Kariškiai nefiksavo skrydžio į Baltarusiją

Kauno rajone, Pociūnų aerodrome, įsikūrusio aviacijos sporto klubo direktorius Vytautas Sabeckis teigia, kad liepos 4 d. iš šio aerodromo pakilo Švedijoje registruotas lėktuvas.

Viešojoje erdvėje dar praėjusią savaitę pranešta, kad į Baltarusiją esą buvo įskridęs prieš autoritarinį Minsko režimą protestuojančių švedų pilotuojamas civilinis lėktuvas, galbūt gabenęs vadinamąjį meškiukų desantą.

Vakar internete buvo paskelbtas 90 minučių trukmės vaizdo įrašas. Jame nufilmuotas lėktuvo kilimas ir skrydis virš mažai gyvenamų miškingų vietovių. Lietuvos aviacijos ekspertai patvirtino, kad vaizdo įraše matomas lėktuvo kilimas – tikriausiai iš Pociūnuose esančio aerodromo.

"Tiktai žinau, kad jis, man atrodo, liepos 4-ąją išskrido į Švediją padavęs paraišką", – sakė V.Sabeckis.

Jis pabrėžė, kad leidimų šiame aerodrome niekas neišduoda: "Tai yra aerodromas nevaldomoje oro erdvėje, į kurį gali atskristi, išskristi kada nori. Nėra jokių tarnybų, kurios ką nors žiūrėtų, duotų leidimus ir taip toliau. Nėra pas mus budėtojo, kuris sėdėtų ir lauktų, iš kur kas atskris."

Paklaustas, ar neatsimena skrydžio ankstų liepos 4-osios rytą, jis atsakė: "Ankstų rytą mes miegame." Jis sakė žinantis žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie nenustatyto švedų lėktuvo skrydį iš Lietuvos į Baltarusiją ir atgal. "Aš žinau tą išpūstą burbulą, kuriuo nelabai tikiu. Yra Lietuvos tarnybos, kurios ir turi aiškintis. Yra Karinės oro pajėgos, yra pasienio tarnybos, yra Baltarusijos karinės pajėgos ir pasienio tarnybos. Jie tegu ir aiškinasi", – dėstė V.Sabeckis.

"Lėktuvas, pakilęs iš mūsų, jeigu skrenda nevaldoma oro erdve, gali skristi be jokio skrydžio plano. O jeigu skrenda į valdomas oro erdves, jis turi pateikti skrydžio planą", – teigė aviatorius.

Paklaustas, ar nevaldoma skrydžio erdve Lietuvoje įmanoma nuskristi į Baltarusiją, jis atsakė: "Lietuvos teritorijoje galima pėsčiom nueiti į Baltarusiją, jeigu nesustabdys pasieniečiai."

Krašto apsaugos ministerija teigė, kad karinės oro pajėgos nefiksavo Lietuvos ir Baltarusijos sienos kirtimo, nors liepos 4 d. stebėjo skrydį pasienio zonoje, per kurį buvo pažeistos procedūros.

"Jokių objektyvių duomenų, kuriais remiantis minėtas pažeidimas galėtų būti susisietas su spaudoje paminėtu įvykiu, nėra", – teigė ministerija. Skrydžių taisyklių pažeidimus paprastai aiškinasi civilinės institucijos.

Ministerija neatsakė į klausimą, ar yra teorinių galimybių, kad nedidelis civilinis orlaivis į Lietuvos teritoriją galėtų įskristi ar iš jos išskristi nepastebėtas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių