Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, jog įvedant atskirą neformaliojo ugdymo krepšelį reikės numatyti saugiklius dėl teikiamo ugdymo kokybės.
Pasak ministro, pasirengti tokio krepšelio įvedimui iki kitų metų spalio ministerijai laiko pakaks, svarbiau, kad būtų pinigų. Taip pat D.Pavalkis sako iš principo pritariantis neformaliojo ugdymo krepšelio įvedimui, tačiau ne finalinėje biudžeto priėmimo stadijoje.
„Pirmiausia reikia, kad būtų pinigų, o kai bus pinigų, žiūrėsim, kaip daryti. Ir dabar yra 20 mln. litų neformalaus ugdymo krepšelis, tik tiek, kad jis yra bendroje dotacijoje. Šiandienos įstatyme padarė, kad tai bus atskiras krepšelis, suformuotas kiekvienam vaikui. Mes turim 8-9 mėnesius paruošti visas tvarkas, teisės aktus, suderinti su savivalda, nes čia įsijungs visokių privačių teikėjų, kurių, ko gero, interesu tai ir buvo padaryta, kad jie galėtų atimti valstybinių ir savivaldybių mokyklų dalį pinigų. Šitas jiems pasisakė padaryti per liberalų siūlymą, o kokius apsaugos mechanizmus sudėsim, kokybinius reikalavimus dėl patirties, žinių, personalo - matysim“, - BNS sakė ministras.
„Šiaip jų (krepšelių - red.) reikėtų, bet ne tokiais būdais, kaip padaryta šiandien. Blogas būdas, nes jis sukėlė visokias biudžeto reverberacijas, ir iš tikrųjų klausimas, kaip bus su kitų metų biudžetu - ar mes pajėgsim jį vykdyti, ar nepajėgsim. Kad pinigai nuo skolos aptarnavimo ir administracinių kaštų nueitų į švietimą, aš sutinku, bet ne tokiu būdu, kada paskutinėj, biudžeto svarstymo tiesiojoj pradedami daryti tokie dalykai. Bet bendrai galima vertinti kaip teigiamą žingsnį“, - kalbėjo D.Pavalkis.
Seimas ketvirtadienį priėmė kitų metų biudžetą, pritardamas liberalų inicijuotam siūlymui nuo kitų mokslo metų kiekvienam moksleiviui per mėnesį skirti 15 eurų (apie 50 litų) popamokinei veiklai. Už balsavus 82 Seimo nariams, vienam buvus prieš ir septyniems susilaikius pritarta pasiūlymui dėl neformaliojo ugdymo krepšelio.
Liberalų sąjūdžio siūlymą dėl neformalaus ugdymo krepšelio įvedimo nuo kitų mokslo metų pasirašė apie 150 įvairių organizacijų - ugdymo įstaigų, visuomenininkų ir t.t. Šiai idėjai taip pat pritarė ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.
Pateiktais duomenimis, padidinus kiekvienam moksleiviui neformaliojo ugdymo krepšelį iki 15 eurų per mėnesį nuo 2015-ųjų spalio iki metų pabaigos tai atsieis apie 3,2 mln. eurų (per 11 mln. litų).
Dabar mokinio krepšelyje neformaliam ugdymui moksleiviui numatyti 5 litai per mėnesį, t.y. apie 20,3 mln. litų per metus.
Naujausi komentarai