V. Landsbergis apie Astravo grėsmę: karas jau vyksta

Profesorius Vytautas Landsbergis sako, kad Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje statybos yra akivaizdus Kremliaus planas, rodantis priešiškumą ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai. Tai – karas, sako jis.

„Šis agresyvus planas ir būsimi veiksmai yra antieuropietiški, ir jie vykdomi pagal Kremliaus politiką. Kremlius deklaravo, kad ES yra jų priešas. Tą priešą reikia sustabdyti, sužlugdyti ir pajungti Kremliaus valiai“, – penktadienį surengtoje tarptautinėje prezidento Valdo Adamkaus konferencijoje sakė V. Landsbergis.

Lietuva yra pirmojoje fronto linijoje, sako V. Landsbergis.

„Mes esame be galo susirūpinę dėl mūsų pačių likimo. (...) Tai yra galios parodymo politika, ne kažkokių susitarimų, derybų politika – tai yra diktatų politika, nes jie galvoja, kad jie turi galią. Taip, jie tą galią turi – tai yra Astravo bomba. Bomba, kybanti virš rytinės ES dalies, pirmiausia – virš Lietuvos“, – susirūpinimą pareiškė profesorius.

Jo teigimu, Lietuva dabar gyvens nuolatinėje grėsmėje, kurios kaltininkas yra Kremliaus noras atkeršyti.

Šis projektas yra agresija ES ir, pirmiausia, Lietuvos atžvilgiu.

„Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas. Mes turime tai suvokti ir atvirai kalbėti. Šis projektas yra agresija ES ir, pirmiausia, Lietuvos atžvilgiu. Rusija yra branduolinės agresijos iniciatorė – aš siūlau kalbėti tiksliomis formuluotėmis šioje situacijoje“, – teigė V. Landsbergis.

Rusija, pasak jo, veikia beviltiškai ir „eina bedugnės link“ tiek kalbant apie demografinę krizę, tiek apie moralinę krizę, tiek apie aplinkosauginę krizę. Vis dėlto, pažymėjo V. Landsbergis, Kremliaus galvoje nuolat sukasi vienas sprendimo būdas.

„Bet kokiu atveju jie turi paskutinę priemonę – karą. Karas visada įmanomas. Visada jie turi tai omenyje. (...) Astravo atveju karas jau vyksta ir, jei mes norime sustabdyti šį pavojų, mes turime labai atvirai kalbėti“, – konstatavo profesorius.

ELTA primena, kad Baltarusija 2400 megavatų (MW) galios atominę elektrinę stato netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km.

Lietuvos Seimas yra priėmęs įstatymą, neleidžiantį pirkti elektros iš Astravo AE, kai ši pradės veikti. Tokį sprendimą yra priėmusi ir Lenkija.

Tiesa, praėjusią savaitę Latvijos skirstomųjų tinklų operatorius AST paskelbė, kad, kai Lietuva nutrauks elektros energijos prekybą su Baltarusija, elektros energijos prekyba bus vykdoma ne per Lietuvos, o Latvijos sieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
ar nejauti kgb profesoriau kad zemeje supusim visi jei ne pelenais virsim ir bus dar tautu ir ateiviu ir visi busim lygus tiek muzikai tiek suvaikejes /elitas/ tik liezuvio geras valdymas dar neduoda sio statuso ir /garbes/ ir muziku buna protingesniu uz siauraprofilio /profesorius/ nes terminas dar nieko nepasako juk buvo toks pilvelis beveik /profesorius/ nes kgb rekomendavo i prezidentus AA oirgi lakste po visa europa o buvo geras fotografas ir kas is to juk abu panasus tik likimo nepasirinksi taip kad nesok auksciau bambos ......

"PROPIESORIAU"

"PROPIESORIAU" portretas
Uz karo kurstyma yra staipsnis.Ka KGBistu, part skolu profesoriu neliecia?

...

... portretas
Ach, kriene, nereikia stengtis savo negalių kitiems permest, tai tu ten į kelnes privarai savojo stabuko abrozdėlį pamatęs. Ir tuo pačiu - užuojauta tau, kai ožys kanopas užvers... nes tuomet dar ir dokumentai prabils.
VISI KOMENTARAI 60
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių