Neabejoja, kad K. Pūkas neteks mandato
„Neabejoju, kad ponas Pūkas nebedirbs Seime po sausio 12 d. Manau, kad principingai pasielgs Seimo nariai“, - sakė Seimo vadovas „Žinių radijui“.
Tačiau, akcentavo V. Pranckietis, būtų gerai, jei šio balsavimo nereikėtų. Anot Seimo Pirmininko, K. Pūkas turėtų susiprasti ir pats pasitraukti iš Seimo.
Seimas pratęstoje sesijoje kitų metų sausio 12 d. ketina svarstyti Seimo nario Kęstučio Pūko mandato panaikinimo klausimą.
Neabejoju, kad ponas Pūkas nebedirbs Seime po sausio 12 d. Manau, kad principingai pasielgs Seimo nariai.
Antradienį Konstituciniam Teismui nustačius, kad Seimo narys Kęstutis Pūkas pažeidė Seimo statuto, Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas, įvertinus Seimo nario K. Pūko veiksmus, konstatuota, kad jo veiksmai iš esmės atitinka priekabiavimo dėl lyties ir seksualinio priekabiavimo požymius.
Gegužės 2 dieną Seimas nutarė pradėti apkaltos procesą Seimo nariui K. Pūkui. Parlamentarai kreipėsi į Konstitucinį Teismą išvados, ar Seimo nario K. Pūko konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.
Gruodžio 5 d. Seimas patenkino generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą ir panaikino Seimo nario K. Pūko teisinę neliečiamybę.
V. Pranckietis apie vakarykštę krizę Seime: aš jaučiuosi visiškai teisėtai
Tvirtina, kad perbalsavimas buvo teisėtas
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, „Žinių radijui“ komentuodamas antradienį Seime kilusius nesutarimus dėl rezidentų atlyginimo kėlimo, teigia, kad jo paskelbtas perbalsavimas dėl jau Seime priimto nutarimo didinti rezidentų algas yra teisėtas. Tačiau, vertindamas tai, kad jo sprendimas išprovokavo Seimo salę palikti konservatorius, liberalus ir dalį „tvarkiečių“ ir taip sutrikdė sprendimų priėmimą, V. Pranckietis pripažino, jog galbūt padarė moralinę klaidą.
Seimo Pirmininkas savo sprendimo teisėtumą grindė Seimo statutu, kuris, anot jo, leidžia vykdyti perbalsavimą, jei dėl balsavimo tikslumo kilo abejonių ar to reikalauja Seimo ar posėdžio pirmininkas. Anot Seimo vadovo, vakar, kilus abejonių dėl balsavimo, ir buvo vykdomas perbalsavimas.
„Aš jaučiuosi visiškai teisėtai“, - akcentavo V. Pranckietis.
Parlamento vadovas V. Pranckietis, replikuodamas į opozicijoje esančių politikų argumentus, kad perbalsavimas įmanomas, tik jei rezultatas yra lygus ar yra identifikuoti šiurkštūs pažeidimai, pabrėžė: „Statutas (Seimo statutas - ELTA) yra toks dalykas, kad visi jį skaito, ir kiekvienas, būdamas savo pozicijoje, nori jį suprasti iš savo pozicijos, kad pačiam būtų naudinga“.
Seimo Pirmininkas aiškino, kad vyko balsavimas dėl pasiūlymo, kuris pareikalautų papildomų 4 mln. eurų, kurių biudžete nėra numatyta. Kai pasiūlymas yra viršijantis biudžetą, jis negali būti priimtas, aiškino V. Pranckietis ir principiniais įvardijo opozicijos reikalavimus didinti rezidentų atlyginimus. Anot Seimo vadovo, opozicinės jėgos bando formuoti neigiamą Vyriausybės įvaizdį. „Tai yra tiesiog politikavimas“. Seimo Pirmininkas tikino, kad norėtų visiems žmonėms padidinti atlyginimus, tačiau biudžetas yra ribotas.
Antradienį Seime kilo neįprasta situacija, kuomet buvo pritarta konservatorių Mykolo Majausko ir Ingridos Šimonytės siūlymams dar 4 mln. eurų skirti rezidentų atlyginimų didinimui. Tačiau po to valdantieji paprašė balsuoti iš naujo, ir „valstietis“ Kęstutis Bacvinka atsiėmė savo balsą. Galiausiai po opozicijos protestų valdantieji pripažino įvykusį balsavimą, tačiau, balsuodami dėl viso įstatymo priėmimo, rezidentų atlyginimų didinimui nebepritarė.
Naujausi komentarai