„Mūsų, kaip Krašto apsaugos ministerijos, tikslas yra, kad kuo didesnė visuomenės dalis rastų atsakymą į klausimą, ką daryti dieną „X“. Pilietiškumo egzaminas – viena iš priemonių, skatinusių tuo domėtis, o egzamino metu – ieškoti atsakymų. Kviečiame nesustoti“, – sakė krašto apsaugos viceministras ir vienas iš projekto komisijos narių Tomas Godliauskas.
Krašto apsaugos ministerijos (KAM) teigimu, Pilietiškumo egzaminu ir jam skirta informacine kampanija siekta ne tik patikrinti visuomenės informuotumą pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais, bet ir skirtingoms visuomenės grupėms atskleisti šias temas ir suteikti žinių.
Iš 8118 egzamino dalyvių 60 proc. sudarė moksleiviai, 4 proc. – studentai, 3 proc. – nevyriausybinių organizacijų atstovai ir 33 proc. dalyvių buvo visuomenės atstovai.
Anot KAM, egzamine taip pat dalyvavo 12 pasaulio lietuvių iš Danijos, Vokietijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės ir JAV.
Egzaminą sudarė 34 uždaro ir vienas atviro tipo klausimas apie visuotinę gynybą, valstybės valdymą, nevyriausybines organizacijas, skaidrumą ir kitas su pilietiškumu susijusias sritis.
Egzamino dalyviai, pasak ministerijos, turėjo gana aukštą žinių lygį – 1 proc. dalyvavusiųjų visus uždaro tipo klausimus atsakė teisingai, o net 75 proc. įveikė 20 ir daugiau klausimų.
Geriausiu informuotumu tarp tikslinių projekto auditorijų išsiskyrė plačioji visuomenė.
Pasibaigus egzaminui per tris darbo dienas iš skirtingų sričių ekspertų sudaryta komisija įvertins atviro tipo klausimus ir nutars, kurie 12 Pilietiškumo egzamino dalyvių parodė aukščiausią žinių ir aktyvumo lygį.
Pilietiškumo egzamino apdovanojimai planuojami gegužės 23 dieną Vilniuje.
Praėjusiais metais Pilietiškumo egzamine dalyvavo beveik 10 tūkst. dalyvių.
Naujausi komentarai