A. Antanaitis: didžiausia grėsmė lietuvių kalbai – anglų kalbos aukštinimas

Romutė

Romutė portretas
Kuo žmogus daugiau kalbų moka, tuo geriau..bet , kai žmogus niekina savo gimtąją kalbą, kokiu žodžiu jį vadinti? Beraščių tauta auga...dirbau bibliotekoje, tad žinau, ką kalbu ir rašau...gėda ir didelė pagarba tiems, kurie stoja ginti lietuvių k. teisių ...

Šarūnas

Šarūnas portretas
Kai paklausai visokių, kurie aiškina, kad ES Lietuvių kalbą nereikalinga, tai tegul tokie ir šutina iš Lietuvos. Visose ES valstybėse gerbia savo kalbas. NIEKUR, išskyrus Britaniją nematysi ir negirdėsi tiek anlų kalbos, kiek pas mus, ypač miestuose. Paskui verkiam, kad mus lenkino, rusino. Patys lendam.

Artūras

Artūras portretas
Litvinų kalba ES nereikalinga!

g

g portretas
anglu kalba tai langas i pasauli, augom nebuvo interneto tad kaip supratom pasauli, tik vietiniai lakrasciai ka norejo ta tauske, siandien paziuri zinias BBC suzinai kas vyksta Kanadoje, JAV, Azijos salyse, permeti akimis RT suzinai kas vyksta Rusijoje ir tada tik koki Lietuvos ryta paskaitai  tad bent vidurinio lygio anglu kalbos reikia visiems kad nemulkintu musu kiti. Bet kai nemoka anglu kalbos net vidures lygmenyje politikai, valdininkai tai kaip jie gali koki normalu istatyma surezgti, gi daugelis saliu kurios senesnes praejo pro ta pacia mesmale bet suvoke kas geriau tad kam kartoti ju klaidas is karto reikia mokytis is ju patirties ir istatymus priimt teisingai.

Erikas

Erikas portretas
Siulau nepamirsti, kad kalba yra bendravimo budas. Ir tai turi buti lengvas ir patogus budas. Kaip kelniu niekas per galva nesimauna taip ir nesamoningu kalbos taisykliu nesilaiko.

FFF

FFF portretas
Tiesa-po keturių dienų galėsime traukti "Happy birthday to you"-jau niekas nenustebs ir retas įsižeis,,,,

Antanas

Antanas portretas
Prezidentė tikrina anglų kalbos žinias ( paprastai tai daro žmonės, sunkiai tą kalbą išmokę).Visa Lietuva puolė Skvernelį už lietuvių, o ne anglų kalbos naudojimą Izraelyje.Mokiniai ir iš tėvų, ir matyt iš mokytojų žino, kad anglų, o ne lietuvių kalba atvers vartus į pasaulį, todėl visi ją mokosi, į kampą užmetę gimtąją.Susitikę kokie Baltijos ministrai šnekasi ne ta, kurią moka, bet bando švebeldžiuoti angliškai.Jeigu auditorijos paklausite, kas nemoka anglų kalbos, beveik nei vienas neprisipažins, nors faktiškai daugiau nei pusė jos dar nemoka...Krautuvėje koks rumunas pasakys kasininkei ką savo kalba, toji velniop pasiųs...Bet jei amerikonas ką pasakys, strimagalviais lėks ieškoti suprantančios...Su demokratijos Pergale.

to anonim...

to anonim... portretas
tu pats esi lt kalbos tersejas jankiu zodeliais!

Ciocė Zosė

Ciocė Zosė portretas
O ištikrųjų tai lietuvių kalbai didžiausias pavojus - lituanistai, kurie tiek tarptautinių žodžių išverčia sukurdami naujadarus, kad tik jie vieni ir lieka naršyti tinklavietėje tapšnokliais vienomis baikštutėmis.

Žemyna

Žemyna portretas
Onai - va, va, „logiškas” mąstymas! Tik keista, kad patys inteligentiški anglai stebisi, kodėl mūsų iškabos ne saviems, o anglams kalba... Jau vien rinkodaros atžvilgiu tai absurdas. Dėl vieno kito angliškai paskaitančio ignoruojame SAVO pirkėją! VERGŲ mentalitetas. IŠSILAVINUSIAM užsieniečiui įdomu rasti ne tai, kas jam iki panagių pažįstama, bet rasti kažką savito, unikalaus svetimame krašte. Labai gražiai vienas pasakė - tai ko man važiuoti į kitą pasaulio kraštą, jei ten viskas taip pat, kaip ir mano šalyje? Aš ieškau ko nors kitokio, naujo, nematyto, egzotiško, kas mane pagautų, sudomintų, kad sužadintų norą tuo pasidomėti, studijuoti, kad gyvenimą paįvairintų.

