Vokietijoje gimusio Edwardo Bergerio (Edvardo Bergerio) režisuota „Konklava“, pasakojanti apie intrigas ir užkulisines derybas renkant naują popiežių, pelnė geriausio filmo BAFTA.
Atsiimdamas apdovanojimą E. Bergeris sakė, kad filmas buvo kuriamas septynerius metus, pareiškė pagarbą britų scenaristui Peteriui Straughanui (Piteriui Stronui) ir pagrindinį vaidmenį atlikusiam Ralphui Fiennesui (Ralfui Fainzui).
JAV kino kūrėjas, „Brutalisto“ režisierius Brady Corbetas (Bradis Korbetas) gavo BAFTA apdovanojimą už geriausią režisūrą, o pagrindinė juostos žvaigždė, „Oskaro“ laureatas Adrienas Brody (Eidrienas Brodis), suvaidinęs Holokaustą išgyvenusį Vengrijos žydų architektą, pasitraukusį į Jungtines Valstijas, buvo pripažintas geriausiu aktoriumi.
A. Brody laureatų spaudos konferencijoje sakė, kad šis filmas buvo „galimybė atiduoti pagarbą savo paties protėvių pastangoms“.
Britų aktorius veteranas R. Fiennesas, „Konklavoje“ suvaidinęs kardinolą, ir vėl negavo BAFTA statulėlės – šįkart pralaimėjęs A. Brody.
Metų pradžioje daug dėmesio buvo skiriama skandalingai pagarsėjusiam siurrealiam miuziklui „Emilija Perez“ (Emilia Perez) apie meksikiečių narkotikų prekeivį, kuris pakeičia lytį ir tampa moterimi. Tačiau vakarą jis baigė tik su dviem BAFTA apdovanojimais, įskaitant Zoe Saldanos (Soe Saldanos) apdovanojimą už geriausią antraplanį vaidmenį.
Iki praėjusio mėnesio tikėtasi, kad prancūzų režisieriaus Jacques'o Audiard'o (Žako Odjardo) filmas, pelnęs 11 nominacijų, bus apdovanojimų lyderis.
Tačiau sausio pabaigoje į viešumą iškilo seni rasistiniai ir islamofobiški pagrindinio vaidmens atlikėjos Karlos Sofios Gascon (Karlos Sofijos Gaskon) įrašai socialiniuose tinkluose, sukrėtę industriją prieš pat ceremoniją Londone ir kovo 2 dieną vyksiančią „Oskarų“ įteikimo ceremoniją.
Vakaro staigmena – BAFTA premija už geriausią aktorės vaidmenį, kuri atiteko 25 metų Mikey Madison (Maiki Madison) už sekso darbuotojos vaidmenį juodojoje komedijoje „Anora“ apie nesėkmingą erotinių šokių šokėjos romaną.
M. Madison, kuri šioje kategorijoje aplenkė Demi Moore (Demi Mur), žurnalistams sakė, kad apdovanojimą norėjo skirti „sekso paslaugų teikėjų bendruomenei, aš jus matau, jūs nusipelnėte pagarbos ir žmogiškojo orumo“.
Parama LGBTIQ
Nors BAFTA apdovanojimai, kurie yra svarbiausias britų kino industrjos metų vakaras, dažnai užduoda toną „Oskarams“, neretai juose pagerbiami ne tie patys filmai kaip Los Andžele vykstančioje ceremonijoje.
„Emilijos Perez“ režisierius J. Audiard'as, atsiimdamas BAFTA apdovanojimą už geriausią filmą ne anglų kalba, padėkojo visoms savo žvaigždėms, įskaitant K. S. Gascon, kurią pavadino brangiąja. Visgi ji nedalyvavo ceremonijoje kilus skandalui dėl jos ankstesnių žinučių.
D. Moore, Timothee Chalamet (Timotis Šalamė) ir Ariana Grande (Ariana Grandė) taip pat dalyvavo prabangiame vakare, kurį vedė „Daktaras Kas“ (Doctor Who) ir „Gera lemiantys ženklai“ (Good Omens) žvaigždė Davidas Tennantas (Deividas Tenantas), tačiau visi jie liko tuščiomis rankomis.
Geriausiu antraplaniu aktoriumi tapo serialo „Palikimas“ (Succession) žvaigždė Kieranas Culkinas (Kiranas Kalkinas) už vaidmenį filme „Tikras skausmas“ (A Real Pain) apie amerikiečius pusbrolius žydus, kurie keliauja po Lenkiją pagerbdami savo močiutę. Filmas taip pat pelnė geriausio originalaus scenarijaus apdovanojimą Jesse Eisenbergui (Džesiui Eisenbergui).
Z. Saldana, praėjusį mėnesį pelniusi „Auksinį gaublį“ už įžūlios teisininkės vaidmenį filme „Emilija Perez“, sakė, kad BAFTA apdovanojimą skiria savo translyčiui sūnėnui.
„Dėl jų ir pasirašiau sutartį dėl filmo“, – sakė ji ir pridūrė, kad visada palaikys LGBTIQ bendruomenę, kuri buvo užsipulta Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) pradėjus naują kadenciją JAV prezidento poste.
„Konklava“ taip pat atsiėmė apdovanojimus už išskirtinį britų filmą, montažą ir geriausią adaptuotą scenarijų, o „Brutalistas“ – už kinematografiją ir originalią muziką.
Filmas „Piktoji“ (Wicked) atsiėmė du BAFTA apdovanojimus už kostiumus ir scenografiją, o Richas Peppiattas (Ričas Pepiatas), parašęs dokumentinę dramą „Kneecap“ apie įžūlią Šiaurės Airijos reperių trijulę, buvo įvertintas už išskirtinį britų scenaristo debiutą.
„Kopa. Antra dalis“ (Dune: Part Two) pelnė BAFTA apdovanojimus už specialiuosius vaizdo efektus ir geriausią garsą.
Gausiai plojant susirinkusiems žiūrovams, filmui „Volisas ir Gromitas: Gaidiškiausias kerštas“ (Wallace and Gromit: Vengeance Most Fowl) buvo įteiktos dvi BAFTA statulėlės: už geriausią animacinį filmą ir už geriausią filmą vaikams ir šeimai.
Prancūzė Coralie Fargeat (Korali Faržė) buvo vienintelė moteris, nominuota režisierių kategorijoje už filmą „Substancija“ (The Substance), kuris galiausiai pelnė tik vieną BAFTA apdovanojimą už šukuoseną ir grimą.
Naujausi komentarai