Tautininkų sąjungos pirmininku išrinktas S. Gorodeckis

 • Teksto dydis:

Neparlamentinės Tautininkų sąjungos pirmininku šeštadienį vykusiame suvažiavime išrinktas verslo vadybos konsultantas Užupio respublikos „premjeru“ prisistatantis Sakalas Gorodeckis.

„Sąjungos moto ir devizas – tautos jėga vienybėje, taodėl tikslas paprastas – būti ne skaldančia, o vienijančia jėga. Būdami grynai tautiška partija, turime tikslą politinių partijų spektre būti lietuvybės gynybos ir išlaikymo fronto smaigalyje“, – BNS sakė S. Gorodeckis. Jis iki šiol buvo Tautininkų sąjungos iždininku.

Iš viso partijos pirmininko rinkimuose varžėsi trys kandidatai – be S. Gorodeckio taip pat kandidatavo Kelmės rajono ūkininkas Marijus Čekavičius ir verslininkas Petras Pareigis.

Į partijos pirmininko postą buvo iškeltas ir buvęs Seimo narys psichologas Gediminas Navaitis, tačiau suvažiavimo metu jis nebuvo išrinktas į partijos tarybą, tad, pagal partijos įstatus, nebūdamas tarybos nariu negalėjo pretenduoti ir į partijos vairą.

Anot S. Gorodeckio, Tautininkų sąjungai pasiekti geresnių rezultatų rinkimuose trukdė tai, kad nemažai šios partijos žmonių labiau orientavosi ne į politinį veikimą, o kultūrinę, visuomeninę veiklą.

Kuriami stereotipai

„Dalis žmonių buvo idealistai ir altruistai ir jie daugiau rūpinosi, kad tautiškumo idealai, motyvai būtų realizuoti ne vien per politinę prizmę, bet per kultūrinę, visuomeninę ir kitą veiklą. Dėl to šie žmonės ne vien fokusuodavosi politinei veiklai, o būtent taip organizuojamos kitos partijos“, – sakė S. Gorodeckis.

„Manau, kad yra didžiulė problema, jog apie tautininkus kuriami stereotipai. Mes neturime tikslo kovoti su savo stereotipais, o kurti savo stiprią tapatybę, kad mus skirtų, atpažintų. Girdime tokių (stereotipų), kad esame naciai ar dar kažkas. Tačiau tuomet, kai paklausiame konkrečių faktų, šios nuostatos nebelieka“, – kalbėjo sąjungos pirmininkas.

Anot jo, Tautininkų sąjunga šiuo metu kalbasi su keliomis partijomis dėl galimo jungimosi, viena tokių – Biržų mero eksparlamentaro Valdemaro Valkiūno vadovaujama Respublikonų partija.

Žengtas didelis žingsnis atgal

Buvęs Tautininkų sąjungos vadovas Julius Panka sako, kad šeštadienį įvykusios suvažiavimo rezultatai reiškia „didelį žingsnį atgal“.

„Tarybos sudėtis, deja, tokia. Tautininkų sąjunga žengia didelį žingsnį atgal. Manau, kad po antro suvažiavimo kitą mėnesį, tiek aš, tiek didelė dalis partijos senbuvių gali pasakyti „sudie“ šiai partijai. Į tarybą nepateko daug partijos steigėjų. Nepatekau aš, Marius Kundrotas, Gediminas Navaitis. Tai visiškai kečia partijos veidą“, – sakė J. Panka.

Pastaruosius metus Tautininkų sąjungai vadovavo Kovo 11-osios Akto signataras Audrius Rudys.

Praėjusiuose Seimo rinkimuose tautininkai dalyvavo koalicijoje su „Jaunąja Lietuva“ ir surinko 0,54 proc. rinkėjų balsų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Na ir surūgęs

Na ir surūgęs portretas
Senoliai sakydavo: Kuo žmogus daugiau raukosi ar skėryčiojasi - tuo mažiau protelio... Kodėl jis ne mimikos teatralas?

Mutanas

Mutanas portretas
Cia lietuviska pavarde?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių