Vilniaus galerijoje "Arka" atidarytos trys parodos, kuriose – labai skirtingų menininkų darbai. Viena jų – Saadios Bahato skulptūros.
Menininkas užaugo Lietuvoje, išliko gyvas Vilniaus gete ir Štuthofo koncentracijos stovykloje. Iš Izraelio į Lietuvą atskraidinęs savo darbus S.Bahatas sako, kad čia net ir oras jam primena gražiausius vaikystės metus, kaip praneša LTV naujienų tarnyba.
S.Bahatas skulptoriumi tapo išėjęs į pensiją. Prieš tai 37 metus dirbo inžinieriumi. Gal todėl jo skulptūros taip tiksliai sukomponuotos.
Menininkas sako, kad atkartoti Dievo kūrinių neįstengtų, ir ieško naujų formų. Per 18 kūrybos metų S.Bahatas yra pelnęs keletą apdovanojimų, dalyvauja daugelyje parodų.
"Mano šeimoje kalba, kad negaliu rasti 26-os valandos, 25-ą aš jau radau. Dabar problema dėl 26-os", – sakė skulptorius.
S.Bahatas užaugo Alytuje. Jo giminė – Bokšickiai – šiame krašte gyveno keletą šimtmečių. Per Antrąjį pasaulinį karą beveik visi buvo nužudyti.
Pasak skulptoriaus, draugai stebisi, kaip jis gali mylėti Lietuvą, kai joje įvyko didžiausia gyvenimo tragedija. Tačiau S.Bahatas atsako, kad Lietuvoje prabėgo ir gražiausi vaikystės metai.
"Man labai svarbu būti Lietuvoje. Tai tokia metamorfozė, kai aš su jumis kalbu dabar. Man – 83 metai, bet mažas berniukas iš Alytaus yra čia, ir kai man buvo 15 metų, aš jau buvau Vilniaus geto veteranas", – kalbėjo S.Bahatas.
Su S.Bahato darbais ir gyvenimo istorija galima susipažinti galerijos "Arka" antrame aukšte.
Galerijoje duris atvėrė ir dar viena paroda – "Focus Europa". Prieš šešerius metus pradėtu projektu Vokietijos menininkai siekia Europos šalis sujungti per meną.
"Prieš dvejus metus pradėjome bendradarbiauti su Lietuvos dailininkų sąjunga, pakvietėme jūsų menininkus, dabar Lietuva pakvietė mus", – sakė "Focus Europa" vadovas Lutzas Benno Kracke.
"Po penkiolikos dienų vyks šios organizacijos paroda Vokietijoje, po to ji bus pervežta į Prancūziją, didelę galeriją, na, ir aš, kaip šios organizacijos – "Focus Europa" – narys, ten irgi dalyvauju", – pasakojo dailininkas Antanas Obcarskas.
Parodoje – 24 menininkų iš ES šalių darbai: tapyba, grafika, skulptūra ir fotografija.
Pasigedę žaismingumo solidžioje ekspozicijoje galerijos lankytojai turi galimybę išvysti ir dar vieną – trečią – parodą toje pačioje galerijoje. Kristina Norvilaitė, Edita Suchockytė ir Martynas Gaubas parengė ekspoziciją, kurioje pro rakto skylutę siūlo pažvelgti į moters gyvenimą.
Naujausi komentarai