Seimo posėdžiai kitą savaitę vyks, bet imsis papildomų saugumo priemonių

Kitą savaitę suplanuoti plenariniai Seimo posėdžiai vyks, tačiau ketinama imtis papildomų saugumo priemonių, taip pat žadama skubinti nuotolinio Seimo darbo įteisinimą.

Taip sutarta penktadienį per Seimo vadovybės nuotolinį pasitarimą. Jis surengtas ketvirtadienį pranešus, kad COVID-19 nustatytas Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir buvusiam parlamento vadovui Viktoriui Pranckiečiui. Anksčiau koronavirusu susirgo dar keli esami ir buvę parlamentarai.

„Kitą savaitę Seimo posėdžiai vyks, viskas bus, kaip numatyta“, – BNS sakė parlamento vicepirmininkas konservatorius Paulius Saudargas.

Anot jo, siekiant maksimaliai užtikrinti saugumą, ketinama numatyti periodinį parlamentarų ir dalies Seimo kanceliarijos darbuotojų testavimą dėl COVID-19.

P. Saudargo teigimu, svarstoma apie vieną arba du testus per savaitę.

„Dabar bus pirmadienį (atliekami testai – BNS), tačiau galbūt ilgainiui bus ir penktadienį. Tokiu būdu prieš posėdžius Seimo nariai ir kanceliarijos darbuotojai, kurie turi būti Seime, turėtų atsakymus. Tik neigiamam atsakymui esant dalyvautų“, – BNS sakė Seimo vicepirmininkas.

Kitą savaitę Seimo posėdžiai vyks, viskas bus, kaip numatyta.

Taip pat ketinama įrengti laikinas pertvaras tarp parlamentarų darbo vietų posėdžių salėje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ketina apžiūrėti plenarinių posėdžių salę ir įvertinti atstumus bei rizikas. Svarstoma nurodyti izoliuotis tiems parlamentarams, kurie sėdėjo greta, už ir priešais užsikrėtusį kolegą.

„Bandysime pirmadienį valdyboje nustatyti saugesnias procedūras. Tarkime, (...) pateikti rekomendacijos Seimo nariams mažiau vaikščioti po salę, galbūt bandysime balsavimus į vieną laiką sutelkti, kas buvo anksčiau daroma“, – teigė P. Saudargas.

Pasak jo, taip pat bus prašoma, kad darbą paspartintų darbo grupė, nagrinėjanti nuotolinio Seimo darbo galimybes.

„Paprašysime jos paspartinti darbą, kad kitą savaitę bent jau kokius nors apmatus to sprendimo turėtume. Reikia spartinti šį procesą, nes niekada nežinai, kada to prireiks“, – tvirtino parlamento pirmininko pavaduotojas.

Pavasarį Seimas priėmė statuto pataisas, leidžiančias nuotolinius posėdžius rengti parlamento valdybai, komitetams ir komisijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

ABU TAI SERGA.

ABU TAI SERGA. portretas
Kas ir belieka buvusiam ir esamai pirmininkei ,arba sirgti arba nuotoliniu būdu dirbti.

lietuvos pilietis

lietuvos pilietis portretas
tegul imasi kuokiom nori priemonem,kad ir nuotuolini darba,nes seime,jie tik riejasi ir nepasidalina pareigom.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių