A. Tapinas paskelbtas „Metų valstybės kūrėju“

 • Teksto dydis:

Vilniaus universiteto politologų bendruomenė Kovo 11–osios proga paskelbė Lietuvos valstybei 2016 metais labiausiai nusipelniusį asmenį – „Metų valstybės kūrėją“. Juo „už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą“ tapo žurnalistas, laidų vedėjas Andrius Tapinas.

Praėjusiais metais populiarus žurnalistas buvo itin matomas ir įtakingas Lietuvos viešosios erdvės veikėjas, kuris savo iniciatyvomis aktyviai skatino jaunimo susidomėjimą politika, keitė nusistovėjusį žiniasklaidos veidą ir sukūrė bei išplėtojo ne vieną sėkmingą visuomeninę iniciatyvą.

A.Tapino nuopelnų valstybei sąrašas ilgas: savo iniciatyva, kartu su kitais žurnalistais,  aplankė 100 Lietuvos regionų mokyklų, surengė „Laisvės pikniką“, sutraukusį daugiau nei 10 000 žmonių, dalyvavo projekte „Misija Sibiras“ ir, žinoma, iš vienos laidos per trumpą laiką išaugino rekordiškai populiarią interneto televiziją „Laisvės TV“. Jai sutelktinio finansavimo „Patreon“ platformoje aukojo daugiau nei 4 700 žmonių, kas mėnesį paskirdami daugiau nei 14 000 JAV dolerių.

Iškilmingame apdovanojimo renginyje atsiimdamas apdovanojimą – simbolinę plytą – A. Tapinas pabrėžė, kad viena didžiausių klaidų, kurią mes galime padaryti, – numesti valstybės kūrimą valdžios žmonėms ir sakyti, kad jie kuria Lietuvą, o visi kiti tiesiog gyvena valstybėje.

„Valstybę kuriame mes patys. Kiekvienas iš mūsų ima po štai tokią plytą ir deda į savo valstybės pamatą. Kiekvieną kartą, kai mes padarom kažką nedidelio, kai paskambinam pagalbos telefonu, išgirdę pagalbos šauksmą užuot nudūlinę akis, mes kuriame valstybę“, – teigė A. Tapinas.

Valstybę kuriame mes patys. Kiekvienas iš mūsų ima po štai tokią plytą ir deda į savo valstybės pamatą. Kiekvieną kartą, kai mes padarom kažką nedidelio, kai paskambinam pagalbos telefonu, išgirdę pagalbos šauksmą užuot nudūlinę akis, mes kuriame valstybę.

Žurnalisto teigimu, valstybės viltis yra Lietuvos jaunimas: „Mes turime padėti jaunajai mūsų kartai, mes turime juos įkvėpti. Turime tikrai fantastiškiems visų regionų vaikams ištiesti ranką, suteikti vilties ir tikėjimo, kad jie yra svarbūs mūsų šaliai“, – sakė A. Tapinas. Kreipdamasis į Lietuvos žmones, jis skatino tikėti šviesia Lietuvos ateitimi: „Dabar mes matome pilkumą, kuri uždengia ateitį. Bet lietus greitai liausis ir mes pamatysime labai gražią šalį. Šią dieną, Kovo 11 –ąją, mes matome, kad aušra jau ateina ir ji ateina kartu su mumis visais“.

Šis apdovanojimas jau trečiasis. „Metų valstybės kūrėju“ 2015 m. „už nuoseklų, ryžtingą ir bekompromisį Lietuvos tapatybės ir vertybinės pozicijos kūrimą“ tapo tuometinis Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis. Praėjusiais metais už nuopelnus stiprinant Lietuvos energetikos nepriklausomybę juo išrinktas tuometinis energetikos ministras Rokas Masiulis.

Kandidatus į apdovanojimą gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Kandidatus nominuoja VU TSPMI bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai ir alumnai, o renka komisija. Tarp šiais metais teiktų nominantų taip pat dažnai minėti: visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“, iniciatyva „Žinau, ką renku“, Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkė Rasa Kazėnienė, viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė.

„Metų valstybės kūrėjas“ apdovanotas Vilniaus universiteto surengtame Kovo 11-osios šventiniame koncerte miestui šv. Jonų bažnyčioje. Nugalėtoją sveikino universiteto rektorius Artūras Žukauskas, apdovanojimo komisijos pirmininkas docentas Algimantas Jankauskas ir gausiai susirinkę miestiečiai bei Viliaus svečiai. Specialią muzikinę programą parengė pučiamųjų orkestras „Oktava“.NAUJAUSI KOMENTARAI

omen

omen portretas
Koią valstybę sukūrė šita alfa mazgotė?

Tataigi

Tataigi portretas
Užsieniečių valdoma šūdsklaida stengis padaryti viską, kad menami "skandalai" UŽGOŽTŲ politinę korupciją! Kuo mažiau rašyti apie "liberalų" darbelius! Ar matėte kada tokį pat Tapino rūpestį dėl Masiulio, Steponavičiaus ir kt.? Palaimingai tyli taip pat valatkos, užkalniai, jakilaičiai...Nebėgioja savaitėmis apie "liberalų teisuolius":) O patys pašiurpę kaip pelėdos! Jeigu kas pradės kapstytis po liberalų "vyresniaisiais broliais"? Siaubas! O jeigu pradės skaičiuoti įvairių ministerijų krikščioniškas dalybas su šūdsklaida? O jeigu pradėtų tikrinti šūdsklaidininkų turtus?

juokdariai ka jis sukure?

juokdariai ka jis sukure? portretas
*
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių