- Benas Brunalas, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Į savivaldos tarybą su „valstiečiais“ atėję politikai nesutaria, kokios priežastys lėmė tai, kad pastarąją savaitę sugriuvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Panevėžio miesto savivaldybėje. Vieni kaltina „valstiečių“ partiją, nesiėmusią kilusių klausimų spręsti demokratiškai, kiti teigia įžvelgiantys asmenines ambicijas ir galbūt Panevėžio miesto mero įsikišimą.
Ketvirtadienį Panevėžio miesto vicemeru išrinktas buvęs „valstietis“ ir Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko patarėjas Lauras Jagminas, kuris į miesto tarybą pateko po to, kai tarybos nario mandato atsisakė į Seimą išrinktas anksčiau vicemero kėdėje sėdėjęs „valstiečių“ Panevėžio skyriaus vadovas Deividas Labanavičius.
Šiuos pasikeitimus Panevėžio miesto taryboje lydėjo ir pokyčiai frakcijose. Tiek naujai į tarybą atėjęs L. Jagminas, tiek kitas buvusios LVŽS frakcijos narys Rimantas Narkūnas nepanoro likti po savivaldos rinkimų įkurtoje „valstiečių“ frakcijoje.
Pasak buvusio „valstiečių“ partijos nario L. Jagmino, LVŽS frakcijos, kurią sudarė 3 nariai, likimą nulėmė išsiskyrę frakcijos narių ir „valstiečių“ partijos požiūriai. Politiko teigimu, D. Labanavičiui iškeliavus į Seimą, LVŽS frakcijoje susiklostė neeilinė situacija – nė vienas frakcijos narys nepriklausė partijai. Mat jis pats dar prieš pastaruosius Seimo rinkimus išėjo iš „valstiečių“ partijos, o kiti frakcijos nariai – Rimantas Narkūnas bei Kęstutis Lukoševičius – buvo ir taip nepartiniai.
Politikas neslėpė, kad, po savivaldos rinkimų sąraše likęs ketvirtas ir negavęs mandato, į LVŽS nusprendė įstoti, kai jam buvo pažadėtas „valstiečių“ frakcijai tekęs mero pavaduotojo postas.
Visgi, tęsė L. Jagminas, per metus supratęs, kad partijoje nepavyks konstruktyviai dirbti, partinės priklausomybės atsisakė.
„Man nepatekus į tarybą, buvo pasiūlyta užimti politinio pasitikėjimo postą – tapti mero patarėju. Tačiau su sąlyga, jei aš įstoju į partiją. Aš į partiją įstojau, tačiau įstojęs pasigedau konstruktyvaus darbo ir, kai pamačiau, jog artėjant Seimo rinkimams jaunų žmonių čia nelabai reikia (tai mano asmeninė nuomonė), nusprendžiau pats asmeniškai kandidatuoti be jokių partijų“, – teigė politikas.
Po to, kai D. Labanavičius darbą Panevėžio miesto savivaldoje iškeitė į mandatą Seime ir taip sudarė galimybes L. Jagminui ateiti į miesto tarybą, tęsė pastarasis, buvo būtina įvertinti ir pasikeitusias sąlygas LVŽS frakcijos sudėtyje.
„Sprendimas buvo pagrįstas tuo, kad mes paskutiniai su Rimantu Narkūnu – mes dviese atskilome – inicijavome susitikimą su LVŽS frakcija. Siekėme aptarti, kaip mes toliau įsivaizduojame darbą, kai į Seimą išėjus Labanavičiui „valstiečių“ frakcijoje nebeliko nė vieno „valstiečio“. Mes tiesiog sakėme, kad reikia sėstis ir tartis: štai esame trise, reikia demokratišku keliu išsirinkti frakcijos pirmininką, tiek kandidatą į mero pavaduotojus“, – teigė politikas, primindamas, kad vicemero pareigybė LVŽS frakcijai priklausė pagal koalicijos sutartį.
„Tai buvo mūsų sąlygos. Mes su LVŽS sąrašu patekom, todėl siūlėmės likti „valstiečių“ frakcijoje. Bet jie („valstiečių“ partija – ELTA) mums nuleido kandidatą, pasakant, kad vicemeru bus Kęstutis Lukoševičius. Taigi čia du skirtingi požiūriai“, – sakė L. Jagminas, tikindamas, kad tikrai nenorėjo griauti LVŽS frakcijos ir kad tikrai to nedarė siekiant užimti aukštesnių postų.
„Mes nebuvome nusiteikę visko sugriauti (...). Tikrai nėra taip, kaip sako ponas Kęstutis Lukoševičius ir Deividas Labanavičius, kad Jagminas užsispyrė dėl vicemero posto“, – teigė jis.
