- Monika Grigutytė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos dėl konflikto su Aplinkos apsaugos departamentu (AAD) ir jo vadove Olga Vėbriene pasiaiškinti pakviestas aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad šį konfliktą būtina deeskaluoti, nes tai – žmogiškai nesusiklosčiusi dalykinė diskusija. Jis taip pat priduria, kad šiuo metu AAD darbas nėra paralyžiuotas.
„Lyginant su rugsėjo mėnesio biudžeto projektu, Aplinkos ministerijos biudžeto projektas, kuris patvirtintas gruodį, buvo papildytas 2,5 mln. eurų darbo užmokesčiui. Pusė iš tų pinigų yra skiriama AAD. AAD šiuo metu dirba virš 500 darbuotojų, virš 2,2 tūkst. darbuotojų – Aplinkos ministerijoje.
Tikrai neproporcingai didesnė dalis finansų yra skiriama (AAD – ELTA), ir įstaiga tikrai neparalyžiuojama. Tai bus vienintelė įstaiga, kurioje atsiras papildomi etatai dėl to, kad kontrolės funkcijos konsoliduojamos“, – teigė S. Gentvilas.
„Bus vieno langelio principas, kurį jūs inicijavote praėjusiose kadencijoje, už tai tuomet taip pat balsavau ir tęsiu jūsų darbą konsoliduoti tai vienoje įstaigoje“, – pridūrė jis.
S. Gentvilas pabrėžė, kad didesnis dėmesys į AAD veiklą atkreiptas dėl gaunamų skundų.
Mes turime jį deeskaluoti, nes tai yra dalykinė diskusija, kuri galbūt nesusiklostė žmogiškai.
„Kalbant apie konfliktą (su AAD – ELTA), mes turime jį deeskaluoti, nes tai yra dalykinė diskusija, kuri galbūt nesusiklostė žmogiškai. Kodėl gali atrodyti, kad neproporcingas dėmesys skiriamas AAD, – mes esame gavę 8 skundus dėl departamento veiklos, 4 iš jų esame gavę direktorės atžvilgiu. Dėl kitų įstaigų nesame gavę“, – tikino ministras.
Vertindamas konflikto su O. Vėbriene priežastis, S. Gentvilas pažymėjo, kad Būtingės avarijos atveju vienam iš AAD inspektorių buvo taikomos pernelyg griežtos nuobaudos.
„Antrasis dalykas, kuris nesusiklostė, tai santykis su Būtingės avarija. O. Vėbrienė apie tai informavo mane asmeniškai. (...) Šioks toks nesusipratimas buvo, nes paklausus eilinio inspektoriaus, mano manymu, neproporcingos priemonės prieš jį buvo taikomos“, – teigė jis.
„Bandau įsivaizduoti, kaip, pavyzdžiui, Saulius Skvernelis reaguotų į vieną pavaldžios įstaigos vadovę, jei ji žmogų, kuris informavo vieną iš Ekstremalių situacijų komisijos narį, pašalintų iš pareigų“, – svarstė S. Gentvilas.
Tuo metu Seimo narė Agnė Širinskienė prašė ministro patikslinti, kas įvyko pokalbio su O. Vėbriene metu.
„Turiu esminį klausimą apie tai, kas vyko tarp jūsų ir O. Vėbrienės tame garsiajame pokalbyje, kuris iš tiesų skamba labai skandalingai, kada ji pasakojo, jog jūs išsikvietėte valstybės pareigūną ir tiesiog nurodinėjote, kad tas asmuo neturi teisės prokuratūrai perduoti informacijos?“ – klausė ji.
Jei tas pokalbis buvo toks skandalingas ir jei jis buvo įrašytas (...), tai paviešinkite. Jūs, atrodo, žinote daugiau detalių negu aš.
Atsakydamas S. Gentvilas teigė, kad minėtas pokalbis pernelyg politizuotas, bei neigė prašęs AAD vadovės atsiimti skundą, pateiktą prokuratūrai.
„Jei tas pokalbis buvo toks skandalingas ir jei jis buvo įrašytas (...), tai paviešinkite. Jūs, atrodo, žinote daugiau detalių negu aš. Bet aš tame pokalbyje neprašiau atsiiminėti skundų iš prokuratūros, o sakiau, kad mes, kaip institucijos, turime dirbti kolektyviai, turime per mažai resursų, kad mūsų teisininkai vienas prieš kitą kovotų ministerijos viduje.
