Diplomatija
Švedai ieško naujo konsulo
Švedijos Karalystės nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje ponia Malin Karrė (Malin Karre) ieško naujo garbės konsulo Klaipėdoje. Apkaltintas bendrovės „Genčių nafta“ lėšų pasisavinimu buvęs jos generalinis direktorius ir garbės konsulas Leifas Sikstenas Anermalmas ambasadorei oficialiai įteikė atsistatydinimo raštą.
Po susitikimo su Klaipėdos miesto meru Rimantu Taraškevičiumi ambasadorė M.Karrė kalbėjo, kad aptarė bendrus Lietuvos ir Švedijos, Klaipėdos ir miesto partnerio Karlskronos bendradarbiavimo reikalus. Tačiau svarbiausias jos atvykimo į Klaipėdą tikslas - Švedijos garbės konsulato uostamiestyje perspektyvos. Ambasadorė ir meras sutiko, kad uostamiestyje būtina išlaikyti Švedijos garbės konsulatą.
Lapkričio 25 d. buvęs garbės konsulas L.Anermalmas oficialiai įteikė atsistatydinimo raštą. Švedijos Karalystės garbės konsulu jis tapo 2000 m. Netekęs generalinio direktoriaus posto „Genčių naftoje“, šių metų rugpjūtį jis su visu konsulatu buvo priverstas išsikraustyti iš bendrovei priklausančio biuro Šaulių gatvėje. Šiuo metu Švedijos konsulatas Klaipėdoje patalpų neturi.
Ambasadorė teigė, kad su Klaipėdos meru tarėsi apie garbės konsului keliamus reikalavimus. Anksčiau ji dirbo Švedijos užsienio reikalų ministerijos Personalo departamento vadove ir turi didelį patyrimą renkant žmones diplomatinei tarnybai. Jos nuomone, skubėti neverta, reikia ieškoti visais požiūriais tinkamos kandidatūros, kad vėliau garbės konsulato darbas vyktų sklandžiai.
Naujausi komentarai