Skaičiau, kad dalis Chodkevičių buvo ne vien rusėniškos, bet ir lietuviškos kilmės- štai Aleksandro Chodkevičiaus motina buvo Jaunutė Agnetė Bielskytė,jos mama- Alšėniškių giminės atstovė. O Bielskiai buvo Gediminaičiai,LDK Algirdo palikuonys tad ir Chodkevičiųs turėjo Gediminaičių kraujo. Skaičiau, kad Sapiegų giminės pradininkas buvo Gedimino proproanūkio Sungailos sūnus. Konstantino Ostrogiškio motina buvo Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo palikuonio Bielskio dukra. Tad ir Sapiegų ir Chodkevičių ir Ostrogiškių giminės atstovai turėjo ir lietuviško ( Gediminaičių) kraujo.
Manau. gerb. istorikui reikėtų pasinagrinėti žemėlapį aplink Naugarduką. Galbūt . Naugardukas ir buvo Kijevo rusios užkariautojų įkurtas forpostas lietuvių ar jotvingių žemėse, bet čia pat yra Zietela, kur dar XX amžiaus gale kalbėta lietuviškai. Už Nemuno, netoli Naugarduko- Gezgaly, Nakriški,Sverpleviči, Girmantaucy,Katminaucy, Tiukantaviči, Jatvez,Plužiny, Panemonj ( ne Podnemanj), Geniuši.
Šalčininkų rajone, prie Eišiškių gimė vienas lietuvių raštijos pradininkų, pirmasis Biblijos vertėjas į lietuvių kalbą Stanislovas Rapolionis ( 1485-1545). Skaičiau, kad jo paminklas gimtinėje menkai teprižiūrimas ( gal raštijos ne ta kalba pradininkas?), jo galimai nėra aplankęs nei Lietuvos prezidentas, nei Seimo pirmininkas, nei Vyriausybės vadovas ar Kultūros ministras... Manau,tai galimai demonstruoja mūsų valdžios Lietuvos istorijos žinias.
dabar labai nesunku atpažinti striboką ar kokį celofaninį maršininką -- jei jis trispalvę kaip AMB vadina skuduru ir po savo riaušes tampo istorinę Vyčio vėliavą, tai grynas vatnykas. Radikaliu atveju gali net pastatyti molinį Vytį kaip kauno milicininkas krabas.
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)