmę
Didelis prokurorų darbo krūvis turi neigiamos įtakos nusikaltimų tyrimo trukmei, rodo Valstybės kontrolės atliktas Generalinės prokuratūros 2021–2023 metų veiklos auditas. ...
-
Iš Kremliaus – grasinimų lavina Nausėdai123
Dėl Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pasisakymo apie Kaliningradą įsiutę rusų propagandistai jau plūsta ne tik prezidentą, bet ir pratrūko grasinimais Lietuvai. Dūmos nariai ragina vėl okupuoti Baltijos šalis. Anot Lietuvos vadovų, tai ro...
-
Regos negalią turinčiai moteriai – akibrokštas sostinės įmonėje: liepė prašyti kitų pagalbos1
Regos negalią turinti moteris, lydima šuns vedlio, apsilankiusi Asmens su negalia teisių apsaugos agentūroje ne tik negalėjo savarankiškai užsiregistruoti vizitui, bet ir susidūrė su nemandagiu įstaigos darbuotojos elgesiu. ...