Neringoje – laukinė rinka
Norėdami užsitikrinti geresnes prekybos gintarais vietas, pernai nidiškiai eilėse stovėjo dvi paras, o šiemet pasiryžę ištverti šešias savaites.
Saujelės žmonių primestą tvarką verslininkai vadina laukine ir diskriminacine, o Neringos meras – tiesiog nenormalia.
Pareiškimai norimai prekybos nuo laikinųjų įrenginių vietai gauti Neringos savivaldybėje bus priimami tik kovo 21 dieną. Tačiau likus šešioms savaitėms iki nurodyto termino nidiškė Janina Sakalauskienė pirmoji atsistojo į eilę. Prie jos prisijungė dar keli nidiškiai, sudarę gyvą eilę ir budėję automobiliuose naktį.
Ant minkštasuolio savivaldybės hole sėdėjo žmonės, kuriuos po trijų valandų keitė kiti. Ranka rašytame sąraše buvo arti 30 verslininkų, užsirašiusių į eilę, pavardės.
Neringos savivaldybės kontrolieriaus žmona J.Sakalauskienė tvirtino, jog taip anksti stojo į eilę dėl to, kad pernai atėjo vėliau ir negavo tos prekybos vietos, kurios norėjo.
Jos ir kitų verslininkų tvirtinimu, jei negauni geros vietos, gali uždirbti dvigubai mažiau. Prekiaujant gintarais svarbu ir tai, ar tu stovi iš krašto stalo ar per vidurį, mat kraštinės vietos esą pačios pelningiausios.
Nidoje patvirtintos 42 prekybos vietos, iš kurių ne visos yra užimamos. Už 4 kvadratinių metrų vietą per mėnesį prekybininkai moka 50 litų, o tai, jų nuomone, nėra daug. Todėl kiekviena prekiaujanti šeima stengiasi išsipirkti kuo daugiau prekybos vietų – po keturias, penkias.
Ne visada tose vietose dirbdami apsukrūs verslininkai sudaro dirbtinę konkurenciją kitiems.
„Mes čia sėdime savo noru, tačiau kitos išeities neturime“, – tvirtino 31-erių Sigitas Abrutis. Nei jis, nei kartu buvusi jo mama 59-erių Salomėja Abrutienė kita veikla, išskyrus gintarų prekyba, neužsiima. Patentus išsipirkę šešiems mėnesiams, jie teigė vasarą be poilsio dirbantys ištisas dienas, dažnai – iki dešimtos vakaro.
Taip pat iš gintarų prekybos gyvenanti Aušra Strainauskienė kalbėjo, jog nei ji, nei jos vyras eilėje pusantro mėnesio nestovės, nes tai yra nenormalu. Baimindamasi likti be jokios prekybos vietos, moteris vis dėlto užsirašė į sąrašą.
Kiti gintarų pardavėjai buvo pasipiktinę primestomis taisyklėmis. Jie tvirtino, jog iš tiesų gyvos eilės nėra, todėl kiekvienas, atėjęs į savivaldybę, turi tokias pat teises į pirmumą.
Praeityje gintarais prekiavęs Neringos savivaldybės tarybos narys Algimantas Seselskis budėjimo akciją įvardijo kaip savivaldybės administracijos nesugebėjimą spręsti smulkiojo verslo problemų.
Neringos meras Vigantas Giedraitis pripažino, jog budėti pusantro mėnesio nėra normalu ir tam nėra pagrindo, nes savivaldybė dar šiemet skuba įrengti prekybos vietas ir paskelbti jų aukcioną. Savivaldybės biudžete tam tikslui numatyta 100 tūkst. litų.
Pasak mero, šiuo metu yra kuriami netipiniai stoginių projektai, kurie derinami su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
Budėtojai „gintarininkai“ tokius savivaldybės žingsnius laiko pavėluotais. „Mėnesį atbudėję savivaldybėje, mes neisime į jokį aukcioną. Tegu jį daro kitąmet“, – aiškino nidiškiai.
Naujausi komentarai