Apie pokyčius prakalbusiems politikams neradus sutarimo su Panevėžio LVŽS atstovais, ketvirtadienį vykusio Panevėžio tarybos posėdžio metu R. Narkūnas pranešė, kad sudaryta nauja – „Jungtinė frakcija“, kurios nariais tapo jis, tarybos narė Vitalija Vasiliauskaitė bei L. Jagminas.
Sukūrus naują frakciją, K. Lukoševičiui, kurį Panevėžio LVŽS skyriaus pirmininkas siūlė į vicemero vietą, teko konstatuoti, kad „valstiečių“ frakcijos nebėra. Jokiai partijai nepriklausantis K. Lukoševičius neslėpė apmaudo, kad valdančiojoje daugumoje buvusi ir pagal koalicinę sutartį vicemero vietą turėjusi LVŽS frakcija iširo. Politikas neatmetė galimybės, kad prie to bus prisidėjęs ir miesto meras R. Račkauskas.
„Užuomazgos to rezultato, kuris dabar yra, buvo projektuojamos nuo pat vasaros. Manau, kad ne be išankstinio pasikalbėjimo su miesto vadovais“, – Eltai sakė K. Lukoševičius.
Kartu jis akcentavo, kad, nepaisant to, jog buvusi LVŽS frakcija ir negalėjo pasigirti partijai priklausančiais politikais, įsipareigojimai juos iškėlusiai politinei jėgai turėtų būti jaučiami.
„Jagminas buvo partijos narys, tačiau prieš Seimo rinkimus išstojo. Aš nebuvau partijos narys ir Rimantas Narkūnas nebuvo partijos narys, bet mes gavome postus būtent dėl partijos. Mes visi pasinaudojom LVŽS banga ir laimėjome tris vietas Panevėžio miesto taryboje“, – teigė jis.
„Asmeninės ambicijos turbūt ir sunaikino vieną frakciją“, – pridūrė savivaldos politikas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Siūlo naikinti prievolę VMVT vadovui turėti veterinaro kvalifikaciją3
Seimo narys konservatorius Andrius Vyšniauskas siūlo naikinti prievolę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriui turėti veterinaro kvalifikaciją. ...
-
Lietuva ragina įvesti ES sankcijas Rusijai dėl A. Navalno sulaikymo23
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų svarstyti sankcijas Rusijai dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymo Maskvos oro uoste jam grįžus iš Vokietijos. ...
-
G. Nausėda: Vakarų demokratijos neturi toleruoti A. Navalno arešto14
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vakarai negali toleruoti į Maskvą sekmadienį grįžusio Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno arešto, kuris rodo, kad Kremlius sistemingai piktnaudžiauja žmogaus teisėmis. ...
-
G. Nausėda: A. Navalno sugrįžimas parodys žmogaus teisių padėtį Rusijoje25
Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sugrįžimas į Maskvą yra drąsus žingsnis, kuris parodys žmogaus teisių padėtį Rusijoje, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. ...
-
Seimas pakeitė savivaldos rinkimų organizavimo tvarką per pandemiją
Dėl balandį rengiamų Radviliškio rajono mero rinkimų Seimas šią savaitę pakeitė savivaldybių tarybų rinkimų organizavimo tvarką per pandemiją. ...
-
G. Landsbergis: ES turėtų nedelsiant reaguoti į galimą A. Navalno sulaikymą41
Europos Sąjunga (ES) turėtų nedelsdama reaguoti į Rusijos valdžios veiksmus, jei pastaroji nuspręstų sulaikyti sekmadienį į Maskvą iš Vokietijos grįžtantį Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, teigia Lietuvos užsienio reikalų minis...
-
R. Karbauskis nemato galimybės pasirašyti opozicijos partijų susitarimą6
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad bendradarbiavimo susitarimas šiuo metu įmanomas tik tarp opozicinių frakcijų, bet ne partijų. ...
-
I. Šimonytė laiške EK priminė apie Astravo AE grėsmę10
Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį išsiuntė laišką Europos Komisijos (EK) pirmininkei Ursulai von der Leyen (Urzulai fon der Lajen) ir vykdančiajam vicepirmininkui Valdžiui Dombrovskiui, kuriame primenama apie nesaugios atominės...
-
Partijų lyderiai įvertino VRK pirmininkę: toliau dirbti galimybės jai nemato16
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kadencijai einant į pabaigą, daugelis Seimo politinių partijų lyderių nemato galimybės VRK pirmininkei Laurai Matjošaitytei šias pareigas eiti ir antrąją kadenciją. Anot jų, nuo 2017 m. VRK vadovau...
-
Sausio 16-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Sausio 16-oji, šeštadienis, 3 savaitė. ...