G. Landsbergis: Rusijos ir Kinijos ekonominis spaudimas gali būti naudojamas kaip hibridinė ataka

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis įspėja, kad Rusija ir Kinija ekonominį spaudimą gali pasitelkti kaip hibridinės atakos įrankį.

„Ekonominis spaudimas gali būti naudojamas kaip hibridinė ataka. Todėl turime būti pasirengę pakankamai anksti atgrasyti šias grėsmes ir atsispirti šiam augančiam pavojui, keliančiam grėsmę ne tik ekonominei tvarkai, bet ir tarptautinių santykių prigimčiai“, – prasidėjus konferencijai Vilniuje, žurnalistams teigė G. Landsbergis.

Jis pabrėžė, kad Lietuva jau ilgą laiką susiduria su tokiu spaudimu iš Rusijos, pastaraisiais metais, pažymėjo jis, prie spaudimo prisidėjo ir Kinija.

„Kai ekonominė galia derinama su autoritariniu režimu, didėja prievartos ir konfliktų potencialas. Diplomatiniai sprendimai tampa sunkiau įgyvendinami, o eskalacija – labiau tikėtina“, – kalbėjo ministras.

G. Lansbergiui pritarė ir Lietuvoje viešintis Jungtinių Valstijų Valstybės sekretoriaus pavaduotojas Jose W. Fernandezas.

„Valstybės turi ir privalo pasipriešinti ekonominei prievartai. JAV joms padės, jos nėra vienos. Kinija gali bandyti paveikti, tačiau mes susivienijame ir pasipriešinsime tai ekonominei prievartai“, – kalbėjo J. W. Fernandezas.

Kai ekonominė galia derinama su autoritariniu režimu, didėja prievartos ir konfliktų potencialas.

ELTA primena, kad pirmadienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksianti tarptautinė konferencija, skirta aptarti pasipriešinimą ekonominei prievartai.

Pirmąją konferencijos „Atsparios ekonomikos kūrimas ir pasipriešinimas ekonominei prievartai“ dieną tarptautinės politikos formuotojai, verslo ir akademinių bendruomenių atstovai diskutuos apie didėjantį ekonominės prievartos naudojimą ir būtinybę stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Kaip pranešė konferenciją organizuojanti Užsienio reikalų ministerija, renginyje dalyvaus Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, Europos Sąjungos (ES), Jungtinių Valstijų, Japonijos, Australijos ir kitų valstybių atstovai.

Antroji renginio diena bus skirta ekspertams iš ES institucijų, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ir nacionalinių administracijų. Jie aptars užsienio ir saugumo politikos sričių rekomendacijas dėl kovos su ekonomine prievarta.



NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>Nebėr kantrybės \\\\\.../////

>>>Nebėr kantrybės  \\\\\...///// portretas
"O ką pasiniečių "ragaatkės" ne ginklas.___Svarbu o'Kraina turi.

anukas

 anukas  portretas
ką tik iš WC .... greit susiorentavo

Onė

Onė portretas
Mūsų užsienio politika tai varlės šokinėjimas prieš dalgį .
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių