Pase nurodyti tautybę pageidavo beveik 2 tūkst. asmenų

  • Teksto dydis:

Nuo sausio 1-osios įsigaliojus galimybei pase nurodyti tautybę, tokį pageidavimą jau pareiškė 1,8 tūkst. asmenų.

Kaip rodo Policijos departamento BNS pateikti duomenys, sausio 1-9 dienomis iš viso buvo pateikta 4355 prašymų išduoti pasą, beveik pusė, t.y. 1921 asmuo prašė nurodyti jo tautybę pase.

Iš jų absoliuti dauguma - 1789 asmenys pageidavo įrašo apie lietuvių tautybę. Antroje vietoje pagal pageidavimų pateiktuose prašymuose skaičių (74) buvo lenkų tautybė, trečioje - rusų (36). Devyni asmenys nurodė baltarusių tautybę, penki - ukrainiečių, trys - vokiečių, du - karaimų, po vieną - armėnų, totorių, žydų tautybę.

Vilniaus apskritį, kurioje gyvena didžiausia šalies tautinių mažumų dalis, aptarnaujančios Vilniaus migracijos valdybos atstovai tvirtina, kad prašymai nurodyti lietuvių tautybę čia taip pat sudaro daugumą.

„Duomenys dar pakankamai švieži, tačiau pirmaujantys vistiek būtų lietuviai, antroje - lenkų tautybė, trečioje - rusų“, - BNS sakė Vilniaus policijos Migracijos valdybos Pasų skyriaus vedėja Edita Prilepskienė.

Galimybė pase įrašyti tautybę atsirado sausio 1-ąją įsigaliojus tai numatančioms Paso įstatymo nuostatoms. Pagal jas, tautybė asmens pase gali būti įrašoma tik piliečio rašytiniu prašymu. Pasams, išduotiems iki šio įstatymo įsigaliojimo, naujas reglamentavimas nebus taikomas.

Iki šiol pase buvo įrašomi šie duomenys: vardas (vardai), pavardė, lytis, gimimo data, gimimo vieta (įrašomas valstybės pavadinimas), asmens kodas ir pilietybė.


Šiame straipsnyje: pasastautybėdokumentas

NAUJAUSI KOMENTARAI

dd

dd portretas
tai, kad jau visai išdurnėjom, net laikraščiuose lietuviškai nerašom pavardžių, arba lietuviškai parašo skliausteliuose. Kas tai per kalba? Ar galim straipsnius prikaišiotus užsienio kalba prirašytų pavardžių, laikyti lietuviškais?

Pernai,

Pernai, portretas
t.y. 2014 metais gavau Europos sąjungos Lietuvos Respublikos piliečio pasą, kuriame patvirtinama, kad esu tik Lietuvos Respublikos (ne Europos sąjungos) pilietis. Žinoma, nors aš ir prašiau, jame (kaip kokio nežinia iš kur atsiradusio) tautybė nenurodyta. Pasirodo, tik dabar, nepriklausomoje Lietuvos Respublikoje įsigaliojus naujam Įstatymui, galėčiau pasitvirtinti lietuvio tautybę, tačiau, tik iš naujo užmokant visus paslaugos mokesčius! Ir tai vyksta mūsų gimtojoje Lietuvoje...Įdomu, kokie aborigenai buvo patvirtinę ankstesnį Įstatymą, ir kaip pastaruosius Šventa Lietuvos žemė nešioja? TSRS pase ir tai, tautybė "lietuvis" buvo įvardinta...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių