V. Pranckietis: G. Steponavičius turėtų trauktis iš Seimo

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad gresiant įtarimams dėl piktnaudžiavimo liberalas Gintaras Steponavičius turėtų trauktis iš Seimo.

„Besąlygiškai, taip. Mums turi rūpėti ir partijų, ir Seimo reputacija, aš manau, kad bet koks toks skandalas, jeigu jis turi pagrindo, jis tikrai nepuošia visos mūsų šitos garbingos organizacijos“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovas, paklaustas, ar ragintų G.Steponavičių atsisakyti parlamentaro mandato.

V.Pranckietis teigė, kad jau antradienį generalinis prokuroras turėtų pristatyti savo prašymą leisti patraukti G.Steponavičių baudžiamojon atsakomybėn. Kuo skubiai panaikinti jo imunitetą Seimo pirmininko prašė ir pats liberalas.

Ketvirtadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad 2012 – 2016 metų kadencijos Seimo narys G.Steponavičius, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir turimais konstituciniais įgaliojimais, asmeniškai ne kartą bendraudamas su vieno verslo koncerno vienu iš vadovų, tarėsi dėl lėšų, kuriomis neteisėtai buvo finansuota G.Steponavičiaus atstovaujama politinė partija, viena viešoji įstaiga, G.Steponavičiaus paramos fondas bei šio Seimo nario rinkimų kampanija. Be to, pareigūnų duomenimis, parlamentaras yra balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

Pats G.Steponavičius pripažįsta, kad buvo susitikęs su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, prašė paremti jo fondą ir vieną viešąją įstaigą, tačiau, anot jo, tai buvo skaidri, teisėta veikla.

Politikas ketvirtadienį tvirtino Seimo nario mandato neketinąs atsisakyti, nes mano, kad yra neteisingai įtariamas.

Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti be Seimo leidimo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė.

Vykstant tyrimui dėl politinės korupcijos, pernai teisėsauga pateikė įtarimus buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmus per 100 tūkst. eurų kyšį už politinės partijos veikimą koncerno naudai.

Pareigūnai taip pat įtaria, kad R.Kurlianskis per tuometį Seimo narį buvusį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad šie taip pat veiktų koncerno interesų naudai.

Byloje įtarimai pateikti ne tik R.Kurlianskiui, bet ir pačiam koncernui „MG Baltic“.

Daugiau nei pusė milijardo eurų pajamų per metus gaunanti „MG Baltic“ yra viena didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Ji valdo alkoholio, žiniasklaidos, nekilnojamojo turto, prekybos drabužiais, statybos, logistikos, informacinių technologijų, telekomunikacijų verslus.

Prokuratūra: pinigai pervesti su liberalais susijusiam fondui

Generalinė prokuratūra patikslina, kad ikiteisminio tyrimo duomenimis, po Liberalų sąjūdžio buvusio vicepirmininko G. Steponavičiaus susitikimų su „MG Baltic“ atstovais, pinigai pervesti į su partija susijusio fondo ir viešosios įstaigos, bet ne pačios partijos sąskaitas.

Taip pat nurodoma, kad lėšos buvo pervestos 2016-ųjų pradžioje, pinigai, kaip įtariama, naudoti G.Steponavičiaus veiklos viešinimui ir rinkimų kampanijai.

„Piniginės lėšos 2016 metų pradžioje buvo pervestos į su politine partija susijusių vienos viešosios įstaigos ir paramos fondo sąskaitas. Turimais duomenimis, dalis šių lėšų buvo panaudotos padengti įsiskolinimams už politinės partijos ir Seimo nario veiklos viešinimui skirtus renginius, kita dalis buvo skirta kandidato į 2016 - 2020 metų kadencijos Lietuvos Respublikos Seimą veiklos viešinimui“, - nurodo prokuratūra.

Prokuratūra skelbia, kad, bylos duomenimis, G.Steponavičius keletą kartų susitiko su verslo koncerno vienu iš vadovų „tarėsi dėl lėšų, kuriomis neteisėtai buvo finansuota G. Steponavičiaus atstovaujama politinė partija, viena viešoji įstaiga, Gintaro Steponavičiaus paramos fondas bei šio Seimo nario rinkiminė kampanija“.

Anot prokuratūros, turimi duomenys taip pat leidžia pagrįstai manyti, kad šis Seimo narys yra balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketvirtadienį kreipėsi į Seimą ir paprašė panaikinti G.Steponavičiaus teisinę neliečiamybę, kad galėtų pareikšti jam įtarimus dėl piktnaudžiavimo.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Vidmantas Bagdanavičius

Vidmantas Bagdanavičius portretas
http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=4100:g-steponaviciaus-ir-e-simasiaus-laukia-zymiai-sunkesni-kaltinimai-del-valstybinio-turto-isvaistymo&catid=31&Itemid=101 Čia rašoma Steponavičiaus nuopelnai nuopelnai

o pats Pranckietis

o pats Pranckietis portretas
tipo dar turi likt :) Gerai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com portretas
2017-3-11 straipsnis "Okupuota nepriklausomybė" http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/?comm=1e
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių