Siūloma įstatyme aiškiau nustatyti teisėjams leidžiamą papildomą veiklą

Teismų įstatyme siūloma aiškiau reglamentuoti teisėjams leidžiamą papildomą veiklą bei galimas papildomos veiklos formas.

Tai numatančias Teismų įstatymo pataisas įregistravo Seimo nariai konservatoriai Mykolas Majauskas ir Laurynas Kasčiūnas.

Pagal siūlomas įstatymo pataisas, teisėjas negali eiti kitų renkamų ar skiriamų pareigų, išskyrus dėstytojų, mokslo darbuotojų ar kitų tyrėjų pareigas mokslo ir studijų institucijose.

Jeigu Seimas pritartų, įstatyme būtų numatyta, kad „teisėjas negali dirbti verslo ar kitokiose privačiose įstaigose ar įmonėse, įskaitant paslaugų teikimą verslo arba kitokioms privačioms įstaigoms ar įmonėms (įskaitant švietimo įstaigas, nesančias mokslo ir studijų institucijomis). Teisėjas taip pat negali užsiimti individualia veikla pagal verslo liudijimą ar pažymą, kita verslumo požymių turinčia veikla“.

„Teisėjai atlieka ypatingą vaidmenį visuomenėje, todėl svarbu užtikrinti jų nešališkumą ir sprendimų objektyvumą. Tarp teisėjų pasitaikanti praktika teikti įvairias mokymų paslaugas kelia abejonių dėl tinkamo interesų konflikto valdymo. Teisėjams nėra uždrausta dėstyti ar mokyti, atvirkščiai ­– dalintis patirtimi, teismų praktika yra svarbi visuomenei veikla. Tačiau šis užsiėmimas negali virsti komercija“, – sako projektą parengę Seimo nariai.

Šiuo metu Teismų įstatyme nustatyta, kad teisėjas negali eiti kitų renkamų ar skiriamų pareigų, dirbti verslo ar kitokiose privačiose įstaigose ar įmonėse, išskyrus pedagoginę ar kūrybinę veiklą.

Teisėjas gali dalyvauti įstatymų, tarptautinių sutarčių, taip pat kitų teisės aktų projektų rengimo komisijose (grupėse), jei tai netrukdo atlikti teisėjo pareigas.

Teismų įstatyme taip pat numatyta, kad teisėjas negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus teisėjo atlyginimą bei užmokestį už pedagoginę ar kūrybinę veiklą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių