Kalvarijos pasienio poste atidaromas mobilus vakcinavimo punktas dirbs tris dienas per savaitę

 • Teksto dydis:

Nuo šio trečiadienio Kalvarijos pasienio kontrolės punkte atidaromas mobilus vakcinavimo punktas. Mobili komanda čia dirbs tris dienas per savaitę – pirmadieniais – trečiadieniais nuo 8.30 iki 13 val., t. y. esant didžiausiems atvykstančių ir iš Lietuvos išvykstančių žmonių srautams, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Skiepijama bus vienos dozės „Janssen“ vakcina (gamintojas „Janssen Pharmaceutica Nv“). Šis mobilus punktas bus skirtas ne tik transporto sektoriaus darbuotojams, tolimųjų reisų vairuotojams, bet ir visiems, norintiesiems gauti vakciną nuo COVID-19.

Tokią mobilią vakcinacijos ir testavimo vietą Sveikatos apsaugos ministerija atidaro, įvertinusi Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ pateiktus pasiūlymus, kurie leistų aktyviau ir daugiau paskiepyti transporto sektoriaus darbuotojų nuo koronaviruso ir plintančių jo atmainų.

Vakciną gauti šiame punkte galės asmenys, kurie atitinka bent vieną iš išvardytų sąlygų: turi privalomąjį sveikatos draudimą; yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje: yra Lietuvos Respublikos piliečiai; yra Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvos Respubliką ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgiję teisę gyventi Lietuvoje ar čia keičiantys gyvenamąją vietą; užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems yra išduotas dokumentas, suteikiantis teisę gyventi Lietuvos Respublikoje; akredituoti ir reziduojantys Lietuvoje asmenys; asmenys, kuriems išduota nacionalinė (D) – vienkartinė viza, leidžianti atvykti į Lietuvos Respubliką ir būti joje ilgiau kaip 3 mėnesius.

Šios vakcinavimo vietos atidarymas vairuotojams patogioje vietoje – pasienyje – leis pasiekti didesnius transporto sektoriaus vakcinacijos rodiklius nei iki šiol. Daugelis asmenų, kurių darbas susijęs su dažnu keliavimu, neturi galimybės pasiskiepyti, nes būna izoliacijoje. Atvykstantys Lietuvos gyventojai ir užsieniečiai, turintys nacionalinę (D) – vizą, galės efektyviai pasiskiepyti vienos dozės „Janssen“ vakcina ir taip apsaugos visuomenę nuo ligos plitimo.

Papildomos „Janssen“ vakcinos šalies savivaldybes pasieks šią savaitę, tad jos iškart bus pristatytos ir į Kalvarijos pasienyje įrengtą vakcinavimo punktą. Kalvarijos punktas veiks ir rugpjūčio 4–5 dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Ar jie patys susimokės už jas? Juk jie nekūrė jokio vidaus produkto čia?!Mūsų mokesčių mokėtojai, kurie nesutinka su skiepijimu, turės už viską mokėti patys dar kartą! Aū! Konstitucija, gink savo piliečius ir nuo savų, ir nuo įsibrovėlių
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių