A. Butkevičius dėl B. Vėsaitės skrydžio pavedė kreiptis į VTEK Pereiti į pagrindinį turinį

A. Butkevičius dėl B. Vėsaitės skrydžio pavedė kreiptis į VTEK

2013-05-22 14:12
A. Butkevičius dėl B. Vėsaitės skrydžio pavedė kreiptis į VTEK
A. Butkevičius dėl B. Vėsaitės skrydžio pavedė kreiptis į VTEK / A. Ufarto/BFL nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį teigia nurodęs Vyriausybės kancleriui kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl ūkio ministrės Birutės Vėsaitės skrydžio į Kazachstaną.

„Kiekvienas vadovas, ar ministras, ar ne ministras, turėtų pagalvoti, ar gali naudotis privačios kompanijos lėktuvu skrendant į komandiruotę. Jei tai būtų daroma, kad visa grupė ar visa delegacija kartu su verslu vyksta į forumą ir yra užsakomas čarterinis skrydis - visiškai normalu. Bet kadangi jau sužinojau vakar, kad tas lėktuvas yra nedidelis ir dalis delegacijos pasinaudojo kitais skrydžiais, o ji (B. Vėsaitė - BNS) pasirinko šį skrydį, šis klausiams bus išsiaiškintas, kreipiantis į VTEK ir aš jau šiandien ryte tokį pavedimą daviau Vyriausybės kancleriui“, - žurnalistams antradienį sakė premjeras.

Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė Lazdauskienė BNS sakė, kad kreipimasis į VTEK yra ruošiamas ir artimiausiu metu bus pateiktas.

Trečiadienį ryte A. Butkevičius tikino nesmerkiantis B. Vėsaitės kelionės bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu ir teigė, kad taip buvo siekiama taupyti ministrės laiką. Tačiau premjeras pripažino, kad geriau būtų, jei visi delegacijos nariai būtų skridę kartu.

„Aš manau, kad ten yra tiktai septynios sėdimos vietos, kiek ji mane informavo, ir dėl to tiek tilpo. Aišku, galėjo, aš manau, verslininkai suorganizuoti, kad būtų užsakomasis reisas ir kad visi dalyviai į konferenciją galėtų skristi vienu skrydžiu. Aš tada šitą dalyką vertinčiau teigiamai“, - trečiadienį radijui „Laisvoji banga“ sakė A. Butkevičius.

Jis teigė, kad Vakaruose egzistuoja panaši bendrų politikų ir verslo skrydžių praktika, ir tai būna pateikiama visuomenei viešai.

„Aš manau, kad šitas klausimas dar liks išsiaiškinimui ir tikrai manau, kad į jį atsakys tam tikros tarnybos“, - teigė A. Butkevičius.

Premjeras teigė, kad dalis delegacijos vyko „Arvi“ lėktuvu, o kita dalis - reguliariu skrydžiu, nes privačiame lėktuve nepakako vietos.

Tuo metu Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas, komentuodamas prezidentės Dalia Grybauskaitės kritiką ūkio ministrei Birutei Vėsaitei dėl skrydžio į Kazachstaną verslininkų užsakytu aštuonviečiu lėktuvu, pareiškė, jog pigių skrydžių bendrovės į šią Centrinės Azijos valstybę neskraido.

„Prezidentė turi teisę turėti ir pareikšti nuomonę. Ji dažnai pareiškia nuomonę, ne visada ji po to pasitvirtina. Bet šiuo atveju, kiek aš skaičiau, - neteko kalbėti su Birute, - yra sumokėti už bilietus pinigai. Gal pigių skrydžių bendrovės neskraido į Kazachstaną. Jeigu skristų, tai Birutė irgi būtų pasinaudojusi šita galimybe“.

Pasak jo, skristi užsakomuoju verslo klasės lėktuvu yra ir „neapgalvota klaida ir tų žmonių, kurie rengė kelionę, nes ne pati ministrė rengia kelionę, ne ji perka bilietus“.

„Kartais ministrai arba atsakingi asmenys pakliūna dėl žmonių, kurie ruošia tas keliones. Nes viską kontroliuoti nelabai visada pasiseka. Ir man tenka skraidyt. Ne visad pažiūri, kuo tu ten skrendi - “Ryanair„ ar Lufthansa“, ar „SAS“" - kalbėjo A. Sysas.

Tuo metu ūkio ministrė B. Vėsaitė LNK žinioms antradienį teigė žinojusi, kad skrydį buvo užsakiusi bendrovė „Arvi“.

Ūkio ministrė su dviem patarėjomis pirmadienį bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu skrido į verslo forumą Kazachstano sostinėje Astanoje.

Ūkio ministerija BNS nurodė, kad bendrovės „Arvi“ užsakytu verslo klasės lėktuvu skrido ministrė ir dvi jos patarėjos. Visų trijų bendra skrydžio kaina pirmyn ir atgal siekė 8100 litų, arba 2700 litų vienam asmeniui.

Civilinės aviacijos specialistų teigimu, užsakomasis skrydis aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu „Hawker 800“ iki Astanos ir atgal gali kainuoti apie 30 tūkst. eurų (103 tūkst litų). Vieno keleivio skrydžio kaina vidutiniškai gali siekti 13 tūkst. litų.

Pati B. Vėsaitė teigia, kad skrydžio į Kazachstaną kaina bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu pasirodė priimtina. Be kita ko, ji pareiškė neturinti laiko skraidyti reisiniu lėktuvu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog B. Vėsaitės skrydis į Kazachstaną verslo bendrovės užsakytu lėktuvu - susisaistymas su verslininkais, keliantis abejonių ministrės veiklos skaidrumu.

„Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje, negali priimti dovanų ar paslaugų, jeigu tai gali sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Kelionė verslo grupės užsakytu lėktuvu - tiesioginis susisaistymas su verslininkais, keliantis abejonių dėl ministrės veiklos skaidrumo“, - prezidentės Dalios Grybauskaitės vertinimą BNS antradienį perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

Šalies vadovės teigimu, „Vyriausybės narių skrydžiai verslo klase, o juolab užsakomaisiais reisais, yra neatsakingas išlaidavimas“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų