Namų tvarkytojos — vis išrankesnės Pereiti į pagrindinį turinį


Namų tvarkytojos — vis išrankesnės

2007-09-24 00:00 kauno.diena.lt inf.

Būsto tvarkymo paslauga jau tampa deficitinė

Būsto tvarkymo paslauga jau tampa deficitinė

Gausybės pasiūlymų sulaukiančios tokį darbą dirbančios moterys tampa išrankesnės – jos pačios renkasi, kam tvarkyti būstą. Pirmenybė teikiama siūlantiems didesnį atlyginimą. Būstą už pinigus tvarkančios moterys atsižvelgia ir į kliento gyvenamą vietą, ar ji patogiai pasiekiama. Aktualu ir tai, ar šeima turi augintinių, mažų vaikų.

Reikalauja kruopštaus darbo

Jau kelintus metus Kaune gyvenanti ir svetimus namus po darbo tvarkanti 24 metų Aušra tvirtino, kad renkasi tuos užsakymus, už kuriuos daugiau mokama. „Tarkime, jei už valandos darbą būsto šeimininkas siūlo 8 litus, atsisakau iš karto. Tai per maži pinigai, todėl renkuosi tokius užsakymus, kur mokama daugiau“, – pasakojo Aušra.

Ši veikla merginai – papildomas pajamų šaltinis. Paprastai už sutvarkytus kauniečių namus ji gauna 50, 100 arba 150 litų, atsižvelgiant į tai, ar tvarkyti reikia butą, ar namą, ar daug pastangų reikia įdėti jį tvarkant. Antai maždaug 200 kv. metrų ploto namo sutvarkymas gali kainuoti apie 150 litų.

Namų tvarkytoja dirbanti ir buhalterinę apskaitą studijuojanti 21-erių vilnietė Alina, svetimus namus skuba tvarkyti vieną arba du kartus per savaitę. „Šiuo metu nuolat tvarkau vienos šeimos būstą. Taip pat kasdien, net po keletą kartų, sulaukiu pasiūlymų ir iš kitų vilniečių“, – teigė Alina.

Kalbintos merginos pasakojo, kad užsakovai dažniausiai jų prašo kruopščiai sutvarkyti namus – išplauti grindis, išsiurbti kilimus, nuvalyti dulkes nuo baldų, lentynų, sutvarkyti vonios ir tualeto patalpas. Kartais klientai pageidauja atlikti ir daugiau darbų – nuvalyti langus, išplauti krūvas indų, sutvarkyti spintą, išlyginti drabužius. Už tai prašoma didesnio užmokesčio.

Pedantams susirasti sunkiau

Namų tvarkytojos paieškas apsunkinti gali ir pačios šeimos, jų gyvenimo būdas.

Agentūros „Mama ir auklė“ vadovė Ieva Augustinienė tvirtino, jog agentūra vengia klientų, kurie į viską žvelgia pedantiškai. „Jei indai namuose plaunami penkiomis skirtingomis kempinėlėmis, tokia šeima žmogų, tinkamą tvarkyti namus, sunkiai ras“, – įsitikinusi I.Augustinienė.

Būstą tvarkančias moteris gali atbaidyti ir kliento pageidavimas prižiūrėti augintinį ar vaiką.

Agentūros „Auklė“ vadovė Neringa Ramanauskienė tvirtino, jog su klientu ir tvarkytoja tokie pageidavimai aptariami dar agentūroje, išklausomos abi pusės. „Namų tvarkytoja žino, kad prižiūrėti augintinį ar vaiką į jos pareigas neįeina. Per daugelį metų šeimas mums pavyko įtikinti, kad vaiką prižiūrėti turi tik auklė, todėl vis dažniau ją nusamdžiusios šeimos skuba susirasti ir tvarkytoją, kuri kelis kartus per savaitę tvarkytų būstą“, – kalbėjo N.Ramanauskienė.

Na, o jei augintinis yra sunkiai suvaldomas – tai irgi gali tapti kliūtimi pasamdyti moterį būstui tvarkyti.

N.Ramanauskienės teigimu, dažniausiai klientai nori, kad būstas būtų kruopščiai ir greitai sutvarkytas, kad tvarkytoja būtų punktuali, sąžininga. Ypač vertinamos 30–55 metų tvarkytojos. Išsilavinimas nėra svarbu, tačiau patirtis – didelis privalumas.

I.Augustinienė teigė, jog Vilniuje už buto tvarkymą mokama 50–80 litų, Kaune – 40–60 litų, Klaipėdoje 50–70 litų. Namą tvarkyti kainuoja brangiau – 50–150 litų.

N.Ramanauskienės teigimu, kainos priklauso nuo būsto ploto ir nuo atlikti reikalaujamų darbų skaičiaus.

Jei namų tvarkytojos ieškoma tarpininkaujant agentūrai, pastaroji iš kliento ima vienkartinį mokestį. Jis šalies didmiesčiuose nevienodas – atitinkamai nuo 450 iki 600 litų.

Klientai kartais priekabiauja

Namų tvarkytojas rinktis klientus skatina ir dirbant įgyta nemaloni patirtis.

Kaunietė Aušra atsargesnė tapo po to, kai vieno kliento vyriškio namuose pateko į nemalonią padėtį. „Atėjau sutvarkyti vyriškio namų, kaip ir buvome sutarę telefonu. Paaiškėjo, kad būsto šeimininkas to visai nenori. Jis man pradėjo rodyti nuogų merginų nuotraukas, siūlyti intymiai pabendrauti. Buvo baisu. Todėl dabar kur kas atidžiau renkuosi klientus“, – prisiminė nemalonią istoriją 24-erių mergina.

Svetimus namus tvarkanti vilnietė Alina tvirtino taip pat sulaukianti intymių pasiūlymų iš skambinančių vyrų. „Vieni vyriškiai siūlo sutvarkyti jų būstą, kiti iškart pradeda kalbėti apie intymų bendravimą, nors skelbimuose visuomet būna parašyta, kad to nesiūlyti. Todėl, jei skambina vyras ir prašo sutvarkyti namus, atsisakau. Jei jis pabrėžia, kad tai padaryti prašė žmona, dar pagalvoju“, – kalbėjo Alina.

Agentūros „Mama ir auklė“ vadovė tokį darbą dirbančioms moterims pataria būti itin atsargioms renkantis klientus. „Jei paskambinęs vyras, kuris prašo sutvarkyti namus, kalba neaiškiai arba yra išgėręs, be abejo, nereikia skubėti tvarkyti tokių namų“, – teigė I.Augustinienė.

Jos teigimu, į specializuotas agentūras retai kreipiasi nedorų ketinimų turintys vyrai, nes už pagalbą ieškant namų tvarkytojos taikomas mokestis. „Didesnė rizika priimant vienkartinius užsakymus, tačiau ir tokiais atvejais klientai yra tikrinami“, – pasakojo I.Augustinienė.

Agentūros „Auklė“ vadovė įsitikinusi, jog galbūt todėl vis daugiau moterų, ieškodamos darbo, kreipiasi į agentūras. „Jos žino, kad tas šeimas mes šiek tiek geriau pažįstame. Aš asmeniškai nerizikuočiau ieškotis tokio darbo atsiliepdama į skelbimus. O kalbant telefonu atpažinti nedorų ketinimų turinčiųjų, turbūt, neįmanoma, kol nenuvyksti į vietą“, – kalbėjo N.Ramanauskienė.










Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Daugiau naujienų