Ir kai ateina naujas traktavimas ir trūksta teisės aktų, mes turime įsivardinti spragas. Dabar tai pateikiama kaip sensacija, kad S. Gentvilas darė spaudimą institucijai, – aš visiškai nesutinku su tuo traktavimu ir šitame įžvelgiu per daug politikos“, – teigė jis.
LVŽS kiek anksčiau susitiko su AAD vadove Olga Vėbriene, su kuria, kaip skelbiama frakcijos pranešime, buvo kalbėtasi „apie kritinę padėtį, susidariusią aplinkos apsaugos sistemoje“.
„Ji atvirai prakalbo apie patiriamą spaudimą ir sunkiai paaiškinamus politinius sprendimus, politikų skambučius, įspėjimus nepranešti teisėsaugai apie tarnybos metu pastebėtas galimai nusikalstamas veiklas, planuojamas AAD pertvarkas ir drastiškus etatų mažinimus, kurie lems, kad daugelis darbuotojų praras darbą ir pajamas, nukentės aplinkosaugos kokybė“, – rašo LVŽS.
Frakcijos išplatintame pranešime taip pat teigiama, kad „aplinkos ministro S. Gentvilo veiksmus sunku suprasti, jų negali paaiškinti viešuoju interesu, pasigendama aiškaus siekio užtikrinti skaidrią ir nuo interesų grupių nepriklausomą aplinkos apsaugos sistemą“.
Netrukus po susitikimo su O. Vėbriene LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, premjerę Ingridą Šimonytę bei Generalinę prokuratūrą dėl aplinkos ministro S. Gentvilo galimai neteisėtų veiksmų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
V. Benkunskas Kyjive susitiko su R. Stefančuku6
Vilniaus meras Valdas Benkunskas Kyjive susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Ruslanu Stefančuku. ...
-
Valdantieji žada palaikyti R. Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimą1
Valdantieji socialdemokratai bei Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ žada antradienį vyksiančiame balsavime palaikyti sprendimą dėl partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio teisinės neliečiamybės pana...
-
S. Skvernelis: koalicija suderino Vyriausybės programos projektą2
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad koalicinė taryba suderino naujosios Vyriausybės programą ir šią savaitę teiks ją parlamentui. ...
-
Lietuvos gyventojai įvertino Seimo rinkimų rezultatus: labiausiai patenkintas „Nemuno aušros“ elektoratas6
Spalį pasibaigusių Seimo rinkimų rezultatais labiausiai patenkintas 20 mandatų iškovojusios Remigijaus Žemaitaičio partijos „Nemuno aušra“ elektoratas. Tuo metu labiausiai nusivylė socialdemokratams rinkimuose nusileidusios ir ...
-
S. Skvernelis sako remiantis kartvelus, siekiančius proeuropietiškos Sakartvelo krypties6
Tbilisyje kilus protestams prieš vyriausybės sprendimą atidėti stojimą Europos Sąjungą (ES), Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako remiantis kartvelus, siekiančius proeuropietiškos šalies krypties. ...
-
Lietuva uždraudė į šalį įvažiuoti B. Ivanišviliui, kitiems kartvelų politikams12
Lietuva uždraudė į šalį įvažiuoti valdantiesiems Sakartvelo politikams, įskaitant milijardierių, „Sakartvelo svajonės“ įkūrėją Bidziną Ivanišvilį. ...
-
Prezidentūra: teisingumo ministras turėtų užtikrinti rusų atsakomybę už karo nusikaltimus
Prezidentas Gitanas Nausėda iš kandidato į teisingumo ministrus tikisi Rusijos atsakomybės už karo nusikaltimus Ukrainoje užtikrinimo. ...
-
Brakonieriui sužalojus aplinkosaugininką, L. Jonauskas situaciją svarsto aiškintis Seime3
Vilniuje brakonieriui sulaikymo metu praėjusią savaitę sužalojus aplinkosaugininką, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Linas Jonauskas sako svarstantis situaciją aiškintis parlamente. ...
-
A. Skaisgirytė: Sakartvelo parlamentui išrinkus naują prezidentą, kils teisėtumo klausimų1
Sakartvelo parlamentui išrinkus naują šalies vadovą, kils klausimų dėl jo teisėtumo, sako Lietuvos prezidento patarėja Asta Skaisgirytė. ...
-
Partiniai reitingai po Seimo rinkimų: į lyderio poziciją išsiveržė „Nemuno aušra“57
Reitingai po Seimo rinkimų rodo, kad gyventojai labiausiai pasitiki „Nemuno aušra“ bei daugiausiai mandatų parlamente iškovojusia Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Naujausios „Baltijos tyrimų“ apklausos duomenim...