Prezidentūra ėmė kuoptis Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentūra ėmė kuoptis

2003-11-13 09:00

POKYČIAI

Prezidentūra ėmė kuoptis

Spaudžiami įrodymų, visuomenės ir politikų, Prezidento patarėjai ryžosi atsistatydinti. Tačiau naują komandą Rolandui Paksui rinkti bus sunku, nes jis neįtinka Premjero skoniui. Kita vertus, į viešumą patenkančių vis naujų įrodymų šviesoje aiškesnę prasmę įgauna Algirdo Brazausko užuomina, jog vien Prezidento patarėjų pakeitimo gali neužtekti.

R.Ačas nedalyvavo

Vakar baigiantis darbo dienai ant Prezidento stalo gulė pirmieji patarėjų atsistatydinimo pareiškimai. Šiam žingsniui apsispręsta po pasitarimo su šalies vadovu.

“Prezidentas pasakė, kad nori pradėti reorganizaciją. Buvo tariamasi, kaip tai galėtų įvykti. Visi grupių vadovai rašo atsistatydinimo pareiškimus, palikdami laisvę Prezidentui apsispręsti”, - sakė Spaudos tarnybai vadovaujantis Prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas, vienas pirmųjų parašęs atsistatydinimo pareiškimą.

Pareiškimą taip pat parašė Ekonomikos ir socialinės politikos grupės vadovas Jonas Ragauskas bei vidaus politikos patarėja Dalia Kutraitė-Giedraitienė. Patarėjas užsienio politikos klausimais Alvydas Medalinskas pareiškimą teigė rašysiantis ketvirtadienį ryte.

Atsistatydinimo pareiškimus taip pat turėtų parašyti Teisės departamento vadovė Ona Buišienė ir pasitarime su Prezidentu nedalyvavęs patarėjas nacionalinio saugumo klausimams Remigijus Ačas, kurio įgaliojimai dabar yra sustabdyti.

Gavęs atsistatydinimo pareiškimus Prezidentas spręs, kuriuos patarėjus atleisti, o kurie liks dirbti reformuotoje patarėjų komandoje.

Politikai džiaugėsi

Komentuodamas R.Pakso patarėjų atsistatydinimą, prezidentūros skandalą tiriančios Seimo laikinosios komisijos pirmininkas Aloyzas Sakalas „Klaipėdai“ pareiškė, jog patarėjai „teisingai padarė“.

Anot jo, jau anksčiau R.Paksas turėjęs pasielgti principingiau, padėkoti saugumo vadovui Mečiui Laurinkui už informaciją, o susikompromitavusius patarėjus atleisti.

Pasitenkinimą pastaruoju įvykiu pareiškė ir Seimo Pirmininkas. “Aš manau, jog parlamentinės tyrimo komisijos darbas jau duoda savo rezultatus, ir tai mane džiugina”, - žurnalistams sakė Artūras Paulauskas.

Patarėjų atsistatydinimas esanti viena pagrindinių priemonių pašlijusiai prezidentūros reputacijai atkurti. Taip po susitikimo su R.Paksu vakar vakare pareiškė Premjeras.

“Atvirai sakant, patarėjai labai pakenkė Prezidentui”, - sakė A.Brazauskas.

Vyriausybės vadovas taip pat sukritikavo R.Pakso norą į prezidentūrą pasikviesti Amerikos lietuvį Liną Kojelį. Premjero nuomone, jis esąs “ne ta figūra, kurios reikia”.

Kritiškai apie L.Kojelį kiek anksčiau yra atsiliepęs ir Seimo Pirmininkas.

Kitų galimų kandidatų į patarėjus Prezidentas dar neįvardijo. Užtat tapo žinoma, kad naujojoje komandoje likti neketina atstovas spaudai R.Gorbačiovas.

Artimi banditams

O skandalą tirianti Seimo komisija vakar pranešė gavusi naujų įrodymų, patvirtinančių R.Pakso patarėjų ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis.

“Kai kurie Prezidento patarėjai tikrai turėjo kontaktų“, - žurnalistams sakė komisijai vadovaujantis A.Sakalas, kuris vieną patarėjų ir įvardijo - tai R.Ačas. Šiuos kontaktus pirmininkas pavadino “artimais”.

„Tai yra nusikalstamo pasaulio atstovai, bet jie nėra nuteisti. Todėl negaliu pavadinti jų nusikaltėliais“, - sakė A.Sakalas, dienraščio paprašytas pakomentuoti, kas slepiasi po terminu „abejotinos reputacijos asmenys“.

Anot komisijos vadovo, su šiais asmenimis bendravę Prezidento patarėjai negalėjo nežinoti nešvarios jų reputacijos. „Jie puikiai žinojo, su kuo bendrauja“, - įsitikinęs A.Sakalas.

Ar apie šiuos kontaktus žinojo R.Paksas, komisija dar nagrinės.

Rėmė terorizmą

A.Sakalas žurnalistams taip pat pareiškė, jog parlamentarai gavo informacijos, patvirtinančios, jog Lietuvoje buvo vykdoma kontrabanda ir finansinės operacijos, iš kurių buvo finansuojami tarptautiniai teroristai.

“Į tas kontrabandines operacijas yra įsivėlę pakankamai daug žinomų žmonių iš nusikalstamų struktūrų ir valdininkų”, - pažymėjo komisijos pirmininkas, tačiau nenorėjo atskleisti valdininkų pavardžių.

“Mums buvo pateikti oficialūs duomenys, jog tikrai yra tarptautinio terorizmo finansavimas iš Lietuvos pusės”, - tikino A.Sakalas.

Taip pat komisijai buvo pateikta informacija apie “priešiškų užsienio specialiųjų tarnybų” bandymus ieškoti kontaktų valdžios sluoksniuose bei nusikaltėlių įtaką Lietuvoje vykstančiai privatizacijai.

Nusikaltėlių planai esą pavykdavę kaunietei Renatai Smailytei padedant.

“Ji buvo tarpininkė, bandydama užmegzti ryšius tarp nusikalstamų struktūrų ir valdžios. Ji tai sėkmingai darydavo”, - sakė A.Sakalas.

Įsigaliojus Seimo priimtai ir Prezidento pasirašytai pataisai, parlamentinė tyrimo komisija šiandien ketina surengti pirmąjį viešą posėdį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų