Oro teršėjus stebės slapčia
Gamyklos teršėjos kaimynyste klaipėdiečiams nusikratyti nepavyks. Aplinkosaugininkai pripažino, kad sustabdyti penkiskart už oro taršą baustos bendrovės „Klaipėdos mediena“ veiklą vargu ar įmanoma.
Konfliktą tarp Paupio rajono gyventojų ir bendrovės ėmėsi gesinti miesto valdžia. Tačiau po vakar savivaldybėje įvykusios diskusijos jos dalyviai išsiskirstė nieko konkretaus nenutarę. Savivaldybės administracija pakvietė bendrovės „Klaipėdos mediena“ vadovus pasiaiškinti, ką jie padarė, kad sumažintų į orą išmetamų teršalų kiekį.
„Šiemet mes investuosime aštuonis milijonus litų ir pradėsime naudoti modernius filtrus, kurie sulaikys į aplinką išmetamas kietąsias daleles. Tačiau visiškai išvengti taršos nepavyks. Mus vadina nusikaltėliais, tačiau niekas negali atsakyti, kodėl buvo leista gyventojams taip arti statyti namus“, – dėstė bendrovės direktorius Viktoras Adomaitis.
Prieš dvejus metus pastačiusi naują katilinę, įmonė esą sumažino į orą išmetamų teršalų kiekį tris kartus. Tačiau Sendvario, Šienpjovių ir kitų netoliese esančių gatvių gyventojų tokie verslininkų argumentai neįtikino.
„Mes nejaučiame jokio pagerėjimo. Norime gryno oro, kad galėtume kvėpuoti. Sunku net įsivaizduoti taršos poveikį mūsų sveikatai“, – skundėsi Šienpjovių gatvės gyventoja Jūratė Daukšienė.
Gyventojai siūlė jų kieme pastatyti stacionarų taršos matuoklį, kuris padėtų įrodyti, kad naktimis ir švenčių dienomis bendrovė gerokai paspartina gamybos procesą ir dar labiau teršia aplinką.
Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys tikino, kad Aplinkos ministerija tam pinigų neskirs. Esą stacionari stotis neišspręstų problemų, nes dar reikėtų įrodyti, jog teršalus skleidžia būtent „Klaipėdos mediena“.
Tačiau netrukus aplinkosaugininkai žada atsigabenti mobilią taršos matavimo įrangą ir taršą matuoti bent kelis mėnesius, apie tai bendrovės iš anksto neįspėję.
Naujausi komentarai