Įkurtuvių vainikas Seimo viešbučiui dar nepinamas

Kovo mėnesį Seimo valdyba pritarė naujojo viešbučio statybai automobilių stovėjimo aikštele virtusioje teritorijoje Vilniaus centre. Iki šiol netyla diskusijos, ar tokio pobūdžio statinys iš viso reikalingas, o gal žemės plotą galima būtų panaudoti kitoms reikmėms; ar verta taip išlaidauti, ypač dabar, kai Lietuvos ekonomika lėtėja ir dar neišspręsti daugelio visuomeninių sričių finansavimo klausimai.

Naujojo viešbučio parlamentarams statybos idėja buvo svarstoma ir beveik prieš penkerius metus, tačiau tuomet, dėl lėšų stygiaus, šios minties buvo atsisakyta. Prieš pusmetį Seimo valdyboje vykusiame posėdyje, įvertinus Seimo kanceliarijos pateiktą senojo viešbučio, esančio Gedimino pr. 60, atitikties higienos normoms analizę, valdančiųjų balsų dauguma buvo nuspręsta statyti 14-os aukštų viešbutį. Remiantis Kanceliarijos 2007 m. pabaigoje atliktais skaičiavimais, statybų sąmata siektų 170 mln. litų. Posėdžio metu nutarta statybas finansuoti nenaudojant biudžeto, t.y. mokesčių mokėtojų pinigų, o  būsimas išlaidas padengti pardavus esamą Seimo turtą – turimus viešbučius ir keletą poilsinių. Tačiau nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, pajamos, pardavus šiuos objektus, tesiektų vos 90 mln. litų, t.y. trūktų beveik pusės sumos. Iš kur gauti likusias lėšas – neaišku, o statybas pradėti skubama: žiniasklaidoje pasirodė Seimo kanclerio Gintauto Vilkelio pasisakymai, kad Vilniaus savivaldybės sudaryta darbo grupė visai netrukus patvirtins teritorijos detalųjį planą.

Kai kurių Seimo opozicijos atstovų teigimu, dar posėdžio metu buvo pasigirdę siūlymai visiškai atsisakyti viešbučio statybos planų, o teritoriją tiesiog atiduoti Vilniaus miesto reikmėms.
Seimo valdybos pirmininko pavaduotojas, Liberalų ir centro sąjungos narys Algis Čaplikas nepaneigė tokių kalbų: „Taip, tokių siūlymų buvo. Esu puikiai susipažinęs su šia situacija, nes ir pats dar būdamas Vilniaus miesto tarybos nariu prieš 5-6 metus siūliau grožio nesuteikiantį ir vidury miesto esantį dyką lauką užstatyti. Tai nebūtinai turėtų būti vien viešbutis. Kadangi teritorijos plotas yra pakankamai didelis, jo užstatymo klausimus galima būtų derinti tiek su viešais, tiek su privačiais interesais.“ Paklaustas, ar greitai galima tikėtis teritorijos prie Seimo detaliojo plano patvirtinimo, A. Čaplikas net neabejojo: „Dabartinė miesto Taryba šiuo klausimu nepajudins nė piršto.“

Vilniaus miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotojas Aurelijus Stapulionis, paprašytas pakomentuoti, kada galėtų prasidėti Seimo viešbučio statybos, sakė: „Visų pirma, nėra jokios darbo grupės. Yra žmonės, kurie kuruoja tą teritoriją ir šiuo metu rengia konceptualiąją plano dalį, kurią tikimasi pabaigti spalio mėnesį.“ Pasak p. Stapulionio, paprastai po to dar beveik metus užtrunka numatytos teritorijos detaliojo plano parengimas ir dar mažiausiai pusmetį derinami techniniai reglamentai, tad leidimo statyboms galima tikėtis tik po kokių dvejų ar pustrečių metų. Vilniaus miesto centrinės teritorijos dalies poskyrio architektė Daiva Stasiškytė taip pat patvirtino, kad su Seimo viešbučio statybomis susijusių dokumentų nėra mačiusi, kitu atveju ruoštų sprendimą Miesto tarybai.

 

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių