- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymų pakeitimus, numatančius valstybės tarnybos pertvarką.
„Prezidentas pasirašė Valstybės tarnybos įstatymą ir lydinčiuosius teisės aktus“, – BNS penktadienį patvirtino prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.
Anksčiau valstybės vadovas minėjo, kad parlamentas atsižvelgė į nemažą dalį Prezidentūros teiktų pastabų.
Apie sprendimą Prezidentūra penktadienį atskirai neinformavo, nors įprastai institucija praneša apie aktualiausių teisės aktų patvirtinimą.
Prezidentas yra minėjęs, kad nori, jog valstybės tarnybos reforma judėtų į priekį, tačiau kartu būtų sprendžiamas ir aktualus prokurorų atlyginimų klausimas, tam G. Nausėda sakė svarstysiantis teikti atskirą iniciatyvą.
Seimas gegužę patvirtino valstybės tarnybos pertvarką, kuri, pasak premjerės Ingridos Šimonytės, bus lankstesnė, modernesnė ir leis valstybės tarnautojams mokėti panašias algas kaip privačiame sektoriuje.
Valstybės tarnybos reformą Vyriausybė įvardijo vienu svarbiausių šios kadencijos darbų.
Palyginti su Vyriausybės teikti pradiniu variantu, pertvarka Seime buvo pakoreguota, pavyzdžiui, liko priedas už stažą valstybės tarnyboje, pirminiame variante jo siūlyta atsisakyti.
Svarstant projektą parlamente pasiektas susitarimas, kad šis priedas liks, bet negalės viršyti 20 proc. pareiginės algos ir bus skaičiuojamas po 1 proc. už kiekvienus metus.
Valstybės tarnautojams palikta ir kita socialinė garantija – atostogos bus skaičiuojamos pagal ligšiolinę tvarką, tai yra skiriamos ne mažiau kaip 22 darbo dienos. Pradiniame variante siūlyta, kad valstybės tarnautojams atostogos būtų suteikiamos įprasta Darbo kodekse numatyta tvarka, t. y. per metus 20 darbo dienų.
Įstatymas nustato naują bazinį dydį valstybės tarnautojų atlyginimams skaičiuoti, jį siejant su praėjusių metų šalies vidutiniu mėnesiniu darbo užmokesčiu, dabar jis siekia 1785,4 euro.
Numatyta, kad vėlesniais metais, ne rečiau kaip kas dvejus metus, bus perskaičiuojamas ne bazinis dydis, o įstaigos darbo užmokesčio fondas. Perskaičiuojant bus atsižvelgiama į darbo užmokesčio tendencijas rinkoje, valstybės ekonominę situaciją ir darbo našumo pokyčius.
Dėl konkretaus įstaigos užmokesčio fondo didėjimo procento turėtų būti susitariama nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje. Sutartas dydis būtų fiksuojamas biudžeto įstatyme.
Pareigybėms, kurios turės fiksuotą pareiginės algos koeficientą (politikams, valstybės pareigūnams, teisėjams, prokurorams) tokiu pačiu sutartu procentu ir tokiu pačiu reguliarumu būtų indeksuojama pareiginė alga.
Numatoma, kad priėmus valstybės tarnybos reformos paketą nuo šių metų liepos 1 dienos didės teisėjų ir merų atlyginimai, su nauju baziniu dydžiu bus susieti ir perskaičiuoti Specialiųjų tyrimų tarnybos bei žvalgybos pareigūnų koeficientai.
Visi kiti pakeitimai įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos, o Seimo narių, premjero ir ministrų atlyginimai padidės nuo naujos kadencijos.
Taip pat pertvarka sustiprinti vadovų įgaliojimai, centralizuotos jų atrankos, Valstybės tarnybos departamentas reorganizuojamas į į Viešojo valdymo agentūrą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Užmojis: Seimo narių padėjėjai – ir be aukštojo išsilavinimo8
Trys konservatoriai siūlo leisti Seimo narių padėjėjais įdarbinti ir asmenis, neturinčius aukštojo išsilavinimo. ...
-
G. Nausėda su Lenkijos vadovu aptarė situaciją regione5
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį telefonu aptarė saugumo situaciją regione su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (Andžėjumi Duda). ...
-
Seimo pirmininkė su grupe parlamentarų Latvijoje minės Baltų vienybės dieną
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen su grupe parlamentarų šeštadienį Latvijoje minės Baltų vienybės dieną. ...
-
G. Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais20
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais. ...
-
G. Landsbergis su ET vadove aptarė būsimą Lietuvos pirmininkavimą Ministrų Komitetui4
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį Niujorke su Europos Tarybos (ET) generaline sekretore Marija Pejčinovič Burič (Marija Peičinovič Burič) aptarė būsimą Lietuvos pirmininkavimą Ministrų Komitetui. ...
-
S. Skvernelis: neramu, kad bus pridaryta žalos22
„Suplanuota Viešojo saugumo tarnybos (VST) reforma neturi aiškaus tikslo, jos sumanymo aplinkybės miglotos, todėl neramu, kad bus pridaryta žalos – likviduota kelis dešimtmečius kurta ir stiprinta šalies valstybingum...
-
STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Alytaus rajono tarybos narių kanceliarinių išmokų2
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienį informavo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl praėjusios kadencijos Alytaus rajono tarybos narių naudotų kanceliarinių išmokų. ...
-
R. Karbauskis: „valstiečiai“ nesvarsto trauktis iš partijų susitarimo dėl gynybos2
Demokratų sprendimą trauktis iš nacionalinio susitarimo dėl gynybos galėjo lemti asmeniniai interesai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nemato pagrindo to daryti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. ...
-
Ž. Pavilionis apie lenkų sprendimą neteikti ginklų: Ukraina valgo iš tos pačios lėkštės kaip ir mes
UNIAN skaičiavimu, nuo karo pradžios Lenkija yra atsiuntusi Ukrainai daugiau nei 240 tankų, beveik 100 šarvuočių, paskelbė apie naikintuvų MiG-29 perdavimą Ukrainai. Ką reiškia toks Lenkijos politikų pareiškimas? ...
-
G. Landsbergis Niujorke ragino aktyviau padėti demokratinėms Baltarusijos jėgoms7
JAV viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragino tarptautinę bendruomenę aktyviau padėti demokratinėms Baltarusijos jėgoms. ...