„Svarbu, kad mūsų institucijos būtų pasirengusios reaguoti į daugialypius iššūkius ir galėtų užtikrinti, kad dezinformacija ir propaganda nekenktų Lietuvos demokratijai ir visuomenei“, – penktadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) išplatintame pranešime cituojamas K. Vilkauskas.
Pranešime nurodoma, kad taip pat yra aptarti ir planai steigti tarpžinybinę komisiją.
„Komisija užtikrintų koordinuotą valstybės institucijų veiklą dezinformacijos prevencijos ir valdymo srityje, siektų operatyviai reaguoti į informacinius išpuolius ir stiprinti visuomenės atsparumą dezinformacijos sklaidai“, – aiškino Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.
Ketvirtadienį dėl viename sostinės knygynų parduodamų pasaulio atlasų, kuriuose Krymas ir rytinės Ukrainos teritorijos vaizduojamos kaip Rusijos dalis, Seimo konservatoriai pateikė skundą Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.
Savo ruožtu K. Vilkauskas tikina su Žurnalistų etikos inspektore Gražina Ramanauskaite jau aptaręs informacines grėsmes, kovos su dezinformacija iššūkius bei priemonių, skirtų užtikrinti informacinį saugumą Lietuvoje, patikimumą.
„Leidinių, kuriuose pateikiama klaidinanti informacija, platinimo problema – testas, leisiantis įvertinti mūsų parengtį. (...) Būtina stiprinti bendradarbiavimą tarp institucijų, kad būtų užkirstas kelias informaciniams išpuoliams, bandymams skleisti dezinformaciją. Atsakas į šias grėsmes turi būti koordinuotas“, – pabrėžė socialdemokratas.
ELTA primena, kad šią savaitę portalas LRT.lt pranešė, jog knygyne „Knygų pasaulis“ pardavinėjami žemėlapiai, kuriuose Maskvos aneksuotas Krymas ar net kai kurios Ukrainos sritys rytuose vaizduojamos kaip faktinės Rusijos federacijos teritorijos.
Iš karto po to skundą Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai pateikę Seimo konservatoriai teigė, kad dėl šios situacijos atsakingais turi būti laikomi ne tik leidėjai, bet ir pats knygynas.
Savo ruožtu tokius žemėlapius pardavinėjančio „Knygų pasaulio“ teigimu, rusiški atlasai yra paklausūs, be to, pažymi knygynas, šių žemėlapių platinimas neprieštarauja įstatymams.
2014 metais Rusija įvykdė Krymo aneksiją, o 2022-aisiais pradėjo plataus masto karą, kurio metu okupavo dalį rytinių Ukrainos teritorijų.
Naujausi komentarai