SOCIALINIS DIALOGAS
Trišalė sutartis – socialinių konfliktų saugiklis
Nuo šiol darbdavių ir darbuotojų konfliktus, nesutarimus, miesto socialines problemas reguliuos vakar savivaldybėje pasirašyta Trišalio bendradarbiavimo sutartis.
Pirmieji bandymai uostamiestyje pasirašyti trišalę savivaldybės tarybos, darbdavių bei profesinių sąjungų atstovų sutartį prasidėjo beveik prieš pusantrų metų. Per tą laiką įvyko ne vienas susitikimas ir pasitarimas, kurių metu suinteresuotos pusės pareiškė savo pozicijas, nuomones ir pageidavimus.
Vakar pasirašyta Trišalio bendradarbiavimo sutartis numato derinti šalių interesus, siekiant plėtoti socialinę partnerystę, skatinant derybas tarp savivaldybės, darbdavių ir profesinių sąjungų. Sutarties dalyviai susitarė nuolat keistis informacija, vadovautis partnerių lygiateisiškumo, geranoriškumo ir tarpusavio pagarbos pagrindais.
Numatoma, kad sutartis kasmet bus peržiūrima ir atnaujinamos darbo santykių ir socialinių garantijų, apmokėjimo už darbą nuostatos. Trišalės tarybos posėdžiai vyks kartą per mėnesį.
Komentuodami Trišalės sutarties svarbą Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža, mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė sakė, kad ji nėra baigtinė, prie jos galės prisijungti įvairios darbdavių bei profesinių sąjungų organizacijos.
Pasak P.Bekėžos, kol kas Lietuvoje profesinės sąjungos nėra populiarios, joms priklauso tik apie 10 proc. visų dirbančiųjų. Ši dalis – pati mažiausia tarp Europos Sąjungos valstybių. Profesinių sąjungų atstovai tikisi, kad sutartis nebus padėta į stalčius ir pamiršta, bet taps svarbiu ir reikalingu įrankiu sprendžiant įvairias socialines Klaipėdos problemas.
Naujausi komentarai