Anonimas

Anonimas portretas
Kalba „puikiai ginama”, ir tai įrodo atsisakymas reikalauti iš viešai rašančių, kalbančių, rodančių, transliuojančių žmoniškos - raštingos, taisyklingos kalbos? Per NACIONALINĮ (!!!) tiek kalbos šiukšlių, žargono skamba, kiek savo vaikystėje negirdėjau, nes darbui eteryje ne iš beraščių „žvaigždžių” buvo atrenkama, ir nuolat mokymai rengti, kad neužmirštų. O ir portalų, laikraščių redakcijos - jų kalba kuo toliau, tuo labiau beraštė, žodynas vien žargonas, „pagardintas” lietuviškom galūnėm. Ar portalai negali pagaliau bent jau rašybos ir gramatikos tikrintuvų įsigyti, kad į viešumą nepraeitų PRIMITYVIŲ klaidų kupini tekstai, kad jie nenuodytų eterio, nepultų mūsų, lyg virusas, nešantis mums epidemiją? Darbuotoją Į kokią automobilio priekabą su karštais „Chicken” priimdamas, privatininkas daugiau reikalauja, negu mūsų LRT „specialistai”, išleidžiantys laidas į eterį! Aukštasis pavarčių stilius liejasi laisvai?

Žemyna

Žemyna portretas
Kalba teoriškai, popieriuose ginama? Tačiau net tas, kas ne kokio užkampio, o valstybės „paso” - jos SOSTINĖS iškabų ketvirtį amžiaus netvarko, nors algą už tai ima, nepajudinamai laikomas savo poste! (gal specialiai - neduok Dieve, kitas jo vietoje gal pradėtų pareigas vykdyti?) TV ir radijuje rodomi filmai ir skamba dainos daugiausia anglų bei rusų k. Net subtitruoti valstybine kalba nemalonėjama. Mūsų valdininkai, valdovais pasijutę, išmoko puikiai IMITUOTI DARBĄ! Viskas tiesiog ATVIRAI, tačiau teigiama, jog kažkokia grupė puola „nekaltą” didžiai „patriotišką” ir atsakingą VLKK???

Anonimas

Anonimas portretas
Antanaitis postringauja kaip pigus populistas. Kalba saugoma, jei svetima kalba (rusų) - didesnė pusė visų TV laidų privačiose televizijose? Vokietijoje visi meniniai filmai dubliuoti idealiai vokiečių kalba, Lietuvoje- abrakadabra (dviejų kalbų mišinys)- kinofilmų fonogramoje, monotoninis roboto stiliaus balsas- ir už senelę ir už senelį... Ką gi veikia toji "kalbos komisija" su poniute priešaky ir su ponu - užpakaly? Skurdžiai su atlyginimais - apkasuose.

Ona

Ona portretas
Ji neaukśtinama, tai pasaulio kalba.

ALKOHOLIKAS

ALKOHOLIKAS portretas
Besiputojančiam , pasiskaityk pats savo rašliavą ir susiskaičiuok klaidas ,ale lietuvninkas atsirado

ALGIS

ALGIS portretas
100procentų Antanaitis teisus , per televizijas transliuojama laida ''LIETUVOS BALSAS' , bet deja nelietuviškas PIEMENUKAI DAR NEMOKA IŠTARTI MAMA , o jau dainelę skiemenuoja angliškai ,KALBOS KOMISIJA TURĖTŲ BAUSTI

Kudirka

Kudirka portretas
„Kalba – tautos pamatas, kalba – tautos gyvybė, stipri kalba – stipri tauta, miršta kalba – miršta tauta.“

Besiputojanciam 'Teisingai Antanatis kalba.'

Besiputojanciam 'Teisingai Antanatis kalba.' portretas
Paskaityk savo paties rašliavą. Taip gyni kalbą, kad net lietuviškus rašmenis pamiršai. Begalė kitų klaidų taip pat bado akis. Tad vietoj to, kad purvais kitus drabstytum, eik geriau 5 klasės vadovėlius pavartyt. Gal pramoksi lietuviškai rašyti.

tai problema

tai problema portretas
apie kurią laikas kalbėti garsiai ir visur

Teisingai Antanatis kalba...

Teisingai Antanatis kalba... portretas
nes su grybauskaites ir ju konservatlyberastines gaujos isiviespatavimu lietuvoje begarbinant naujus seimininkus ir anglu kalba , Visiskai pamirstama GIMTOJI KALBA , keitaliojama konstitucija ,del lenkisku w raidziu yteisinimo ,gatviu pavadinimo , ir visokiausiu UAB-u su ,,,pizza dziazzzz,,,pavadinimais

Janina iš Klaipėdos

Janina iš Klaipėdos portretas
Ačiū už gerą,aiškų ir įspėjantį straipsnį.
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių