Šią savaitę Vilniuje prie skiepų driekėsi eilės. Šimtai žmonių stovėjo kelias valandas, nors kiekvienas turėjo sau skirtą laiką. Kiekvienas būtų užtrukęs po kelias minutes, jei butų atėjęs savo laiku. Buvo, kurie užsiregistravo popiet, bet atėjo punkto net neatidarius.
Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad tokiose eilėse žmonių protas išsijungia – veikia laukiniai instinktai. Žmonės išsigąsta, kad kažkas bus pirmesnis.
Eilės pernai driekėsi ir prie dezinfekcinio skysčio, nors pardavėjai užtikrino, kad po savaitės kitos skysčio bus pilna kiekvienoje parduotuvėje. Taip ir nutiko.
Keliautojai pastebi, kad lietuviai išsiskiria ir oro uostuose.
Anot psichoterapeuto, minios instinktai būdingi viso pasaulio žmonėms. Dėl to kyla riaušės. Bet civilizuotose šalyse žmones varžo visuomenės normos. Pasak O. Lapino, britai, japonai gal ir norėtų stoti į tokią eilę su lietuviais, bet gėdijasi. Ateina tada, kai reikia.
Anot istoriko Egidijaus Aleksandravičiaus, lietuviai nuo vakariečių skiriasi tuo, kad sovietmečiu trūko visko. Eilės buvo įprasta. Sovietmečiu įprasta buvo ne tik eilės, bet kyšiai, vagystės.
Pasak psichoterapeuto, todėl ir teko lavinti gyvūnams būdingus išlikimo instinktus.
Kai prieš penkerius metus Lietuvoje atidarytas pirmasis prekybos centas „Lidl“, eilės driekėsi kelias savaites. Buvo, kurie laukdami alpo, budėjo greitoji.
Naujausi komentarai