Aktorė G. Siurbytė automobilyje po vandeniu: leiskite įkvėpti!

Ankstyvą spalio rytą Vilniaus gelbėtojų tarnybas pasiekė telefono skambutis. „Neries krantinėje virš vandens kabo automobilis“, – pranešė išsigandęs praeivis. Ir pridūrė, kad automobilio viduje galimai yra žmogus. 

„Aš tikrai ten sėdėjau“, – patvirtina aktorė Gabija Siurbytė ir priduria, kad naujame režisieriaus Ernesto Jankausko filme „Man viskas gerai“ filmavimų vandenyje ir ant vandens buvo ypač daug.

Nerimo kamuojamos mokslininkės Marijos personažą filme sukūrusiai G. Siurbytei filme „Man viskas gerai“ teko filmuotis ir tvenkinyje, ir didelėje upėje, ir mažame upelyje, ir specialiai įrengtame, filmavimams pritaikytame baseine. „Oras filmavimams pasitaikė ne pats palankiausias, – prisimena pirmąją filmavimo pamainą. – Naktis, vėjas, oro temperatūra – apie nulį, aš – viduryje tvenkinio. Turiu filmuotis ir virš vandens, ir panirusi. Ant manęs dar pilamas šaltas lietus. Na, nebuvo smagu, tikrai. Po kiekvieno dublio mane šildydavo – pildavo šiltą vandenį.“

Filmo kūrėjai vienam epizodui netgi įrengė specialų baseiną. Jis buvo pastatytas uždarame paviljone, o Gabijai teko sėsti į baseine panardintą automobilį. „Neslėpsiu, reikėjo save drąsinti, įkalbinėti, kad viskas saugu. Jei prireiks deguonies, man jo paduos, galėsiu įkvėpti. Dirbau su kiečiausiais Lietuvos kaskadininkais, jie mane treniravo, negalėjau pasišiukšlinti“, – pasakoja aktorė.

Kino triukų toje filmavimo pamainoje buvo ir daugiau – speciali įranga palaikė tinkamą vandens temperatūrą, baseinas buvo paverstas ežeru su drumzlinu vandeniu, jame susodinti augalai. Filmuoti povandeninių scenų atvyko povandeninio filmavimo kameros operatorius iš Švedijos Ericas Borjesonas.

Povandeninio filmavimo scenas rengė, organizavo ir kūrė didžiulė komanda. Gabija pasakoja, kad darbas vos nesustojo, – vidury nakties dingo elektra. Filmavimus išgelbėjo elektros generatorius, kurį neįtikėtinu greičiu rado ir atvežė komanda.

Pagrindinio vaidmens atlikėjai jos mokslininkės Marijos vaidmuo buvęs sunkus ne tik emociškai, jis pareikalavo ir fizinio pasiruošimo. Aktorė dėkinga treneriui Gediminui Imbrasui. Tai jo dėka sustiprėjo, pasirengė filmavimams, įgavo formą, o per filmavimus galėjo nardyti, būti vandenyje be deguonies, bėgioti su aukštakulniais, vairuoti dideliu greičiu, filmuotis su pelėmis ir arkliais.

Gabija teigia atsikračiusi ir baimės, kuri ją kaustė per pirmuosius filmavimus po vandeniu. Svarbiausią ir sunkiausią povandeninio nardymo mokymų dalį perėjusi, šiandien aktorė nardymui netgi norėtų skirti daugiau laiko. „Supratau, kad tai galėtų tapti mano hobiu“, – kalba G. Siurbytė.

„Man viskas gerai“ – linksmas ir ironiškas filmas apie mokslininkę, kuri visomis išgalėmis stengiasi išlaikyti savo sukurtą tobulos moters įvaizdį. Grįžusi iš klinikos, ji siekia įtikinti šeimą ir kolegas, kad jai viskas gerai. Vis dėlto nuslėpti panikos atakas, tuo pačiu metu varžytis dėl mokslinio projekto bei šeimos meilės yra daug sunkiau, nei ji mano. Ypač kai paauglė dukterėčia girta naktimis dainuoja Vitalijos Katunskytės dainas, mama ginčijasi su gydytojais dėl operacijos, močiutė prikaišioja, kad per mažai valgo, o sužadėtinis visiškai nenorėtų matyti jos karjeros aukštumų.

Kino filmas „Man viskas gerai“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo sausio 27 dienos. Filmo kūrimą finansavo Lietuvos kino centras. Filmo režisierius E. Jankauskas, operatorius Feliksas Abrukauskas, dailininkas Paulius Jurevičius, kompozitorius Mindaugas Urbaitis, vaidina: G. Siurbytė, A. Paulavičius, Marius Repšys, Donatas Šimukauskas, Mija Di Marco, Nelė Savičenko, Elvyra Žebertavičiūtė, Dovilė Kundrotaitė. 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių