R. Karbauskis: Seimui atmetus prezidento veto dėl testų, pasekmės bus „labai graudžios“

 • Teksto dydis:

Seimui atmetus prezidento Gitano Nausėdos veto dėl mokamų testų nevakcinuotiems darbuotojams, opozicinių „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad šio sprendimo pasekmės bus „labai graudžios“.

„Jie (valdantieji – BNS) mobilizavosi, jie net į komandiruotes nesiuntė žmonių, bet pasekmės, kurios bus, bus labai graudžios. Mes šešėlinėje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vyriausybėje nagrinėjome tuos dalykus ir žiūrėjome kitų šalių praktikas“, – Žinių radijui penktadienį sakė politikas.

„Ten, kur tai buvo padaryta, kur turėjo patys darbuotojai mokėti už testus, yra tokių šalių Europos Sąjungoje, ten kilo problemos, nes žmonės išeidinėjo iš darbo, didėjo nedarbas“, – pridūrė jis.

Seimas ketvirtadienį atmetė prezidento veto anksčiau priimtoms pataisoms, kad nevakcinuoti ar COVID-19 nepersirgę darbuotojai nuo gruodžio patys mokėtų už testus.

Ten, kur tai buvo padaryta, kur turėjo patys darbuotojai mokėti už testus, yra tokių šalių Europos Sąjungoje, ten kilo problemos, nes žmonės išeidinėjo iš darbo, didėjo nedarbas.

Tokį parlamento sprendimą kritikuoja ir profesinės sąjungos, sakydamos, jog dalį darbuotojų tai paskatins išeiti iš darbo arba dirbti nelegaliai.

Tuo metu verslo atstovai teigia esantys suinteresuoti išsaugoti darbuotojus, todėl turintieji galimybių darbdaviai testus apmokės. Pasak jų, problemų dėl darbuotojų trūkumo kilti neturėtų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas sako, kad „naivūs yra tie, kurie mano, kad jų tai tikrai nepalies“.

„Jei šnekėti apie smulkų, vidutinį verslą, tai jie nepajėgs to padaryti. (...) Dažniausiai klausiama yra stambių įmonių vadovų, tai šitoje situacijoje jie atstovauja savo pozicijai, kad nieko nepakeis. Aišku, ką tai didelei įmonei reiškia tūkstantis eurų apmokėti testus“, – dėstė jis.

Ketvirtadienį Seimas taip pat svarstė įstatymo projektą dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, tačiau pakankamo palaikymo jis nesulaukė ir buvo grąžintas tobulinti.

R. Karbauskis šį sprendimą vadina „istoriniu lūžiu“.

„Šitą įstatymą įdėjo tada, kada turėjo maksimalią koncentraciją. Šitoje situacijoje tai rodo, kur yra prioritetai“, – kalbėjo jis.

Pasak politiko, dėl nesėkmingo balsavimo koalicijos partneriai greičiausiai „turės labai daug problemų tarpusavyje“.

Po nepavykusio balsavimo Seime Laisvės frakcijos atstovai teigė, kad partijoje kels klausimą dėl tolesnio darbo koalicijoje, tačiau pasitraukti iš valdančiosios daugumos jie kol kas neketina.

Laisvės partija valdžios neatsisakys

Po nesėkmingo balsavimo dėl narkotikų dekriminalizavimo prakalbus, kad Laisvės partijoje bus diskutuojama apie tolesnę valdančiosios koalicijos ateitį, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis grėsmės koalicijos griuvimui nemato.

„Aš manau, kad niekas negrius, jiems valdžia yra tikslas ir atitinkamai dėl to tikslo jie eis toliau“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

Anot R. Karbauskio, koalicijos stabilumą užtikrina ir tai, kad Laisvės partijos nariai tam tikrais klausimais paramos sulaukia iš socialdemokratų.

Aš manau, kad niekas negrius, jiems valdžia yra tikslas ir atitinkamai dėl to tikslo jie eis toliau.

„Mes žinome, kad kai kuriais klausimais kartu su jais balsuoja socialdemokratai iš tos senos draugystės praėjusioje kadencijoje. Socialdemokratai dabar vertybiniais klausimais, ypač partnerystės klausimu, jau yra pasidarę liberalūs, tai, matysime, kaip čia bus. Tai bus tam tikri išbandymai ir atsakymai rinkėjams“, – pridūrė LVŽS pirmininkas.

ELTA primena, kad mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo pataisų projekto autorė Morgana Danielė ketvirtadienį sakė, kad apie koalicijos ateitį frakcijoje bus diskutuojama artimiausiu metu. Laisvės frakcijos narė nekonkretizavo, kas konkrečiai būtų sprendžiama, tačiau patikslino, jog diskusija bus apie darbo valdančiojoje daugumoje principus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Opaaa

Opaaa portretas
Mužike, kada sumokėsi mokesčius už trąšas??

Amam

Amam portretas
Reikia pries tokius veiksmus kovoti. O ne buti avelems. Kaip sitie komentuotojai. Parsidaveliai.

M

M portretas
Karbauskį puola klapciukai ,tie kur dabar išrinko tą valdzią,nuo kurios kencia visa tauta,cia visada taip,kai jie valdzioje,prie valstiecių taip nebūtų buvę.
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių