Būtino dokumento vis dar neturi kas dešimtas: net nežinojau, kad reikės

  • Teksto dydis:

Jau nuo sausio pirmos vairuotojų pažymėjimai taps beverčiai, jeigu nebegalios medicininė pažyma. Tokios pažymos, atėjus Naujiesiems, vis dar neturi kas dešimtas vairuotojas.

Nors ir kiek viešojoje erdvėje buvo skelbta, kad 2025 metais be medicininės pažymos vairuotojo pažymėjimas taps negaliojantis, o tvarka metams atidėta, kai kuriems žmonėms tai vis tiek naujiena.

„Net nežinojau, kad reikės“, – pabrėžė pašnekovas.

Pašnekovas, paklaustas, ar net nežinojo, kad reikės sveikatos pažymos, jog neprarastų vairuotojo pažymėjimo, atsakė: „Ne.“

„Tada aš automobilį pastatysiu ir važinėsiu su autobusu“, – kalbėjo pašnekovė. 

O sveikatą pasitikrinę svarsto, kad to daryti gal ir nebūtina.

„Reklaminė kampanija ir ten jokio sveikatos tikrinimo nėra, tik dėl paukščiuko“, – teigė pašnekovas.

Pašnekovas, paklaustas, ar ir jį taip tikrino dėl paukščiuko, atsakė: „Panašiai.“

Vis dėlto dauguma vairuotojų pavyzdingi. Per visus praėjusius metus sveikatą pasitikrino net 370 tūkstančių vairuotojų.

„Per paskutinį mėnesį iš tiesų antplūdis rodo padidėjimą pasitikrinimų maždaug 1,5–2 kartus“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė.

„Turime likusius 73 tūkst. šalies vairuotojų, kurie turi apsilankyti pas medikus ir pasirūpinti sveikatos patikra“, – aiškino AB „Regitra“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Taip vis dar nepasitikrinusių sveikatos daugiausiai 20–30 metų jaunimas ir pensininkai.

„Tikrai girdime, kad yra dalis asmenų vyresnio amžiaus, kurie nusprendė nebedalyvauti eisme, todėl apsilankyti pas gydytojus poreikio nebelieka, nes toks yra jų sprendimas“, – teigė V. Dominauskas.

Neatmetama, kad tarp nepasitikrinusių nemažai bus ir emigravusių žmonių.

„Dalis visuomenės ir mūsų gyventojų yra išvykę į kitas šalis. Europos Sąjungoje turi galimybę pasikeisti pažymėjimą į tos šalies, kurioje gyvena“, – tikino V. Dominauskas.

Sveikatos ministrė ragina neturinčius pažymų sausį susilaikyti nuo kelionių ir atvykti į poliklinikas.

„Kiek daugiau nei 70 tūkst. žmonių dar turi galimybę pasitikrinti, nes Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje sveikatos priežiūros įstaigos, kurios turi teisę atlikti vairuotojų sveikatos tikrinimus, turi registracijai vietų ir dar gyventojai gali suskubti“, – šnekėjo M. Jakubauskienė.

Tačiau policija griežta.

„Įstatymo leidėjas nenumato jokio įspėjimo, iškart yra piniginė bauda, kitos galimybės policija neturi“, – teigė Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys.

Baudos už vairavimą su negaliojančiu pažymėjimu siekia nuo 30 iki 50 eurų, pirmą kartą tektų mokėti tik 15. Tačiau policija sako, kad pagautų vairuotojų lauks ir daugiau nepatogumų.

„Jeigu policijos pareigūnai sustabdo, patikrina vairuotojo pažymėjimą ir jo galiojimas yra sustabdytas, šioje vietoje skiriama piniginė bauda. Kita vertus, iš esmės vairuotojas turėtų paieškoti, kas jam nuvairuos transporto priemonę iš tos vietos, nes toliau tęsiant kelionę jis vėl neturi teisės vairuoti ir gali sulaukti atsakomybės“, – nurodė V. Grašys.

Tačiau lengvai užsidirbti baudą galima ne tik sustabdžius policijai.

„Visi įrenginiai, kurie fiksuoja KET pažeidimus, tokius kaip greičio viršijimas, draudimo neturėjimas, techninės apžiūros negaliojimas, užfiksavę tokį pažeidimą, prasuks per sistemą ir patikrins, ar tas asmuo, kuris vairavo transporto priemonę, turėjo galiojantį vairuotojo pažymėjimą“, – aiškino V. Grašys.

B kategorijos vairuotojams iki 65 metų sveikatos pažyma atnaujinama kas 10 metų, nuo 66-erių iki 79-erių – galioja penkis metus, o vyresniems nei 80 metų – du metus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilkaviškietis

Vilkaviškietis portretas
Na jei mano vairuotojo pažymėjime LIETUVIŠKAI parašyta kad galioje iki 2026 10 06 ir jis nesulaikytas už prasižengimą tai tiek ir privalo galioti. Savo apsurdiškais sprendimais mūsų biurokratai jau lenkia Rusiją, Baltarusiją Š.Korėją kartu sudėjus.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių